Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

z moich marnych doświadczeń zdobytych na Okraju i paru innych zaśmieżonych miejscach : myślę, że (moje) AWD trzyma się zdecydowanie lepiej (niż przypuszczałem) niż armia osiek wyprzedzona po drodze. AWD jest chyba tez bardziej przewidwalne od ośki w szybkich zakrętach po śliskim. Na paru łukach byłem szczerze zdziwiony, że jeszcze jestem na drodze :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się spodziewa, że dzięki AWD na śniegu będzie się jeździło jak po asfalcie to nie mam pytań :| Poza tym sam napęd na wszystkie łapy to mało, muszą być jeszcze opony sensowne.

Nie no bez przesady :mrgreen: Mi chodzilo o jakas zauwazalna roznice przy kolach napedzanych (ale bez przyspieszania/hamowania), a nie ze Forkiem bede jezdzil osemkami dookola osiek, gdy te beda pedzic zawrotna predkoscia na przelecz Okraj :wink:

 

p.s. oponki mam nowiutkie ContiCrossContact Winter (czy jakos tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich marnych doświadczeń zdobytych na Okraju i paru innych zaśmieżonych miejscach : myślę, że (moje) AWD trzyma się zdecydowanie lepiej (niż przypuszczałem) niż armia osiek wyprzedzona po drodze. AWD jest chyba tez bardziej przewidwalne od ośki w szybkich zakrętach po śliskim. Na paru łukach byłem szczerze zdziwiony, że jeszcze jestem na drodze :mrgreen::mrgreen:

 

Dalej jeździsz przez Okraj? :mrgreen:

W czwartek się wybrałem tamtędy i już Polaki posypały piachem, za to Czesi (szacunek) nie.

Jechałem ze szwagrem i w CZ zatrzymaliśmy się na siku, wysiadł, wpadł w poślizg po czym powiedział, że to nienormalne, żeby móc tak jeździć a nie móc iść po tej samej nawierzchni. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam gdzie we Wroclawiu (kolo?) jest jakis plac, ktorego uparcie nie sola i nie odsniezaja :mrgreen:

Olleo, nie jestem z Wrocka ale kurcze... wbijasz na jakikolwiek parking pod jakimś marketem i juz... a najlepiej w nocy, nie ma już aut i zwykle bywają oświetlone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ze szwagrem i w CZ zatrzymaliśmy się na siku, wysiadł, wpadł w poślizg po czym powiedział, że to nienormalne, żeby móc tak jeździć a nie móc iść po tej samej nawierzchni. :mrgreen:

Hehe, też tak miałem kilka razy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Olleo, a na bielanach sprawdzałeś? Ja 3 dni temu miałem farta, bo znowu sypnęło w nocy, więc nawet pod Carrefourem było biało i można było pośmigać. Ostatniej zimy śmigałem na bielanach pod Decathlonem, ale teraz tam jest jakaś budowa, choć nie wierzę, żeby wszystkie parkingi na całych bielanach zasypali, a jest ich przecież olbrzymia ilość. Gdyby jednak, to zostaje całkiem fajny placyk niedaleko przed wjazdem na tyły Giełdy Rolnej, ale tam może przegonić ochrona (jeszcze nie próbowałem).. Możliwe, że dzisiaj na jakieś zabawy się wybiorę wieczorową porą :)

 

A co do iloci gazu, to przecież w 4x4 jak za delikatnie naciśniesz, to Ci może zacząć przód uciekać, dokładnie jak w FWD. :)

 

Poza tym sam napęd na wszystkie łapy to mało, muszą być jeszcze opony sensowne.

Dokładnie tak. Dam wam przykład z życia wzięty. Kiedyś po opadach śniegu, zanim pługi zdążyły wyjechać na przełęcz Okraj, jechałem na narty moim VTECiem. Przy wieździe na Okraj widziałem ludzi zakładających łańcuchy.. Pomyślałem, że może też powinienem.. Ale zimówka w rozmiarze 155/80/13 dała pięknie radę, a ryłem brzuchem po śniegu.. Dodam, że letnią miałem 195 :D Fura wyglądała prawie jak WRCówki na rajdzie Szwecji :D

 

za to niezidentyfikowany forumowicz co ma STI strasznie kulturnie sie porusza po białym

A jakiś dokładniejszy opis jego fury? Bo to chyba raczej nie byłem ja.. :twisted: No chyba, że rozgrzewałem dopiero silnik.. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo za mało
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: no bo mało to mniej niż dużo :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

co do tego

+1 na dworze :sad:
to przykro :???: ehh... ale bądź dobrej myśli, w całym kraju w nadchodzącym tygodniu mają być mrozy :razz:

U mnie teraz -3 i prószy śnieg :grin: a w nocy było -8 i puki co nie zapowiada się żeby kolejna noc miała być cieplejsza :cool: a wiec :!: ZIMA :!: ZIMA :!: ZIMA :!: w pełni :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi, czarne STI nie wiem jaki rok, ale gdzieś 04-06

 

Olleo, placyk jest koło toru wyścigów konnych, na zwycięskiej chba. przejeżdzzłem teraz, są szlabany, ale spokojnie można koło szlabanu przejechać :) sprawdz nożnie najpierw czy nie am krawężników, bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...