Skocz do zawartości

Fałszywe spalania stukowe w 2.0 NA - wadliwe ECU


pompik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

 

 

wtryski kosztują około 1600 PLN. Endoskop - nie wiem.

Hmm, endoskop to wyposażenie warsztatowe. Też nie wiem ile kosztuje, ale to nie jest istotne, bo kupować nie trzeba.

W ramach cytowanego działania wtryskiwacze będą dofinansowane przez SIP.

Dla klienta koszt kompletu wyniesie 950 zł brutto.

 

Cytat z naszej informacji, która w międzyczasie została przekazana ASO :

 

Zgodnie z już wcześniej opublikowaną na Forum Subaru zapowiedzią w najbliższym czasie poinformujemy na Forum użytkowników borykający się z tym problemem w swoich Subaru, żeby zgłosili się do ASO, gdzie przeprowadzicie Państwo:
1. Wykonanie jazdy próbnej samochodem z podłączonym diagnoskopem w celu weryfikacji występowania opisanego problemu z uwzględnieniem analizy sygnałów o korekcie zapłonu. Sprawdzenie wersji oprogramowania i jeśli potrzeba wgranie najnowszej wersji oprogramowania silnika.
2. Jeżeli oprogramowanie jest w najnowszej wersji, lub jego update nie wnosi pozytywnych zmian, sprawdzenie i jeśli zajdzie potrzeba dokonanie oczyszczenia przepustnicy oraz sprawdzenie stanu gniazd zaworowych (endoskopem przez kolektor dolotowy).

3. W przypadku braku ujawnienia objawów uszkodzenia gniazd zaproponowanie wymiany wtryskiwaczy. 

 

I dalej :

Operacja nr. 1 będzie w geście dobrej woli wykonywana bezpłatnie dla wszystkich aut zakupionych w naszej sieci oraz tych zakupionych poza SIP, które są serwisowane w naszych ASO (przynajmniej 1 udokumentowany serwis w ciągu 12 miesięcy przed aktualnym zgłoszeniem się klienta z opisywanym problemem do ASO) także w pojazdach z instalacją LPG.        .............................

Operacja nr. 2 będzie także w geście dobrej woli wykonywana bezpłatnie.

 

Pozostaje mi przeprosić za lekkie opóźnienie w stosunku do oryginalnie planowanego rozpoczęcia działań ( wynika tylko z mojej nieobecności w Polsce w ubiegłym tygodniu ).

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jest warunek 12 miesięcy, ale rozumiem. Ile kosztuje Ad.1. jeśli samochód był kupiony w ASO, wiele lat w tym ASO jeździł na przegląda, ale po przeprowadzace nad morze - już tego konkretnego ASO nad morzem nie chciał odwiedziać (bo ma b. złe opinie ?)

Od kiedy mozna się zgłaszać do ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Ad.1. jeśli samochód był kupiony w ASO, wiele lat w tym ASO jeździł na przegląda, ale po przeprowadzace nad morze - już tego konkretnego ASO nad morzem nie chciał odwiedziać

Jeżeli był kupiony w naszej sieci - nic  :

 

 

bezpłatnie dla wszystkich aut zakupionych w naszej sieci oraz tych zakupionych poza SIP, które są serwisowane w naszych ASO (przynajmniej 1 udokumentowany serwis w ciągu 12 miesięcy
 

 

 

 

Od kiedy mozna się zgłaszać do ASO ?
 

Od zaraz :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo,

 

czy wyzej opisana procedura i czynnosci, obejmuja rowniez Legacy 2.0 DOHC MY07? Pytam, poniewaz ponizej cytowana wypowiedz Pana Andrzeja Kopera,sugeruje, ze w Legacy moze byc inny problem...

 

 

Taka pierdoła a potrafi zepsuć przyjemność z jazdy fajnym autkiem

 

W Legacy 2.0 to inny problem , proponuje do serwisu pojechać bo sprawy w  Legacy się "nie potoczą" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

czy wyzej opisana procedura i czynnosci, obejmuja rowniez Legacy 2.0 DOHC MY07? Pytam, poniewaz ponizej cytowana wypowiedz Pana Andrzeja Kopera,sugeruje, ze w Legacy moze byc inny problem

Tak.

