Skocz do zawartości

Brzęczenie w silniku problem


Murdelio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem od roku posiadaczem Imprezy GD 2007 rocznik 2,0 bez turbo ale mocniejsza wersja (160hp) i od kilku dni mam następujący problem(w sumie pierwszy bo autem zrobiłem ponad 14 tys kilometrów i nic sie nie działo - aktualnie ma 112tys km). Równo na 3 tysiącach obrotów z silnika wydobywa się taki brzęczący dźwięk (dość równostajny)- co ciekawe ani na niższych ani na wyższych obrotach to nie występuje. Nie ma takze znaczenia bieg, ponieważ na luzie jest tak samo. Może ktoś z forumowiczów natknął się na taki problem lub w swojej własnej Imprezce. Za każdą pomoc z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd bym wykluczył bo wymieniałem na 105 tysiącach, zobaczymy czy dalej będzie tak brzęczało, troszkę wkurzający dźwięk, a jak następnym razem będę w jakimś serwisie to pooglądam od spodu samochód i poproszę aby mi zaspawali tą osłonę. Bałem się że to coś poważniejszego. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien , że w komorze silnika to sprawdź stan/ naciąg pasków, napinacze, rolki.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

 

 

To jeśli coś brzęczy z przodu to może to być rozrząd :o ? Ani nie strasz bo do wypłaty mam 2 tygodnie a mój rozrząd powoli wymaga wymiany (km nie ma ale ma coś koło 6/7 lat) a coś mi przy schodzeniu z obr. właśnie brzęczy ale nie mogę znaleźć co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...