Skocz do zawartości

Klikanie przy wciskaniu sprzęgła


Maikler

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Ostatnio tj. od jakichś dwóch tygodni zauważyłem u siebie odgłos jakby kliknięcia przy wciskaniu sprzęgła, a że jestem wyczulony na wszelkie podejrzane dźwięki w kabinie i rozprasza mnie to podczas jazdy, przystąpiłem do zlokalizowania owego klikania. Okazało się, że kliknięcia wydaje biały element znajdujący się dość wysoko nad pedałem sprzęgła, na moje oko jakiś czujnik albo od SS, albo od wyświetlacza zmiany biegów jak mniemam - przy wciskaniu sprzęgła wychodzi, a przy puszczaniu chowa się. Generalnie nie mając nic innego psiknąłem tam WD-40 i po krótkiej jeździe testowej wydaje się, że ucichło. Zastanawia mnie jednak co to za element, czy powinien klikać, czy u Was też tak jest, i czy dobrym pomysłem jest psikanie tam czymkolwiek (to akurat pytanie po fakcie).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jednak co to za element, czy powinien klikać, czy u Was też tak jest, i czy dobrym pomysłem jest psikanie tam czymkolwiek (to akurat pytanie po fakcie).

Ja bym nie psikał ani niczym innym nie smarował (to zwykły przełącznik elektryczny). Sąsiad dawno temu naoliwił pilota do telewizora i wcale mu to nie pomogło (a wręcz pogorszyło) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawia mnie jednak co to za element, czy powinien klikać, czy u Was też tak jest, i czy dobrym pomysłem jest psikanie tam czymkolwiek (to akurat pytanie po fakcie).

Ja bym nie psikał ani niczym innym nie smarował (to zwykły przełącznik elektryczny). Sąsiad dawno temu naoliwił pilota do telewizora i wcale mu to nie pomogło (a wręcz pogorszyło) :mrgreen:

 

 

 

Mnie psiknięcie jednak pomogło, dzisiaj wreszcie było cicho :) bo nie były to ciche kliknięcia, bo takie zdarzały się co jakiś czas od nowości, tylko bardzo wyraźne i przy każdym wciśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie, niestety problem klikającego sprzęgła powrócił i nie pomaga już żadne smarowanie. W serwisie rozebrali sprzęgło, stwierdzili brak jakichkolwiek śladów zużycia sprzęgła, za klikanie odpowiadają najprawdopodobniej dwie sprężyny, a w ogóle TTTM i wcześniej musiałem tego nie słyszeć. No cóż, przez półtora roku jeździłem i nigdy takich dźwięków nie było, więc jak to jest w Waszych XV'ach?

 

Klikanie jest słyszalne zarówno gdy silnik pracuje jak i jest wyłączony, zarówno przy wciskaniu jak i wyciskaniu pedału sprzęgła, występuje z różnym natężeniem - raz nie słychać wcale, raz na akceptowalnym poziomie, a czasem nie zagłuszy tego nawet radio.

 

Poniżej link do filmiku ze wspomnianym dźwiękiem, niestety jakość nagrania nie odzwierciedla skali problemu: 

 

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i witam w klubie "klikacza"

https://www.youtube.com/watch?v=MGYdvTXqRlI

calkowicie mi to nie przeszkadza i "zwisa" aczkolwiek wczesniej tego nie bylo. Za to przegonilem dziada po a4  ze az olej sie zgrzal do 112stopni a o spalaniu nawet nie wspomnę :) Bede musial psiknac silformem ( cos ala silikon w spray'u) i sie pewnie uspokoi podobnie jak zrobiłem z daszkiem. Powinni kazde Subaru w taki preparat  serynie wyposazac :biglol:

 

P.S największym moim zmartwieniem w chwili obecnej związanym z tym autem jest fakt ze niedługo będę musiał zdjąć zimówki ( bo mi ich po prostu szkoda) i założyć te badziewne i niesprzedawalne  geolandary. Jezdzil ktos na Fuldach sportcontrol? - najcichsza opona jaka znalazlem

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi identycznie :P niestety dźwięki dochodzą ponoć ze sprężyn znajdujących się już w komorze silnika, a nie we wnętrzu, więc psikanie przy pedałach nic nie daje. Sam się powoli do tego przyzwyczajam, ale nurtują mnie dwa problemy, a mianowicie, czy nie jest to objaw jakiejś usterki, która uwidoczni się w przyszłości, no i problem numer dwa czyli sprzedaż - jak komuś wytłumaczyć, że to jest normalna praca sprzęgła, skoro inni problemów nie zgłaszają a i w żadnym innym aucie czegoś podobnego przy wciskaniu sprzęgła nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...