Skocz do zawartości

Sonda Lambda?


tedimy99

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy od jakiegoś czasu w moim forku XT 2.0 177KM zaala się CEL .Początkowo tylko na LPG  a po przełączeniu na PB i dłuższej jeździe lampka gasła. Teraz zapala się coraz częściej na PB po wcześniejszym skasowaniu błędu. Błąd jaki pokazuje komputer to P0171. Podpowie ktoś czy ten błąd jest skutkiem nie prawidłowej pracy Sondy L. czy też np. przepływomierza . Dodam ,iż  auto  podczas przyspieszania bardzo delikatnie poszarpuje mniej więcej tak jakbym w czasie rozpędzania naciskał lekko hamulec. Jest jakiś inny sposób oprócz wymiany wszystkiego po kolei aby postawić prawidłową diagnozę? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś resetu kompa?

Przez odpięcie klemy na 2 godz. CEL dalej świecił i reszta jak przed resetem.

 

sprawdź odczyty czujników, zobaczysz czy sonda czy coś innego...

Można to zrobić za pomocą Free SSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pojawia się podobny błąd. Jestem po wymianie sondy, przepływki, cewek, uszczelek i dalej to samo , ręce opadają.

Ale zauważyłem że u mnie zapala się po osiągnięciu max. temperatury. Jak ostygnie samoczynnie gaśnie, po czym znowu się zapala. Początkowo tylko na LPG , a teraz i na PB.

 

Nie wiem , chyba jakiś czujnik, ale jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj silnik zaczął pracować na 3 cylindry :( . Miga CEL , pewnie z powodu wypadania zapłonu i znów zapowiada się grzebanie .  Da się jakoś sprawdzić cewki?    Jest diagnoza ;wypięta wtyczka z cewki na 2 cylindrze  :)  więc jeden problem rozwiązany ale lekkie poszarpywanie podczas przyspieszania zostało. Odepnę sondę i zobaczymy.

Edytowane przez tedimy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie wymieniacie połowę czujników, bez weryfikacji czy aby na pewno to wina czujnika że silnik pracuje na ubogiej mieszance, co jest gwoździem do trumny silnika.

Podstawa w takim przypadku to podłączyć się pod kompa, sprawdzić jakie są korekty, jak rysują sondy O2 lub A/F jeśli samochód jest w taką wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...