 

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy opisana procedura wyeliminuje absolutnie wszystkie przypadki ( przyczyny mogą być różne ).

Niemniej, w toku analizy i konsultacji itd. itd. została uzgodniona z DT jako dająca największe szanse.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Mamy rozumieć, że według FHI normalnym jest iż delikatna jazda po mieście powoduje cofanie zapłonu nawet do -11°, zwiększone spalanie i szarpanie w ekstremalnych przypadkach?  Nie spotkałem się z tym w innych markach. Nie rozumiem dlaczego mapa przy spokojnej jeździe miałaby być tak zachowawcza?

Nie. Zachowawcza jazda może wpłynąć na stosowanie bardziej konserwatywnego programu, lecz nie na opóźnienia zapłonu o 11 stopni. Moje wypowiedzi dotyczą ogółu poruszonej tematyki, nie Pańskiego konkretnego przypadku.  

 

 

2. Jak FHI tłumaczy budowę samego ECU i nieodszumionych mas?

Nie tłumaczy. Producenci generalnie nie mają zwyczaju tłumaczyć budowy  ECU . Tłumaczą jak usuwać usterki.

 

 

Nie rozumiem również dlaczego tylko upgrade softu jest za darmo ?

Patrz 1.

 

 

Były również w ASO zamieniane miejscami itp., a poza tym na LPG objawy teraz te same, ale mogę się nie znać, więc proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienie zjawiska

Opieram się na informacjach z DT, FHI oraz DT innych importerów. Generalnie, co wielokrotnie podkreślałem, nie prowadzę diagnostyki na odległość ( tym bardziej, że moja wiedza specjalistyczna z zakresu diagnostyki systemów elektronicznych itp. współczesnych samochodów nie jest wystarczająca )

 

 

Będę zobowiązany za wyjaśnienie jak wypalone gniazda lub wadliwe wtryskiwacze mogą powodować spalanie stukowe i to tylko pomiędzy 2000 a 3000 RPM, a nie na autostradzie tylko podczas jazdy miejskiej?

Ani uszkodzone wtryskiwacze, ani uszkodzona przylgnia gniazd zaworowych nie powoduje spalania stukowego. Może natomiast generować hałas odbierany przez czujnik i odpowiednio jako objaw takiego spalania interpretowany przez ECU.

 

 

6. Co do występowania zjawiska, to znalazłem dużo podobnych przypadków we wpisach na forach brytyjskich, australisjkich i rosyjskich.

Sformułowanie "dużo" jest bardzo elastyczne. Wyjaśniłem, skąd pochodzą moje informacje ( oczywiście poza niniejszym Forum).

Naturalnie, gdy będziemy szukali, znajdziemy różne problemy, w różnych markach. Wystarczy wpisać "engine hesitation" i "wygooglamy" mnóstwo przypadków. Dla wszystkich marek:

Subaru - 179.000

Dużo ? Tak. Acz w strefie angielskojęzycznej sprzedaje się też dużo Subaru ( USA, Kanada, Australia etc ).

Więc dla porównania:

Volvo - 218.000

BMW - 382.000

VW - 405.000 

Mazda - 227.000

itd, itd.

Nie twierdzę, że problem nie istnieje. Gdybym tak uważał, nie byłoby niniejszego wątku, nie podjąłbym tematu. A że w Polsce wyraźnie częściej, niż w innych państwach EU, może być odzwierciedleniem jakości paliwa ( i w konsekwencji uszkadzania wtryskiwaczy ). To ostatnie może też odnosić się do naszych wschodnich sąsiadów.

 

Pozdrowienia

 

