Skocz do zawartości

Subaru Tribeca B9 3,0 114 stopni płynu


renegat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy mam problem mój subarak na postoju łapie temperaturę dochodzącą pod czerwona kreskę wtedy tez przestaje chłodzić klima, wiatraki napierniczają na maxa, podczas jazdy temperatura skacze od środka do plus 3 kresek czyli prawie już czerwona na postoju podłączyłem pod kompa i pokazało 114 stopni temperaturę cieczy ale jak dodam lekko gazu wtedy się schładza do środkowej skali no ale przecież nie bedę cały czas nogi na gazie trzymał jak się schłodzi klima znowu działa. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc termostat, ale przewaznie jest to UPG...

Ale to by mi chyba dymił na biało, miał bym jakis ubytek płynu, bulgotania, olej w płynie, pierwsze co mi sie nasuwało to albo zapowietrzenie układu albo pompa wody gdzieś nie wyrabia, nie wiem. Jak go cisnę to temperatura w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy na zimnym silniku z odkreconym korkiem ciśnieniowym chłodnicy po odpaleniu będzie wyrzucać płyn czy nie? Przy jakiej temp. załącza wam się pierwszy stopień wiatraków u mnie przy 98 potem przy 104 drugi stopień. Węże mam miękkie a temp dochodzi do 114 stopni dodam lekko gazu tak do 1500 obrotów i temp odrazu spada. Moze to korek mi takie jaja robi bo mam ta gumke do polowy oderwana i trzyma się na połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna producenta i numer korka chłodnicy który będzie pasował do Tribeki bo w ASO na zamówienie jak zwykle.


A więc korek chłodnicy wymieniony, termostat oryginał Subaru wymieniony, czujnik temperatury cieczy oryginał Subaru wymieniony a efekt - na wolnych obrotach się grzeje do 105 stopni wiatraki kręcą jak glupie dopiero lekkie dodanie gazu momentalnie zbija temperature do 90 stopni i wiatraki milkną jak pochodzi znowu na wolnych obrotach sytuacja się powtarza o co chodzi nie wiem. może jakieś pomysły?
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że chłodnica klimy była sprawdzana i na 100 procent jest szczelna tak samo jak układ klimatyzacji. Czynnik jest. Chłodnica wody oberwała w bok w plastik dlatego była wymieniana. Chłodnica klimy była sprawdzana w wodzie z powietrzem ze sprężarki a potem urządzeniem do nabijania klimy. 


Mialeś rację z tą klimą brak gazu zielono koło jakiegoś czujnika ze sporą wtyką po prawej stronie (stojąc przodem do auta) w głębi. Że ta maszinu od Klimy tego nie wykryła dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, zaprowaszilem dzisiaj tribece do speca, noi odpalilem auto zeby sobie pochodziło i zlapalo temperaturę i zgadnijcie, wskazówka stała jak wryta w połowie, wiatrak się wlaczyl schłodził wyłączył po czym znowu się wlaczyl wylaczyl. Zostawiłem na sprawdzenie pompy wody ale dziwne że objawy zniknęły. Jak zwykle u mechanika.

Edytowane przez renegat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mija dwa tygodnie jak auto u mechanika, w tamtym tygodniu sprawdzili kamerką pompę ponoć ok, testowali ja ponad tydzień jeździli parkotali w miejscu wyparkotali lpg i pb i się nie grzała, wymienili świece ale 4 szt bo 2 nie mogli odkręcić, teraz dostałem info że znowu zaczęła im się grzać mają wymienić nowo wymieniony oryginalny termostat bo myślą że może ma złą temperaturę otwarcia. Nie wiem już o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...