Skocz do zawartości

PANEWKI


samochodzik

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj odezwały mi się panewki (gt 95)

 

stąd moje pytanie jakie są koszty z tym związane, czy da się wymienić bez rozkładania silnika na części pierwsze a co za tym idzie zaoszczędzić troche kasy

 

może lepiej kupić używany silnik, no właśnie jakie są ceny za używany silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do kostow to niech sie spece wypowiedza ale opcji jest pare na pewno trzeba rwac motor bez tego sie nie obejdzie kwestia czy trzeba robic szlif walu a pewnie trzeba koszt samych panewek nie jest jakis straszny 700 pln na nie-ASO + robata pewnie sie uzbiera ze 2k

Co do uzywki to nie wiem czy jest sens jak to same panewki a zawsze jest ryzyko ze nie wiesz co kupisz choc ja jestem zdania ze zamiast kupowac uzywke wolal bym zainwetowac w nowy kompletny blok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wymienić bez wyjęcia i rozbiórki silnika, co oznacza kilka roboczo-dni niestety.

Z używanym silnikiem / blokiem też nigdy do końca nie będziesz wiedział co w środku siedzi.

Mamy teraz nową ofertę panewek w lepszych cenach niż fabryczne, we wszystkich rozmiarach, dostępne od ręki - główne i korbowodowe (na stronie za 2 dni powinny być). Z tego co pamiętam to komplet będzie kosztował 800 złotych, ale robocizna przy wymianie panewek (i zapewne wiele innych rzeczy się znajdzie przy okazji do wymiany) będzie kosztowała sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem zdania ze zawsze lepiej jak juz cos robic to robic na nowych czesciach

 

MARCIN

napisz mi co jeszcze jest mi z czesci potrzebne przy wymianie panewek, oprocz panewek oczywiscie, jakie uszczelki itd. i czy moglbym kupic to u ciebie a jak tak to za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 000km

 

auto planuję oddać do znajomego mechanika, który też ma gt i właśnie to co mnie najbardziej zastanawia to jego wypowiedź że wystarczy zdjąć miske i że może nie trzeba będzie ruszać wału (panewki usłyszałem dziś po raz pierwszy i słychać je tak od ok 3,5-4 tys obrotów)

 

widziałem u Ciebie że uszczelki masz w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widziales silnik od strony miski ? tam po prostu nie ma miejsca - niestety to nie rzedowka, ze wal wyjmiesz przez miske

 

poza tym 4 panewka jest juz w bloku i nie ma do niej zadnego dostepu

 

generalnie panewki jak sie sypna to trza silnik rozebrac i dobierac sie "od gory"

a przy takim przebiegu to przydaloby sie zrobic szlif cylindrow itp - jak rozmawialem z kilkoma mechanikami w wafce to koszt ok 7-9 k PLN za porzdnie zrobiona robote - czyli bez sensu bo lepiej wtedy dolozyc pare k i zlozyc porzadny kuty albo blok z WRX lub STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mechanika to fakt gada herezje, o tym ze nie trzeba silnika rozbierac,

 

zastanawiam sie jednak nad zrobieniem po kosztach i kupnem nowszej imprezy

 

doradźcie mi jakąś najtańszą opcje, jest możliwe rozebranie wymienienie panewek i uszczelniaczy i zlozenie, zakladajac ze walu nie trzeba szlifowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jednak nad zrobieniem po kosztach i kupnem nowszej imprezy

 

doradźcie mi jakąś najtańszą opcje, jest możliwe rozebranie wymienienie panewek i uszczelniaczy i zlozenie, zakladajac ze walu nie trzeba szlifowac?

 

wal trzeba bedzie szlifowac - o ile jest jeszcze co. Jak wsadzisz kase i zrobisz silnik profi /nie tylko panewki/ to bedziesz zadowolony, jak kupisz nowszy egzemplarz auta - moze byc zamiast panewek np. sworzen tloka albo zylion innych rzeczy. Wg mnie mozna sie tylko zastanowic czy zakuwac czy kupowac ShortBlock na seryjnych gratach /koszt chyba podobny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widziales silnik od strony miski ? tam po prostu nie ma miejsca - niestety to nie rzedowka, ze wal wyjmiesz przez miske

 

poza tym 4 panewka jest juz w bloku i nie ma do niej zadnego dostepu

 

generalnie panewki jak sie sypna to trza silnik rozebrac i dobierac sie "od gory"

a przy takim przebiegu to przydaloby sie zrobic szlif cylindrow itp - jak rozmawialem z kilkoma mechanikami w wafce to koszt ok 7-9 k PLN za porzdnie zrobiona robote - czyli bez sensu bo lepiej wtedy dolozyc pare k i zlozyc porzadny kuty albo blok z WRX lub STI

 

WG mnie kupic nowy blok w DE z WRXa(pasuje do starych GT-kow) lub 2,5L od Marcina albo Fiodora i ognia.Napedy sa mocne w GT95 wiec tutaj nie trzeba bedzie kombinowac.Do tego pozniej Twoja turbine TD05 mozna zaopatrzyc w kompresor 18G i bedzie fajnie jezdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lub 2,5L od Marcina albo Fiodora i ognia ...

a głowice beda pasowac? bo w 2.5 jest chyba wieksza srednica tloka?

 

w starym GT glowice wymagaja minimalnej obrobki i beda pasowac, do tego trzeba kupic inne uszczelki pod glowice.

a reszta caly osprzet silnika (np. kompresor klimy, pompa wody, oleju itd) miska, skrzynia biegow sprzeglo pasuja plug&play? bo jesli tak to calkiem fajna sprawa taki blok 2.5 i cenow az tak zle nie wyjdzie biorac pod uwage jego zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lub 2,5L od Marcina albo Fiodora i ognia ...

a głowice beda pasowac? bo w 2.5 jest chyba wieksza srednica tloka?

 

w starym GT glowice wymagaja minimalnej obrobki i beda pasowac, do tego trzeba kupic inne uszczelki pod glowice.

a reszta caly osprzet silnika (np. kompresor klimy, pompa wody, oleju itd) miska, skrzynia biegow sprzeglo pasuja plug&play? bo jesli tak to calkiem fajna sprawa taki blok 2.5 i cenow az tak zle nie wyjdzie biorac pod uwage jego zalety

 

reszta raczej pasuje, ja jeszcze tego nie robilem ;)

 

w przypadku zmiany bloku az prosi sie o zmiane na FMIC-a no itrzeba to czyms wysterowac zeby jezdzilo jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...