Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pajac_am napisał:

Prosze admina o potraktowanie tego typu wpisow jako zwykle przeklenstwo i bluznierstwo ;)

 

Trzeba tego ZdanoG6 powiesić do góry nogami na suchej gałęzi i tyle :)
A tak zupełnie na serio, w W-wie nawet przy 10cm opadów śniegu na godzinę służby porządkowe są tak przewrażliwione, że w moment pojawiają się piaskarki, odśnieżarki. Dziś jest Święto Trzech Króli, sklepy pozamykane, teoretycznie cisza na mieście, a już dłuższe ulice są całkiem czarne i tylko ubłocone. Mieszkam na takim odludziu (wschodnia dzielnica W-wy na granicy z innym miastem), po mojej ulicy z kostki w ciągu godziny przejeżdża około 5-10 sąsiadów ale po kilku godzinach od opadów ulica jest odśnieżona i posolona. Rok temu śmigałem w każdych warunkach, ale widzę że to totalnie nie ma sensu, polatać bokiem mogę sobie u siebie na placu, jakimś parkingu do którego dojadę przez miasto cały w błocie pośniegowym i soli a najlepiej to by było jechać na taki trening na Ułęż czy Tor Łódź. Rok temu pamiętam, że na farmie Makedońskich na zamarzniętym jeziorze była taka pojeżdżawka.

Wystarczy żebym mieszkał 2km dalej czyli w Sulejówku, w miejscowości która nie należy do W-wy odśnieżona jest tylko jedna główna ulica i to z reguły w tygodniu, a reszta pięknie bialutka, tam można (dużo lasów) dość fajnie pośmigać po białym. Jak patrzę na te foty z Podkarpacia czy gór to płaczę, bo tam wyjeżdżasz z domu i masz biało, a u nas przewrażliwienie na punkcie odśnieżania jest za duże. Ja rozumiem, bezpieczeństwo przede wszystkim, ma być jak najbardziej przyczepnie, ale można jechać bezpiecznie, dość wolno, ale z odpowiednim kątem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ZdanoG6 napisał:

 

Trzeba tego ZdanoG6 powiesić do góry nogami na suchej gałęzi i tyle :)
A tak zupełnie na serio, w W-wie nawet przy 10cm opadów śniegu na godzinę służby porządkowe są tak przewrażliwione, że w moment pojawiają się piaskarki, odśnieżarki. Dziś jest Święto Trzech Króli, sklepy pozamykane, teoretycznie cisza na mieście, a już dłuższe ulice są całkiem czarne i tylko ubłocone. Mieszkam na takim odludziu (wschodnia dzielnica W-wy na granicy z innym miastem), po mojej ulicy z kostki w ciągu godziny przejeżdża około 5-10 sąsiadów ale po kilku godzinach od opadów ulica jest odśnieżona i posolona. Rok temu śmigałem w każdych warunkach, ale widzę że to totalnie nie ma sensu, polatać bokiem mogę sobie u siebie na placu, jakimś parkingu do którego dojadę przez miasto cały w błocie pośniegowym i soli a najlepiej to by było jechać na taki trening na Ułęż czy Tor Łódź. Rok temu pamiętam, że na farmie Makedońskich na zamarzniętym jeziorze była taka pojeżdżawka.

Wystarczy żebym mieszkał 2km dalej czyli w Sulejówku, w miejscowości która nie należy do W-wy odśnieżona jest tylko jedna główna ulica i to z reguły w tygodniu, a reszta pięknie bialutka, tam można (dużo lasów) dość fajnie pośmigać po białym. Jak patrzę na te foty z Podkarpacia czy gór to płaczę, bo tam wyjeżdżasz z domu i masz biało, a u nas przewrażliwienie na punkcie odśnieżania jest za duże. Ja rozumiem, bezpieczeństwo przede wszystkim, ma być jak najbardziej przyczepnie, ale można jechać bezpiecznie, dość wolno, ale z odpowiednim kątem :)

No to faktycznie wyrazy wspolczucia.

W Tychach gdzie jestem na codzien, glowne drogi tez po chwili zaczynaja splywac solanka (az mnie tylne blotniki zaczynaja boleć ;) na jakies boczne i osiedlowe, sluzby docieraja pozniej, ale i tak w koncu zasola wszystko.

Raz udalo nam sie wyprosic pana w traktorze zeby nie posypywal drogi po, ktorej i tak nikt nie jezdzi.

Ladnie zaparkowal na poboczu i grzecznie czekal az sobie polatamy :)

Sytuacja zmienia sie na zadupiu, na ktorym mieszkam. W Bieruniu starym (niedaleko toru Fiata).

Tez cos tam odsniezaja i troche posypia, ale bez przesadyzmu - na drogach dalej pozostaje sliska papka :)

A na dodatek, na jednym z odcinkow mojej drogi do pracy jest tablica z napisem: "drogi utrzymywane na bialo" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie fajny napis.

Pamiętam, jak kilka lat temu, musiałem polecieć z Warszawy w Tatry na Słowacji i wrócić tego samego dnia. Cały czas padał śnieg. Jechałem 2,0 RC na dobrych zimówkach. W Polsce starali się aby posolić. Śliskie błocko było wszędzie. Na Słowacji zero soli. Efekt podobny. Tak samo ślisko, ale dużo fajniej. Czystej jazdy było 15 godzin. Frajda z jazdy po grubym śniegu niezapomniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jechałem po Wesołej, na podwórku miałem około godz.10.00 śniegu na pół buta zimowego, a ulice główne mają czarne pasy w miejscach gdzie przejeżdżają koła na środku błoto, a główna droga do DK2 jest całkowicie czarna :( Pozostaje rzucić firmę i wyjechać w Bieszczady, albo odpalić Dirta :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na południe , okolice Ropy , Ujścia Gorlickiego , Gładyszowa , zero odśnieżania , bandy prawie metrowe , zero piaskarki , soli itd.

Dziś po raz pierwszy z córką 12 lat na prawym :) , Bajka !!!!

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, carfit napisał:

zapraszam na południe , okolice Ropy , Ujścia Gorlickiego , Gładyszowa , zero odśnieżania , bandy prawie metrowe , zero piaskarki , soli itd.

Dziś po raz pierwszy z córką 12 lat na prawym :) , Bajka !!!!

 

 

Gratulacje dla córki, a widzę, że i "stary" ma kupę satysfakcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, carfit napisał:

Dziś tak , trzy godziny upalania , cały bak poszedł :)
f65470ac91f3002abb8c549c61cea0fd.jpg
000edb5ab88df054dad0485c234232a2.jpg5c33a2c1e0e42f889d6e4ed27b09654b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

ehhh pozazdrościć...tyle białego.. tak z 15 lat temu to nawet w łódzkim bywało tyle śniegu.

Jak do jutra zostanie coś śniegu to wrzucę jakieś foto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...