Przykro mi bardzo Panie szanowna Dyrekcjo. Sprowadziłem swoją Imprezę z 2007r. z Hiszpanii (Burgos) VIN JF1GD9LF37G080130, bo myślałem że oblecę 3tyś. km i ominę w końcu "zamułę" która przy poprzedniej Imprezie z 2006r. (krajowa) doprowadzała mnie już do wypłukania kieszeni (dziura w zaworze). Niestety po przejechaniu się na miejscu problem istniał ten sam. Zakupiłem, przyjechałem, a teraz znów muszę się bujać z samoróbkami filtrami i resetami. Czy Wy macie jakieś klapki na oczach? Problem jest skalą mega i to nie tylko u nas, a w Polsce nie ma osoby odpowiedzialnej za problem który jest nie do zniesienia i niosącym niebezpieczeństwo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest jakaś wada fabryczna i w końcu ktoś powinien to zrozumieć, że to nie są przelewki a wręcz przeciwnie wielki problem i powinna zostać ogłoszona akcja naprawcze. To nie są jakieś jednostkowe przypadki, że coś się dzieje z samochodem tylko jest to przypadłość tej marki. (wczoraj jeep ogłosił, że mogą występować problemy ze stacyjką w autach od 2005 roku do.... i została ogłoszona międzynarodowa akcja serwisowa gdzie wszyscy właściciele samochodów z tego roku będą wzywani do serwisów by usunąć ta wadę oczywiście bezpłatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

a w Polsce nie ma osoby odpowiedzialnej za problem
 

Obawiam się, że nie rozumiem. Wpisuje się Pan na Polskim Forum, cytuje moje wypowiedzi, w  wątku przedstawiona jest kompletna ( w miarę środków i możliwości ) analiza tematyki , a Pan twierdzi, że mamy "klapki na oczach" czy też że brak jest osoby odpowiedzialnej :facepalm: 

Wnoszę z tego, że wie Pan w jakim innym państwie  jest to robione lepiej - z przyjemnością się tego dowiem, skontaktuję, nauczę .

W końcu jak to brzmi w znanym powiedzonku "nobody is perfect" ...

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad.1. jeśli samochód był kupiony w ASO, wiele lat w tym ASO jeździł na przegląda, ale po przeprowadzace nad morze - już tego konkretnego ASO nad morzem nie chciał odwiedziać

Jeżeli był kupiony w naszej sieci - nic  :

 

 

bezpłatnie dla wszystkich aut zakupionych w naszej sieci oraz tych zakupionych poza SIP, które są serwisowane w naszych ASO (przynajmniej 1 udokumentowany serwis w ciągu 12 miesięcy
 

 

 

 

Od kiedy mozna się zgłaszać do ASO ?
 

Od zaraz :)

 

Pozdrowienia

 

Dziękuję za odpowiedź.

Dzwoniłem do ASO Zdanowicz w Gdańsku.

Otrzymałem informację, że sprawdzenie softu i aktualizacja jest za darmo.

Natomiast sprawdzenie gniazd endoskopem - tutaj niestety otrzymałem informacje, że trzeba zapłacić.

Chciałbym się spytać na co można się powołać, żeby uzyskać sprawdzenie endoskopem bezpłatnie w ramach akcji i tego co Pan napisał powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Chciałbym się spytać na co można się powołać, żeby uzyskać sprawdzenie endoskopem bezpłatnie w ramach akcji i tego co Pan napisał powyżej.

Obawiam się, że serwis być może niedokładnie przeczytał pismo otrzymane z naszego DT ( wyjątki z którego wcześniej cytowałem ).

Za powstałe nieporozumienie przepraszam.

Jak najbardziej można się powołać na mój wpis na Forum :)

 

Możemy dostać oficjalne pismo do pokazania od Dyrekcji?

Całe pismo zawiera też warunki rozliczania usługi z SIP, więc niestety nie mogę go Państwu ze zrozumiałych względów przekazać.

 

Ale istotne fragmenty cytowałem i - jak wyżej - są obowiązujące. 

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad.1. jeśli samochód był kupiony w ASO, wiele lat w tym ASO jeździł na przegląda, ale po przeprowadzace nad morze - już tego konkretnego ASO nad morzem nie chciał odwiedziać

Jeżeli był kupiony w naszej sieci - nic  :

 

 

bezpłatnie dla wszystkich aut zakupionych w naszej sieci oraz tych zakupionych poza SIP, które są serwisowane w naszych ASO (przynajmniej 1 udokumentowany serwis w ciągu 12 miesięcy

