Jump to content

Biale z nieba leci!

devlin

Recommended Posts

Swoją drogą,czy tylko ja uważam że robienie wielkiego halo w TV,radiu itp. z opadu 20 cm śniegu za żałosne ? Za każdym razem jak ostatnio włączam TVN 24 mam wrażenie że dopadła nas klęska żywiołowa,co nie pokrywa się z tym co jest za oknem. 10 lat temu nikt by tego co mamy teraz nie nazwał prawdziwą zimą,a dzisiaj zamykają szkoły jak troche popruszy,paranoja :roll:

Zgadza się, pamiętam takie lata ze w ciągu 1 doby potrafiło spaść 40 cm a utrzymująca się pokryaw sniegu grubo powyżej pół metra to była norma, oczywiście u mnie.

właśnie byłem poodśnieżać ulice. u nas spadło bardzo dużo tego białego. całe szczęście drogowcy cały czas śpią. do teraz myślałem że coś jest nie tak z moim subaru lub oponami - jakoś tak dziwnie się zachowuje. auta, którymi jeździłem do tej pory (prawdziwe 4X4, quatro i inne ośki) jeździły jakoś inaczej - a subaru wydawało mi się jakoś takie nieprzewidywalne. do dzisiaj przeczytałęm wasze wpisy w tym temacie - wsiadłem do auta i jazda faktycznie banan na twarzy :twisted: tylko brakuje u mnie fajnego miejsca do bezpiecznego poćwiczenia :???: (tego mi trzeba).

ja w nocy zakradłem się na plac służby drogowej i poprzecinałem wszystkie kable odśnieżarek, jakie mogłem dosięgnąć.

:twisted:

dobrze wiedzieć kto nam w firmie sprzęt psuje :twisted:

mile Zgadzam sie w 100%, pare cm sniegu, a w prasie czy TV kleska na miare trzesienia ziemi :roll: Ale to samo jest w UK czy Niemczech... chyba taka moda :roll: :evil:

Inna sprawa, ze brak dzialania sluzb drogowych Łodzi zupelnie mi nie przeszkadza, kazdy wyjazd z domu to okazja do cwiczen i robienia dodatkowych kilometrów :grin:

mile Zgadzam sie w 100%, pare cm sniegu, a w prasie czy TV kleska na miare trzesienia ziemi :roll: Ale to samo jest w UK czy Niemczech... chyba taka moda :roll: :evil:

Inna sprawa, ze brak dzialania sluzb drogowych Łodzi zupelnie mi nie przeszkadza, kazdy wyjazd z domu to okazja do cwiczen i robienia dodatkowych kilometrów :grin:

Kiedy służby imo działają podobnie jak te na zachodzie Europy. Miałem tego przykład wracając na początku tyg. w te max śnieżyce z Alp. We Włoszech czy Austrii jak przejedzie zestaw pługów (w odstepie, żeby można było wyprzedzać spokojnie) to droga zostaje praktycznie czarna.

U nas jak przejedzie niemijalna sztafeta, to i tak odgarnia tylko szczyty kolein i spycha syf znowu w tory...

Tzw. drogi mamy tak zmasakrowane, że to i tak nie ma sensu bez spychacza ze ze zmienną geometrią krawędzi spychu :mrgreen:

rauf Ależ ja nie mam pretensji do służb drogowych, to że snieg leży na naszych drogach jest jak najbardziej OK (przynajmniej dla mnie :wink:) , mniejsze dziury czy nierownosci, jazda gładka bez wybojów, zupelnie jest za Odrą.

Chodziło głównie o poziom "dramatyzmu" medialnego i przedstawienia zimy jako armagedonu (lekka przesada z mojej strony :cool: ), zupelnie jakby pare czy parenaście lat temu, takie zjawiska atmosferyczne nie miały miejsca :roll:

Teraz wiem jak to jest, jak ktoś pokazuje foty że sypie, szlag mnie trafia bo u nas wszystko spływa. :evil:

Ale w końcu olleo ma używanie, zauważyliście że go nie ma? pewnie używa ile wlezie :mrgreen:

Jest juz jest :mrgreen: Wczoraj odsniezylem placyk kolo buforowej, dzis tez tam zajrzalem. Oprocz tego holowalem dostawczaki na Sokolej, zawstydzalem turbodieslomeny na Rapackiego, Krzyckiej i pochodnych, a takze spisywalem oswiadczenie z kierownikiem Astry Classic Combi Diesel, ktora miala gorsze hamulce, niz Subaru na Wroclawskiej w Radwanicach :evil: Oby brak widocznych uszkodzen nie przeszedl w istniejace niewidoczne uszkodzenia.

