Skocz do zawartości

programowanie nowego pilota


tomekwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak wymienię moduł centralnego bo mam uszkodzony i tylko zamyka drzwi a nie otwiera to bez problemu dopasuje do niego moje kluczyki?
WRX 2002 eu
IMG_20200816_095533.thumb.jpg.5ad69b9e24984ddf10839061567fe291.jpg
Koledze w forku SG padło ściemnianie w środku a moduł o którym piszesz jest razem właśnie z tym ściemnianiem. Wymienił i od nowa zaprogramował piloty w dwóch kluczykach.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lanos GH:

 

Zostawiłem włączona lampkę w środku auto stało kilkanaście dni i Aku rozładował się do zera. Naładowałem Aku ale nie działają oba piloty (system bez kluczykowy). Tzn. nie da się otworzyć zamknąć drzwi ,ani bagażnika z pilota.

Otworzyłem drzwi "grotem" awaryjnym. Po przyłożeniu pilota do przycisku start zapala się zielona lampka i mogę uruchomić silnik, ale bez przykładania nie wykrywa kluczyka(miga żółta kontrolka kluczyka na desce). Co się stało i jak to naprawić?

 

W sumie nie podchodzi to chyba pod programowanie nowego pilota ale... Jakiś podobny ten wątek.

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem Aku na 5 min podłączyłem z powrotem i włączyły się światła awaryjne podusilem na pilocie guzik i zatrybiło. Tzn jeden pilot żyje l, zapasowy nadal nie. Sprawdzę baterie ale raczej chyba to kwestia programowania jednak. Jak uruchomić procedurę. Procedura Z kabelkami przy lewym słupku sprawdzona. Nic się nie dzieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czlowiek sam sobie komplikuje zycie. Lanos ma CAN wiec nie ma mowy o zadnym programowaniu pilotow. Po prostu konczyla sie bateria w glownym kluczylu, a drugi nie dzialal bo lezal w szafie z pewnie od dawno zdechniętą baterią. Wymiana w obu zalatwila sprawe. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odgrzeję kotleta... Mam Outbacka BH z fabrycznym centralnym i dokupiłem dodatkowe dwa ori piloty. Jak robię procedurę kodowania z kostkami to nowo kodowany pilot działa ale przestaje działać poprzedni i tak w kółko. Wygląda to tak, jakby nie mógł działać więcej niż jeden pilot. Mam je trzy i każdy dziala po kodowaniu, a dwa pozostałe już nie. Macie jakiś pomysł? Można jakoś wyczyścić pamięć centralki zamka - wydaje mi się, że jest ograniczona ilość zakodowanych pilotów i u mnie została już wyczerpana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.08.2015 o 12:47, tomekwrx napisał(a):

Witam ! Posiadam SUBARU IMPREZA WRX GD 2005 r. Mam tylko jeden kluczyk , który jest wraz z pilotem . Dodam że jest to anglik po profesjonalnej ( nie przesadzam ) przekładce zrobionej we wrocławskiej firmie , bo i z tamtąd pochodzę . Posiadam kluczyk jak pisałem z pilotem z jednym przyciskiem , którym uruchamiam centralny zamek , włączam alarm i po włączeniu zapłonu muszę go nacisnąć aby włączył mi się rozrusznik . Rzekomo angliki tak mają . Wszystko działa o.k. , ale chcę mieć zapasowy - różnie bywa ! Udałem się do serwisu Subaru ( bo tak mi doradzono ) , zamówiłem nowy kluczyk , ten jest z dwoma przyciskami ( " lock " i " open " ) . Zakodowali , immobiliser wgrany , grot docięty i ..... nie działają przyciski . Czyli nie mogę otworzyć i uruchomić autoalarmu . Powidzieli że nie da rady , jakąś tam procedurę programowania pilota mają którą zastosowali i niestety nie działa . Jeśli chcę uruchomić silnik to wkladam w stacyjkę ten nowy kluczyk , włączam zapłon i muszę nacisnąć na swoim starym pilocie przycik - mrugnie kontrolka od alarmu i uruchamiam rozrusznik i odpalam auto . Więc po co mi tak drogi kluczyk dorobiony w serwicie jak mogłem za 200 zł dorobić bez pilota i miałbym to samo tylko dużo taniej . Obdzwoniłem zakłady trudniące się dorabianiem kluczyków oraz do montujących autoalarmy . Nilkt mi nie chce pomóc , ci pierwsi owszem - ale bez pilota , ci drudzy proponują założenie swojego alarmu . Ale ja mam prawdopodobnie fabryczny i chcę tylko uruchomić ten nowy kluczyk dorobiony w serwicie. Moje pytanie ... czy mozna zaprogramować nowy pilot oryginalny SUBARU tak abym mógł nim otwierać , zamykać auto i włączać , wyłączać alarm. Czy muszę mieć jakiś PIN samochodu ? Dodam że Serwis dał mi " KEY NUMER " i numer " IMMOBILISER " - czyli mam te numery kluczyka i immobisera . Jeśli możecie mi jakoś pomóc to bardzo proszę . Nie jest to awaria - ale chcę wreszcie mieć dwa kluczyki - a nie mogę , tymbardziej że mam nowy za spore pieniążki i na dodatek nie działajacy . Proszę o pomoc ! DZIĘKUJĘ Z GÓRY ! Spróbuj również wyszukać informacje na stronie https://goit.global/pl/blog/chto-dolzhen-umet-nachynaiushchyy-front-end-razrabotchyk/