 

a jeśli nie był kupiony bądź serwisowany w ASO to jakie były by koszta sprawdzenia i ewentualnie wgrania najnowszego softu? - czy to już trzeba się w konkretnym ASO dopytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Operacja nr. 1 będzie w geście dobrej woli wykonywana bezpłatnie dla wszystkich aut zakupionych w naszej sieci oraz tych zakupionych poza SIP, które są serwisowane w naszych ASO (przynajmniej 1 udokumentowany serwis w ciągu 12 miesięcy przed aktualnym zgłoszeniem się klienta z opisywanym problemem do ASO)

Tzn.: jeżeli mam fakturę z ASO Subaru Nowy Sącz wystawioną dnia 19.03.2015, to mogę spokojnie umawiać się na ww. czynności np. w ASO Subaru w Rzeszowie? Bo ja to tak rozumiem, ale jeśli się mylę, to poproszę kogoś o weryfikację.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

jeżeli mam fakturę z ASO Subaru Nowy Sącz wystawioną dnia 19.03.2015, to mogę spokojnie umawiać się na ww. czynności np. w ASO Subaru w Rzeszowie?

Tak.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem i coś nie bardzo to działa...
więc proszę Dyrekcję o odpowiedzi:

 

1. czy w ciągu ostatnich 30 dni został dostarczony do ASO nowy soft do silników

2. dlaczego auto kupione w salonie (tego ASO) nie jest wg ASO objęte akcją, mimo tego ze Dyrekcja napisała

 

 

bezpłatnie dla wszystkich aut zakupionych w naszej sieci oraz

 

podobno ASO nawet pisało mail do Dyrekcji i dostało odpowiedź że nie??  Chwała serwisowi że zechciał zrobić to sam w ramach ukłonu w stronę klienta,

3. Punkt drugi czyli endoskopowe badanie nie zostało przeprowadzone, ale tu dopytam szczegóły po otrzymaniu odpowiedzi na 1 i 2.

 

Informacyjnie - Operacja serwisowa nr 1, nic nie pomogła...

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

 

Widzę że wątek z czujnikiem spalania stukowego jest mocno zaawansowany w samym SIP. Warto zwrócić też uwagę na to  że niektórzy użytkownicy Subaru obarczeni problemem czujnika stukowego nie są świadomi problemu i żyją z przekonaniem że ta tzw. "zamuła" musi być. Co niektórzy nie są też zarejestrowani i nie mieli okazji wypowiadania się w tej kwestii publicznie, a część pewnie skorzystała z rozwiązania  nieformalnego za pomocą " poczty pantoflowej" . Sam osobiście za nie małą ilość złotówek  i dużej cierpliwości ASO, wyeliminowałem większość problemów mogących wypływać na wspomnianą "zamułę'"  Mimo regulacji zaworów, wymianie min zaworów powietrza wtórnego, wymianie turbinki powietrza wtórnego, świec, zmianie oprogramowania, wymianie wałka rozrządu i wariatora "zamuła" pojawia się cyklicznie co dwa , trzy dni, a doraźnym rozwiązaniem jest ściąganie klemy aby nacieszyć się choć przez chwilę z jazdy " Subaryną". Jedynie pozostaje mi skorzystać z rekomendowanego przez samych forumowiczów patentu, który wyeliminował problem raz na zawsze i pozwala na bezstresowe użytkowanie pojazdu jak wynika z rekomendacji samych użytkowników banalnego  "patentu" . Osobiście natrafiłem na wątki związane ze spalaniem stukowym z 2006 r, i upłynęło od tego momentu trochę czasu żeby zbadać problem i znaleźć sensowne rozwiązanie, jak i  pomóc użytkownikom w "niekombinowaniu" , albo może opatentować to z czego korzystają forumowicze. Nie wyobrażam sobie pracując w obecnej firmie  abyśmy z działem technicznym i serwisem reagowali na problemy z tak dużym opóźnieniem.Zasada jest zanana i prosta " Nasz klient nasz Pan'' . Mimo żalu który wylałem w poście, magia związana z emocjami dostarczanymi przez "Boxera" i Symetrical AWD ,  na chwilę rekompensują  negatywne przejścia ze wspomnianymi bolączkami. Życzę wszystkim  powodzenia.

