Skocz do zawartości

Błąd P0700 stukanie skrzynia biegów


Mario Tribeca 3.6

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności należałoby przeprowadzić podstawowe metody diagnostyczne obejmujące między innymi: stall test, line pressure test, transfer clutch pressure test, time lag test.

 

Po przeprowadzeniu testów można dopiero zawęzić krąg poszukiwania. B)    

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wyrzuca również błąd P1710. Znalazłem na forum w USA. Takie same objawy co u mnie. Czyli uderzenia jak by ktoś uderzył w tylni zderzak i zdarza się to raz na 3 dni. Usterka zniknęła po wymianie czujnika prędkości i korpusu zaworów. Moje pytanie czy ktoś to robił i jakie koszta???

Bo wszyscy specjaliści noe wiedzą co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po stukaniu padł układ planetarny koszt naprawy 2800zl. A błąd P1710 dalej jest i walenie co jakiś czas tak jakby ktoś w dupę wjechał.

Nawet subaru Józefów nie ma pojęcia co to za usterka. Wymieniono olej i czujnik prędkości turbiny. Bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli choinka na desce znika po (bodajże) 10 uruchomieniach silnika to podejrzanym jest kabel masy. Proponuję wymienić "masę" skrzyni biegów na nową. W ASO ponad 100,00 PLN. Radzę zrobić samemu: z jednej strony oczko fi6 z drugiej fi10. Przewód musi być nowy i gruby. Czyszczenie oczek w starym przewodzie nic nie da bo miedź utlenia się pomiędzy plecionką a oczkiem (skrócenie starego też nie rozwiąże sprawy bo utleniony odcinek jest głęboko pod izolacją). U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 20.01.2016 o 18:31, Mario Tribeca 3.6 napisał:

Dziękuję za słowa pociechy. Nowy czujnik 1600 w subaru :(

A nie wiadomo czy to wina czujnika i czy używany był zły :(

 

Kolego i doszedłeś co było przyczyna wywalania błędu P1710? Chyba nie okazało się że to niedrożne żyły pomiędzy turbine speed sensor#2 i TCM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...