Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie cały dzień sypało, ale był lekki +. Na szczęście były momenty, że warunek był i polatane obficie :)

Pierwszy raz na białym po założeniu stabilizatora z tyłu i... nie mogę uwierzyć jaką robotę robi ten kawałek zardzewiałego pręta!!!!!!!

Auto może nie stało nadsterowne jak RWD, ale ewidentnie zminimalizowała się podsterowność.

Różnica jest ogromna. Jest o wiele lepiej niż się spodziewałem, także polecam ten modzik wszystkim posiadaczom wolnossaków, które nie miały w standardzie staba z tyłu.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafaelo napisał:

@Guliwer nie tylko u ciebie brak śniegu. Ale chociaż masz słońce a ja mam deszcz :(

Wiem coś o tym, bo mam prawie codzienny raport z Gostynia, a w sezonie żużlowym też z Leszna, o ile to jest to Leszno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Wczoraj, jak sypało tym poświęconym na rozpuszczenie, pojechałem STI. Opony oczywiście jeszcze letnie. Gaz i bomba, hamulunku brak. To co mogę powiedzieć, robiąc eksperymenty z brakiem ESP, z brakiem trakcji, muszę powiedzieć, że elektronika w STI jest chyba 20 razy szybsza niż w grupie VW. TO CHODZI ZA NOGĄ ! Tak jak mnie próbowało wywalić ESP z seata, tak zaczynam się przekonywać do ESP w STI ! Tylko trochę przeszkadza, trochę pomaga, ale w krytycznym momencie daje się wyłączyć ! Dla niewtajemniczonych: w STI klepnięcie klawisza wyłącza wsztystko (prócz ABS), przytrzymanie dłużej wyłącza tylko "kontrolę trakcji", czyli dławienie mocy. Może moja terminologia,jako starego Was nie zadowala, ale jak ja to widzę. ABS zdecydowanie reaguje póżniej niż w inych "chłe, chłe dupowozach" Całe życie, traktowałem ABS jako wskaźnik. Wychowany w czasach hamowania pulsacyjego, robiąc ileś eksperymentów po nocy, mogę powiedzieć tylko jedno - ma się sporadycznie odzywać i wskazywać, że przesadzamy. Z hamulcowaniem. Dobre zrozumienie tego, jak Wam życzę, jest jedną z wielu podstaw do bezbiecznej jazdy.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już górka z lekka odśnieżona. Ale też jest fajnie... :D
Film pokazuje, dlaczego w mojej okolicy królują Subaraki. 
Wybaczcie mój śmiech na początku - ale nie da się opisać radości jaką się ma jadąc pod górę bez stresu, kiedy sąsiedzie muszą trzymać gabloty na dole. 
Z informacji dodatkowych: 
Dystans pod górę: ok. 800m.
Różnica wysokości: ok. 123m.
Paliwo: zapłacę Master Card. 
Radość z jazdy: BEZCENNA! 
:biglol:

 

Edytowane przez thomson0073
  • Haha 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już górka z lekka odśnieżona. Ale też jest fajnie...
Film pokazuje, dlaczego w mojej okolicy królują Subaraki. 
Wybaczcie mój śmiech na początku - ale nie da się opisać radości jaką się ma jadąc pod górę bez stresu, kiedy sąsiedzie muszą trzymać gabloty na dole. 
Z informacji dodatkowych: 
Dystans pod górę: ok. 800m.
Różnica wysokości: ok. 123m.
Paliwo: zapłacę Master Card. 
Radość z jazdy: BEZCENNA! 
:biglol:
 


Fajny dojazd do domu masz Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, thomson0073 napisał:

U mnie już górka z lekka odśnieżona. Ale też jest fajnie... :D
Film pokazuje, dlaczego w mojej okolicy królują Subaraki. 
Wybaczcie mój śmiech na początku - ale nie da się opisać radości jaką się ma jadąc pod górę bez stresu, kiedy sąsiedzie muszą trzymać gabloty na dole. 
Z informacji dodatkowych: 
Dystans pod górę: ok. 800m.
Różnica wysokości: ok. 123m.
Paliwo: zapłacę Master Card. 
Radość z jazdy: BEZCENNA! 
:biglol:

 

Nie wyobrażam sobie zostawiać auta na dole góry  i iść z buta taki kawał :)

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomson - się nie dziwie reakcji , to w pełni zrozumiała radośc :)

Są ludzie ,którzy po kilku takich akcjach mysla o zamianie oski na 4x4,tym bardziej,ze róznych od cholery jest .

Mam 60km do Jeleniej Góry ,a w poblizu JeleniejKarpacz,Świeradów,szklarska itp i wystarczy wpaśc do "Jelonki" ,a tam Subaraków na pęczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2017 o 21:44, tomekmix napisał:

Nie wyobrażam sobie zostawiać auta na dole góry  i iść z buta taki kawał :)

No to mamy tak samo :D

 

W dniu 3.12.2017 o 13:36, benola napisał:

Mam podobnie, tylko bardziej stromo. Najgorszy jest zjazd, a jak jeszcze trochę oblodzi to tylko z buta. Takie życie.:)

Do zjazdu zakładam czasami łańcuchy :) Dzisiaj założyłem bo góra skuta lodem. Chociaż muszę przyznać, że Nokian całkiem dobrze sobie radzi. 

 

4 godziny temu, hemi112 napisał:

Thomson - się nie dziwie reakcji , to w pełni zrozumiała radośc :)

Są ludzie ,którzy po kilku takich akcjach mysla o zamianie oski na 4x4,tym bardziej,ze róznych od cholery jest .

Mam 60km do Jeleniej Góry ,a w poblizu JeleniejKarpacz,Świeradów,szklarska itp i wystarczy wpaśc do "Jelonki" ,a tam Subaraków na pęczki ;)

Bo to jest mega wygodne i wbrew pozorom bezpieczne. Załóżmy sytuację czysto teoretyczną, że komuś się coś stało i potrzebuje transportu do szpitala - na dzień dzisiejszy karetka nie ma najmniejszej szansy do mnie wyjechać, jedynie śmigłowiec. A mając Subaraka już zawsze coś można zdziałać. Rok temu, wywoziliśmy ratowników medycznych do chorej. I nawet pomijając tak skrajne sytuacje, to teraz nie mam obaw, że utknę w domu, najzwyczajnie na świecie wsiadam w auto i jadę. :)  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da3f84ce528623fbbaa1a0fdb18a68aa.jpg&key=d8deede095b8d76b477f00548b09332924007dd7d78946dbd92c899ad3f4c052

I 4c7057c880d595f8c223d21599b0d843.jpg&key=a270e83dcddc6d46daccbb95da368b64b0e8b6a299ed64697ddc9a9b77654be1

 

Pozdrowienia ze Szklarskiej Poreby.

 

P.S.: wiem ze wywolam burze, ale bokami i baczki lepiej robi sie starym, prawdziwym Quattro... z lat 80/90

 

P.S.2: trzy auta Forek dzisiaj juz z otchlani sniegu wyciagnal. Reduktor rulezzz!

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...