Skocz do zawartości

Subaru Tribeca B9 3,0 114 stopni płynu


renegat

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, remoo napisał:

Całe moje szczęście ... kupiłem auto serwisowane ale poziom i fachowość wołają o pomstę do nieba.

 

To szczęście czy nieszczęście, bo już się pogubiłem? Jak jest problem z UPG to niech naprawiają na gwarancji a dla potomnych może napisz gdzie tak "fachowo" podchodzą do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remoo napisał:

Sprawdziłem chłodnice - pod korkiem było sucho, w zbiorniku wyrównawczym nie mogłem niestety dojrzeć poziomu. Tak czy siak dolałem do obu otworów w sumie z pół litra płynu do chłodnic Prestone. Dodam że płyn był uzupełniany w ASO podczas przeglądu 2 tyg. temu bo stwierdzono że poziom jest za niski. Ehhh ... mam nadzieję że to nie UPG - która zresztą była niedawno robiona. Silnik 3,6 - LPG nie widział na oczy.

Jak jest układ szczelny, odkręcając korek od chłodnicy powinno wywalać płyn, jak jest pusto, to pytanie gdzie ucieka płyn? 

to jak z tym Twoim "szczęściem" w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się uczepiliście tego "szczęścia/nieszczęścia" ;) Gdybym miał szczęście to auto byłoby serwisowane w porządnej firmie i jeździłbym bez problemów. A tak to mam nie-szczęście bo auto serwisowane, ale u "paproków" i ciągle coś nie tak. Fakt że na razie radość z posiadania Tribeki przeplatana jest troską i zmartwieniem. Tak czy siak jutro doleje płynu Prestone pod korek do chłodnicy i do zbiornika wyrównawczego i zobaczę co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zalane płynem do chłodnic zachowuje się normalnie - w dzisiejszym upale bez problemu zniósł krakowskie korki i jazdę po mieście. Test na UPG negatywny, olej czysty, żadnych wycieków płynu, za to olej gdzieś cieknie po lewej stronie. Więc diagnozy brak choć dalej podejrzana uszczelka. Sprawa na razie nie ruszana - auto oddaje w przyszłym tygodniu do firmy która parę miesięcy temu ruszała jedną z głowic. Dam znać jak coś wyniknie konkretnego. Tak czy siak Tribeca uziemiona <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

podłącze się pod temat, gdyż nie ma sensu jak na razie zakładać nowego.

rozchodzi się o wzrost temperatury o jedną, max dwie "kratki" powyżej normy, a objaw pojawia się zwykle w ciepłe dni, rozgrzany pojazd, tj. jazda powyżej 150km/h czy ostry start spod świateł (np wjazd na drogę ekspresową) do prędkości rzędu 130/140 i i dalej jazda ciągła. Dopiero zwolnienie poniżej 130 powoduje spadek temperatury do normalnej. Nie sprawdzałem jakie to są temperatury (1 i 2 kratka powyżej normy) na OBD,także przy kolejnym dłuższym wyjezdzie sprawdzę te wartości. Temat nie pojawia się na mieście, pomimo ostatnio wysokich temperatur.

Chłodnice wody wymieniałem w ubiegłym roku, ale pewnie na dniach na myjce konkretnie przeczyszczę ja od fronu. Płynu nie wzrasta i nie ubywa. Nie robiłem prób na benzynie. Auto zachowuje się poprawnie. Może to termostat? A może coś w silniku? Układ raczej nie wygląda na zapowietrzony, poza tym powinien sam się odpowietrzyć.

Jak ktoś ma jakiś pomysł lub spotkał się z czymś takim to będę wdzięczny. Nie jest to jak na razie uciążliwe, ale normalne też nie jest.