 

D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem i coś nie bardzo to działa...

więc proszę Dyrekcję o odpowiedzi:

 

1. czy w ciągu ostatnich 30 dni został dostarczony do ASO nowy soft do silników

2. dlaczego auto kupione w salonie (tego ASO) nie jest wg ASO objęte akcją, mimo tego ze Dyrekcja napisała

 

 

bezpłatnie dla wszystkich aut zakupionych w naszej sieci oraz

 

podobno ASO nawet pisało mail do Dyrekcji i dostało odpowiedź że nie??  Chwała serwisowi że zechciał zrobić to sam w ramach ukłonu w stronę klienta,

3. Punkt drugi czyli endoskopowe badanie nie zostało przeprowadzone, ale tu dopytam szczegóły po otrzymaniu odpowiedzi na 1 i 2.

 

Informacyjnie - Operacja serwisowa nr 1, nic nie pomogła...

Szanowna Dyrekcjo,

 

bardzo prosze, a wlasciwie prosimy o dokladne info, co jest platne, co nie i jak to jest z tymi autami zakupionymi w ASO? Czy sam fakt zakupu w ASO, czy dopiero fakt udokumentowania 1 serwisu w ciagu ostatnich 12-tu miesiecy, bedzie wystarczajace do skorzystania z bezplatnej uslugi w "gesice dobrej woli"?

Jak widac z powyzszego wpisu, ASO chyba inaczej interpretuje zalecenia Dyrekcji albo ja/my inaczej to rozumiemy ?

Dodam, ze moje auto pochodzi z polskiej dystrybucji, jednak nie naprawiam go w ASO, potrafie wiele rzezcy sam w nim naprawic/wymienic, jesli czegos sam nie potrafie zrobic, prosze o pomoc zaprzyjaznionego mechanika z doswiadczeniem w obsludze Subaru.

Jestem umowiony na piatek w ASO Pana Andrzeja Kopera i chcialbyym konkretnie wiedziec, co bedzie sprawdzane, ile bedzie mnie to kosztowalo, co jest sponsorowane przez SIP w ramach tej akcji?

Z informacji telefonicznej uzyskanej z ASO wynika, ze jesli w ciagu ostatnich 12-tu miesiecy nie bylo zadnej wizyty w ASO, koszt wgrania nowego softu to 185PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo, 

bardzo prosze, a wlasciwie prosimy o dokladne info, co jest platne, co nie i jak to jest z tymi autami zakupionymi w ASO? Czy sam fakt zakupu w ASO, czy dopiero fakt udokumentowania 1 serwisu w ciagu ostatnich 12-tu miesiecy, bedzie wystarczajace do skorzystania z bezplatnej uslugi w "gesice dobrej woli"?

Jak widac z powyzszego wpisu, ASO chyba inaczej interpretuje zalecenia Dyrekcji albo ja/my inaczej to rozumiemy ?

Dodam, ze moje auto pochodzi z polskiej dystrybucji, jednak nie naprawiam go w ASO, potrafie wiele rzezcy sam w nim naprawic/wymienic, jesli czegos sam nie potrafie zrobic, prosze o pomoc zaprzyjaznionego mechanika z doswiadczeniem w obsludze Subaru.

Jestem umowiony na piatek w ASO Pana Andrzeja Kopera i chcialbyym konkretnie wiedziec, co bedzie sprawdzane, ile bedzie mnie to kosztowalo, co jest sponsorowane przez SIP w ramach tej akcji?

Z informacji telefonicznej uzyskanej z ASO wynika, ze jesli w ciagu ostatnich 12-tu miesiecy nie bylo zadnej wizyty w ASO, koszt wgrania nowego softu to 185PLN.

 

 

No właśnie też mnie to ciekawi. 

Ja natomiast uzyskałem informację, że w Gdańsku zabawy z softem są za darmo, natomiast endoskop i czyszczenie przepustnicy to już koszt do poniesienia.

Mój samochód jest kupiony w ASO Koper i nie był serwisowany w ASO w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam, ze moje auto pochodzi z polskiej dystrybucji, jednak nie naprawiam go w ASO

 

 

Mój samochód jest kupiony w ASO Koper i nie był serwisowany w ASO w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

Było to już wyjaśnione tu: #154... samochód kupiony w sieci SIP podlega gestowi dobrej woli niezależnie od tego czy był serwisowany w ASO czy nie. Warunek serwisowania dotyczy tylko aut zakupionych poza siecią SIP :idea:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...