p.s. ratunku!!! lukas nie przyslal mi karty platniczej, a konczy mi sie gotowka na benzyne :twisted:

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 2:04 am ]

p.s.2. ten Forester wbity dzisiaj w zaspe wysokosci prawie 1m na Wolnosci, to moj - nie bylo miejsc parkingowych oprocz zaspy na przeciwko Monopolu :mrgreen:

W temacie służb drogowych - pięknie odśnieżyłem chodnik, wkrótce przyjechała bestia z pługiem i syf z ulicy zepchnęła na pięknie odśnieżony chodnik. Za kilka godzin operację powtórzyła - już nie odśnieżam chodnika - motyla noga :!: :!: :!: :evil:

[ Dodano: Nie Sty 10, 2010 8:35 am ]

Na jazdach próbnych mam 3 razy mniej pracy niż w "normalnych" warunkach
SIP na takie okazje powinien mieć przygotowany spot reklamowy i puszczać go w TV z częstotliwościa równą spotom o wyprzedaży Skody :roll: . Może nie 3 razy, ale sprzedaż wzrosłaby znacznie. Owszem, lokalnie ogłasza się Dawoj, ale bez związku z zimą :mrgreen:

Swoją drogą,czy tylko ja uważam że robienie wielkiego halo w TV,radiu itp. z opadu 20 cm śniegu za żałosne ?

Ja nie oglądam i nie słucham wiadomości - dzięki temu żyje mi się lepiej i spokojniej :grin:

Swoją drogą,czy tylko ja uważam że robienie wielkiego halo w TV,radiu itp. z opadu 20 cm śniegu za żałosne ?

Ja nie oglądam i nie słucham wiadomości - dzięki temu żyje mi się lepiej i spokojniej :grin:

Też mnie słabi to halo :evil: to co się teraz dzieje to żadna straszna zima- kiedyś to były zimy :!: tylko myśmy się od porządnych zim odzwyczaili :!:

jeden stopień mrozu i intensywne opady śniegu ( w godz. 3 cm)

inni kierowcy sa tak pozytywnie nastawieni do marki, że jak sobie rondo Obornickie wczoraj przeleciałam bokiem w koło machali do mnie i to nie środkowym palcem ale z uśmiechem i podnosili kciuki :shock: :mrgreen:

dobra, pitu, pitu a komin sam się w koło nie objedzie :mrgreen:

inni kierowcy sa tak pozytywnie nastawieni do marki, że jak sobie rondo Obornickie wczoraj przeleciałam bokiem w koło machali do mnie i to nie środkowym palcem ale z uśmiechem i podnosili kciuki :shock: :mrgreen:

dobra, pitu, pitu a komin sam się w koło nie objedzie :mrgreen:

...wlasnie skrzyzowania typu rondo mozna docenic zwlaszcza zima :mrgreen:

chojny napisał/a:

inni kierowcy sa tak pozytywnie nastawieni do marki, że jak sobie rondo Obornickie wczoraj przeleciałam bokiem w koło machali do mnie i to nie środkowym palcem ale z uśmiechem i podnosili kciuki

dobra, pitu, pitu a komin sam się w koło nie objedzie

...wlasnie skrzyzowania typu rondo mozna docenic zwlaszcza zima

Zanim jeszcze mój mechanik poznał moje upodobania, zapytał mnie, czy nie wiedziałem dokąd chcę jechać robiąc trzy rundki po rondzie... boczkiem :wink:

na marginesie

z punktu widzenia kierowców osiek to w łodzi jest dramat :roll: nic nie sypie na jezdniach zbity śnieg oraz śnieg sypki, jest ciężko

całe szczęście, że nie jeżdżę ośką :twisted:

Śnieeeeeeeg, w końcu. Po odwilży, deszczu, ciągłej mżawce i mgle w końcu śnieg! :twisted:

Cóż za paranoja - wczoraj prawie wszędzie było biało, a temp była ujemna, tylko nie w górach... Ale to przeszłość :twisted:

na marginesie

z punktu widzenia kierowców osiek to w łodzi jest dramat :roll: nic nie sypie na jezdniach zbity śnieg oraz śnieg sypki, jest ciężko

całe szczęście, że nie jeżdżę ośką :twisted:

czuje sie niedoceniony przez kierowcow osiek, staralem sie rozgarniac ten snieg :cry: