Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w ten piękny, zimowy poranek!! :D

 

Ja właśnie dotarłem do pracy, wyjechałem o 6:35, bo myślę sobie, cały Kraków mam do przejechania, to lepiej chwilę wcześniej wyruszyć. Odśnieżyłem samochód, poczekałem, aż nagrzeje się silnik. Ruszam. 500 metrów pięknej, pustej drogi, sprawdzam "gripa", jest pięknie, slajdy - marzenie :)

Dojeżdżam do drogi, przepuszczam kobietę w Passacie 4motion TDI. Jedziemy w kolumnie do głównej. Na skrzyżowaniu z główną światła, mamy czerwone. Pani zatrzymuje się na leciutkim wzniesieniu, ja przewidująco 15 metrów za nią.

Zielone.

Passat gaz, koła "jadą", ale w miejscu i...... nic. Zgasł silnik. Powtórka, znów brak reakcji na gaz, passat ani drgnął.

Czerwone.

Pani z VW wrzuca awaryjne, wsteczny i czeka.

Ja kierunkowskaz, jedynka, gaz i.... jestem przed nią :) Forek rusza bez zwłoki.

"Czyli jest ślisko, ale warunki normalne" - myślę w duchu.

Jestem na głównej, trasa Kraków - Kielce - Radom - Warszawa, a więc dobrze znana wszystkim fanom Subaru droga :)

Od razu pakuję się w korek. Jedziemy z 15 min, jestem "Na winklach" w Michałowicach. Od razu lewy pas, gaz, Forek dzielnie wspina się do góry. Bez dramatu, bez szemrania, absolutna przyczepność.

Niestety, znów wpadam w korek.

Kolejne 20 min męczarni.

W międzyczasie widzę: autobus MPK na awaryjnych (wpadł do rowu lub "dzwon" z innym użytkownikiem dróg), samochody, mające problem z włączeniem się do ruchu z zaśnieżonych dróg ("Ja nie mam tego problemu :)"), kilka innych pojazdów, niedających rady warunkom.

Zjeżdżam z głównej. Śniegu dużo, ale znów nie mam problemu. Aura piękna, później wrzucę kilka zdjęć.

Dojeżdżam do Krakowa. Na rogatkach korki (standard), ale nieodśnieżona Opolska to pokusa :)

Włączam się do ruchu, prezentując Panu z Mercedesa E piękny slajd (pozdrawiam ;)), 2 bieg, 3 i już lecę przez miasto.

W Centrum bez większych problemów.

W Podgórzu również, chociaż sporo na drodze błota śniegowego i rzeczywiście jest ślisko.

Na szczęście mam "na pokładzie" S-AWD ;)

 

W pracy melduję się o 9:20.

Trasę, którą pokonuję normalnie w 45-60 min dzisiaj przejechałem w 3h... :) Chociaż jak widzę powyższe posty, to nie jest to najwolniejszy czas "cross-city" :)

Pozdrawiam wszystkie spotkane dziś Subaraki (1 x Tribeca, 2x Forek, 3x Legacy / Outback).

 

 

PS: dzisiaj wieczorem planuję wypad na miasto. Oby padało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim :mrgreen: ale jest superowo :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

wyprzedzalem dzis konwoj myślicieli na broniewskiego, w miesjcu gdzie sie zwęza do jednego pasa jest eska taka nie duza, no i tam zaliczylem dwa boki :mrgreen: he he he, ciekawe pewnie pomysleli "co za debil" :mrgreen:

 

ale kawalek dalej (tuz przy skrzyzowaniu broniewskiego z krasinskiego) widzialem efekty zbyt duzego zaufania do wszystkich systemow EBD-se, SREsów, i innych wykresow, najpierw przedni pas, potem tylny, potem inne cześci a na koniec po przeciwnej stronie na przystanku stal elegancko zaparkowany lexus (taki mały ala kombi, model sprzed kilku dobrych lat), wygladalo ze skasowal kilka slupków, kosz betonowy albo cos podobnego itp brrrrrr, wspołczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pozazdroscic wam tych zimowych szalenstw na bialym :evil::P moze i ja sie doczekam :twisted:

 

heheh

ja siedze w pokoju z oczami w niebo :mrgreen:

lukasz jak spadnie u nas to moze jakas ustawke zrobimy

na tego browca fkoncu bedzie okazja 8)

ja to sie niemoge doczekac az bedzie u nas choc troszke bialo :mrgreen: jak tylko spadnie snieg to najpierw biale szalenstwo :twisted: a pozniej pifko 8)

a jak snieg nie spadnie to pozostanie nam tylko swiateczne topienie smutkow w piwie gdzies w pubie :P

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza zima z subaru i mam mieszane uczucia.Skręcam na krzyżówce a jadę prosto,potem skręcam i walę bączka.Potem zjeżdzam z góry ,hamuję ale lece dalej prosto jak na lodzie.Opony zimowe i pierwszy raz nie wiem jak jeżdzić.

Też się na początku zdziwiłem z tym skręcaniem a jechaniem prosto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest najśmieszniejsze, że my się cieszymy, kiedy reszta Polski płacze i martwi się co to jutro będzie, kataklizm i w ogóle. :lol:

Jak sypnie porządnie to myślę, że nawet subaru dużo nie pomoże, korki będą masakryczne. :evil:

Już o tym kiedyś pisali na forum. Mamy bus pasy. Powinni zrobić Sub-Pasy ;)

etam, u nas we wsi są Sub-Pasy :Phttp://www.youtube.com/watch?v=P4S7k7UeEvQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas zrobic inaugarację M1 Circuit... jesli bedzie padalo do wieczora to ogien :D

 

szkoda ze geometrie mam ustawiona na lato :P

 

Ja dopiero koło 22 bym był :) Jkaby co piszcie smsy że będziecie 504738242 na M1 w Markach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest extra. Lata się bokami mimo woli. :twisted:

Już 2 samochody pomagałem wyciągać. I jeden gość z Merca E-klasy zapłacił mi za to 2 dychy na flachę. A ja sobie kupiłem za to łopatę do odśnieżania :P:mrgreen:

 

ZIMA JEST PIĘKNA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,a dam w gaz to już lecę bokiem.

 

Jak mogę coś doradzić, to staraj się wchodzić w zakręt bez gazu (bo jak mi się wydaje, chodzi o podsterowność na "błocie śniegowym") a później na wyjściu z zakrętu rura :) Wtedy masz rewelacyjny drift :) Ja jeszcze staram się ustawić samochód przed zakrętem delikatnie pod kątem, tzn dohamowanie od zewnętrznej (tak, w mieście na pasach ruchu też :wink: !!), puszczam pedał, ustawiam się lekkimi ruchami kierownicą, w zakręcie bez gazu (ale na biegu!! a nie na luzie :wink: ) i od połowy zakrętu gaz i nie ma mocnych, jak wcisnę gaz to mam "bok", a jak spokojnie operuję, to normalnie wychodzę z zakrętu.

 

Inna sprawa, że ja mam troszkę starszego Forka i być może stąd różnica... :roll:

W każdym razie problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...