Witam! Rozumiem Twoje zmartwienie związane z brakiem działającego drugiego kluczyka do Twojego Subaru Impreza WRX GD 2005 r. Problem, który opisałeś, może wynikać z różnic w konfiguracji pilotów i immobilizera w różnych wersjach pojazdów, co może powodować niekompatybilność między nowym a oryginalnym kluczykiem.
Na podstawie Twojego opisu, wydaje się, że nowy kluczyk został zakodowany zgodnie z numerem immobilizera i klucza, ale przyciski nie działają z powodu innych procedur programowania, które firma serwisowa zastosowała. W takim przypadku, próba ponownego zakodowania pilota przy użyciu oryginalnych numerów kluczyka i immobilizera może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Aby rozwiązać ten problem i zaprogramować nowy kluczyk oryginalny Subaru, potrzebujesz specjalistycznego urządzenia diagnostycznego, które pozwoli na zmianę konfiguracji pilota i immobilizera w sposób zgodny z Twoim modelem pojazdu. W niektórych przypadkach wymagany jest również PIN samochodu, który jest unikalnym kodem zabezpieczającym.
Sugeruję skontaktować się z autoryzowanym serwisem Subaru, który posiada odpowiednie narzędzia i wiedzę techniczną, aby prawidłowo zakodować nowy kluczyk do Twojego samochodu. Upewnij się, że dostarczysz im wszystkie niezbędne numery kluczyka i immobilizera (KEY NUMBER i IMMOBILISER NUMBER), aby ułatwić proces programowania.
Zapamiętaj, że programowanie pilota i immobilizera jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i odpowiednich narzędzi. Unikaj korzystania z usług niesprawdzonych warsztatów, które mogą uszkodzić system immobilizera lub inne układy elektroniczne w samochodzie.
Mam nadzieję, że uda Ci się rozwiązać problem z kluczykiem i cieszysz się swoim Subaru Imprezą z dwoma działającymi kluczami! Jeśli masz jakieś inne pytania, śmiało pytaj. Powodzenia!

Edytowane przez melstrik7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 06:26, kuzi4 napisał(a):

odgrzeję kotleta... Mam Outbacka BH z fabrycznym centralnym i dokupiłem dodatkowe dwa ori piloty. Jak robię procedurę kodowania z kostkami to nowo kodowany pilot działa ale przestaje działać poprzedni i tak w kółko. Wygląda to tak, jakby nie mógł działać więcej niż jeden pilot. Mam je trzy i każdy dziala po kodowaniu, a dwa pozostałe już nie. Macie jakiś pomysł? Można jakoś wyczyścić pamięć centralki zamka - wydaje mi się, że jest ograniczona ilość zakodowanych pilotów i u mnie została już wyczerpana...

Musisz zaprogramować wszystkie 3 na raz.

Moj syn tak miał jak mu dokupiłem do 2011 Imprezt STI piloty z 2011 Outbacka. Teraz ma 3 dzialajace

Edytowane przez Rob C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dokleję się do tematu, ponieważ chciałbym także dołożyć pilot, a może nawet 2. Moja sytuacja jest taka, że auto jest z rynku kanadyjskiego i przyjechało z jednym kluczykiem bez pilota. Czy jest tutaj osoba która miała podobną sytuację i w jaki sposób sobie poradziła?

Auto to WRX STI 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdz czy masz sterownik- centrale pewnie pod schowkiem pasażera- taka ze zdjecia wyżej. A jak sa jeszcze dwie białe wtyczki rozlaczone pod osłoną przy drzwiach kierowcy to pewnie da rade bez problemu. 699218bc44635e5bd19803ce25a54dbc.jpg

Wysłane z mojego 22101320G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...