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie korka chłodnicy, dziś wymieniając płyn chłodnicy (zlałem niebieski a wlałem Prestone) zauważyłem że chyba jedna z uszczelek korka się oderwała, tzn po odkręceniu korka ta uszczelka została w szyjce wlewu. Szukając nowego korka w katalogu Subaru, zauważyłem że OE o numerze 45137XA01B jest tylko dla Tribeci, nie wiem czym ten korek się rożni od innych korków Subaru. Szukając zamiennika na rockauto znajduje korki o ciśnieniu otwarcia 13PSI czyli około 0,9BAR, korki te pasują do całej gamy marek ale jeśli chodzi o Subaru to tylko Tribeca. Tak się zastanawiam czy kupować OE czy może troszkę tańszy zamiennik o ciśnieniu otwarcia 0.9BARa. Czy wszyscy z Was którzy wymieniali korki chłodnicy, kupowali OE czy kombinowali z zamiennikami i z jakim skutkiem?

20170728_172738.jpg

korek tribeca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś poobserwowałem temperatury przez OBD. Ciekawie nie jest, tym bardziej że temp zewnętrzna nie pomagała (ok 30 stopni). Kolejna kratka poza normal odpala się powyżej 102 stopni. Podczas równej jazdy na trasie temp u mnie wahała się w okolicach 98-101 stopni. Każde mocniejsze depnięcie gazem i podchodziła do 103 stopni. Wyższej temp nie zaobserwowałem. Przy dojechaniu do świateł temperatura spadała. Przy miejskiej jezdzie temp trzyma się na 95 stopniach, każde przyśpieszenie podchodzi do 97-98 stopni. Wyłączenie klimy powodowało iż temperatura spadała (z tych wyższych) o 1-2 stopnie. Poniżej 95 stopni nie zeszło z klimą na postoju.

Normalne to nie jest, ogólnie lipa.

Mógłby ktoryś z Was podać jak u Was zachowują się temperatury w podobnych warunkach, tj. pogodowych (ten tydzien ma byc cieply) i jezdnych. Byłbym wdzieczny, jakieś odniesienie miałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ppmarian napisał:

U mnie w 3.6 bez znaczenia jaki upal i jakby nie deptac z klima czy bez temp trzyma sie zawsze w normie
 

Bardziej interesuje mnie faktyczna temp odczytana z OBD :) Normą raczej nie jest 101 stopni, a zauważ z mojej wypowiedzi że dopiero powyżej odpala się kolejna lamka na konsoli, także charakterystyka temperatur normal ma rozstrzał pomiedzy 90, a 101 stopni.

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo moich problemów to jednak nie UPG (na szczęście). Okazało się że pojawiły się dwie usterki jednocześnie, które razem powodowały objaw padniętej uszczelki: 1) przewód od chłodnicy strzelił i płyn chłodniczy sączył się a następnie spokojnie parował i stąd brak śladów wycieku pod autem 2) Olej ciekł z głowicy przez "jakąś" śrubę, która jest w głowicy i przechodzi przez kanał olejowy (na dzień dzisiejszy nie potrafię tego lepiej wytłumaczyć - tyle pamiętam z tłumaczenia mechanika). Auto w naprawie bo czas oczekiwania na przewód do chłodnicy to 14 dni (!!!). Jak dla mnie to lipa że Subaru nie ma na stanie kawałka gumy za 40pln. Boję się myśleć co w przypadku droższych części :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vtec napisał:

Mógłby ktoryś z Was podać jak u Was zachowują się temperatury w podobnych warunkach, tj. pogodowych (ten tydzien ma byc cieply) i jezdnych.

 

Dziś poskładałem Subarynkę po wymianie piasty, oleju i płynu w chłodnicy (Prestone). Odpowietrzenie układu dokonałem tak jak to było opisane w manualu, tj zalanie na full, odpowietrzenie odpowietrznikiem na grodzi, dolanie na full, wlanie do zbiorniczka do znacznika full, zakręcenie korka, odpalenie silnika i 5-6 przygazówek do 3tys RPM, gasimy silnik, czekamy minute i sprawdzamy czy ubyło pod korkiem, jak ubyło to dolewany i powtarzamy 5-6 przgazówek, minutę czekania i sprawdzamy czy ubyło pod korkiem. Ja w sumie 5 razy dolewałem aż przestało ubywać po przygazówkach. Następnie odpalamy silnik, ustawiamy ogrzewanie na max, wentylator na min i trzymamy obroty 2tyś RPM. Ja dodatkowo obserwowałem wskazania na OBD i wskazanie normal na desce zapaliło się już przy 85stopniach. Trzymałem tak 2tyś RPM do dwukrotnego załaczenia się wentylatora, maksymalnie temperatura podskoczyła na 99stopni po czym szybko spadała do 95stopni i tak w kółko. Potem przejażdżka po mieście i takie mam wskazania jak na filmiku, sorry że taki krótki, ale za późno sobie przypomniałem o Tobie ;-)

 

 

4 godziny temu, remoo napisał:

Auto w naprawie bo czas oczekiwania na przewód do chłodnicy to 14 dni (!!!)

 

Obdzwoniłeś wszystkich, co sprzedają używane części z rozbitków?

I to chodzi o górny czy dolny wąż chłodnicy?

Edytowane przez lutek34
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lutek34 napisał:

Trzymałem tak 2tyś RPM do dwukrotnego załaczenia się wentylatora, maksymalnie temperatura podskoczyła na 99stopni po czym szybko spadała do 95stopni i tak w kółko. Potem przejażdżka po mieście i takie mam wskazania jak na filmiku, sorry że taki krótki, ale za późno sobie przypomniałem o Tobie ;-)

zgodnie z filmikiem temp waha się u ciebie w okolicach 93-95. Może to był początek przejażdzki, poza tym bardzo spokojnej, przy której u mnie tez jest wszystko w normie? szkoda ze taki krótki :) 

Przy okazji może znajdziesz nagrać coś dłuższego.

ciekaw jestem czy do tych 99 stopni dochodzi np. u Ciebie podczas deptania an trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vtec napisał:

Może to był początek przejażdzki

 

Moment nagrania był po całej procedurze odpowietrzania opisanej wyżej i po przejechaniu około 10km, gdzie klika razy stałem na światłach. Oczywiście z włączona klimą.

Jutro postaram się nagrać dłuższy filmik z trasy. Tutaj masz inny filmik jak ją gonie trochę po autostradzie, wtedy temperatuta na zewnątrz była 26stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lutek34 napisał:

Obdzwoniłeś wszystkich, co sprzedają używane części z rozbitków?

I to chodzi o górny czy dolny wąż chłodnicy?

 

Chciałem nowy i oryginalny :) W międzyczasie kupiłem drugie auto i nie zależało mi na czasie. Ale dla mnie niepojęte żeby w głównym magazynie Subaru nie było na stanie części zamiennej o raczej niskiej cenie. Rozumiem że nie gromadzi się drogich części ale kawałka gumy? Dziwne... Tego przy kupnie Tribeki nie brałem pod uwagę (patrz. dostępności części zamiennych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lutek34 napisał:

Jutro postaram się nagrać dłuższy filmik z trasy. Tutaj masz inny filmik jak ją gonie trochę po autostradzie, wtedy temperatuta na zewnątrz była 26stopni

 

u mnie przy 130 było wczoraj 103 stopnie, także nie próbowałem szybciej jechać. Może zapodam również u siebie procedure odpowietrzania, bo napewno takiej nie przeprowadzałem przy ostatnim spuszczaniu płynu ...

jest i diagnoza, uszczelka pod głowicą - tworzy się bańka powietrzna w układzie, dlatego układ nie wyrabia i przegrzewa się na wyższych obrotach , także silnik do remontu, wraz z regulacją zaworów, szlifem głowicy itp.

autem można jeździć, ale tylko w cyklu miejskim, także termin mam na koniec miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...