Skocz do zawartości

xv 2015/16


sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Hei. Drugi tydzień docieram 2.0 w benzynie i jak narazie prawie wszystko Ok, tylko nieraz odzywa się "bip" w głośnikach :) ścisza stronę kierowcy i robi "bip". Żadna kontrolka, żadnej informacji. Spotkał się ktoś z czymś takim. Dodam, że jest to model po lifcie 2015. Pózniej może dodam jakaś fotkę.

 

Jak masz nawigację, to może jakieś ostrzeganie o napotkanym POI (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdzałem na wszystkich ekranach i nic się nie pokazuje, nie ma powtarzalności - np. miejsca lub czasu - czasami bipa 2 razy/min a czasami 20min wcale :) W salonie też nie bardzo wiedzieli co to może być - gościu wyłączył mi dźwięk dotyku ekranu i jak na złość przy nim nie bipnęło, a chwilę potem jak wysiadł zaczęło znowu :) Nie zdażyło się żeby na postoju bipnął. Hmm pewnie kiedyś wyjdzie co to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na wszystkich ekranach i nic się nie pokazuje, nie ma powtarzalności - np. miejsca lub czasu - czasami bipa 2 razy/min a czasami 20min wcale :) W salonie też nie bardzo wiedzieli co to może być - gościu wyłączył mi dźwięk dotyku ekranu i jak na złość przy nim nie bipnęło, a chwilę potem jak wysiadł zaczęło znowu :) Nie zdażyło się żeby na postoju bipnął. Hmm pewnie kiedyś wyjdzie co to :)

 

Ciekawe. W OBK miałem takie "bip", ale po wyłączeniu silnika - było to wtedy jak bateria w pilocie (od keyless) była na wyczerpaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pasy pikają inaczej, radary też raczej nie, bo nieraz bipa jak wyjeżdżam z garażu. Nie zauważyłem bipania przy wyciszonym audio, albo wtedy nie bipało albo zostało wyciszone. To by wskazywało na informację a nie na ostrzeżenie. DAB radio też raczej nie bo to występuje przy słuchaniu różnych źródeł (usb, radio, płyta). DZIĘKI WSZYSTKIM ZA SUGESTIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w nowym OBK. Też długo nie mogłem ogarnąć o co chodzi - bo żadnego klucza i logiki w tym się nie dopatrzyłem.

 

Winowajcą jest nawigacja - odpal nawigację, wejdź w ustawienia, potem ustawienia dźwięku - tam pod koniec listy jest coś takiego jak punkty ostrzeżeń - nie wiem jak będzie po norwesku ;) . Wyłącz tę opcję i delektuj się ciszą.

 

Edit

 

Poniżej na liście jest jeszcze ostrzeganie o znakach drogowych - też mam wyłączone.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię - chociaż graficznie na mapie nic się nie pokazuje podczas bipania. Popróbuję i dam znać czy to to.

A propo języka: język polski można ustawić tylko na 2 z trzech wyświetlaczy, czyli ten z nawigacją i międzi zegarami, a ten na górze nie ma polskiego - w niczym nie przeszkadza, ale trochę brak konsekwencji :) Też tak macie? bo może to z racji norweskiego rynku nie dali polskiego 'na górę'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo języka: język polski można ustawić tylko na 2 z trzech wyświetlaczy, czyli ten z nawigacją i międzi zegarami, a ten na górze nie ma polskiego - w niczym nie przeszkadza, ale trochę brak konsekwencji :) Też tak macie? bo może to z racji norweskiego rynku nie dali polskiego 'na górę'

Z tego, co widzę, masz XV z 2015 r., czyli tego po liftingu (a raczej modernizacji). Tam jest inna niż w poprzedniej wersji stacja multimedialna. W Polsce XV w nowej odsłonie jeszcze nie trafiło do sprzedaży. W salonach nie można tego auta (nowego) kupić ani zamówić. Dostępne są tylko egzemplarze demo z roczników 2013 i 2014. W sierpniu Dyrekcja SIP poinformowała, że we wrześniu nowe XV ma być możliwe do zamówienia, czyli sprzedaż ruszy pewnie gdzieś z początkiem przyszłego roku. Na razie jednak cicho sza... Pozostaje nam czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z 2015 we wszystkich Subaru środek wygląda prawie tak samo (próbowałem kilku przed kupnem). Na razie wyłączyłem te punkty ostrzeżeń i zobaczymy w nawigacji - były załączone 'ostrzegaj wizualnie i dźwiękowo' - wizualnie nic nie zauważyłem, ale zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w nowym OBK. Też długo nie mogłem ogarnąć o co chodzi - bo żadnego klucza i logiki w tym się nie dopatrzyłem.

 

Winowajcą jest nawigacja ...... Wyłącz tę opcję i delektuj się ciszą.

 

Edit

 

Poniżej na liście jest jeszcze ostrzeganie o znakach drogowych - też mam wyłączone.

Dzięki 'spawalniczy' - delektuję się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.. bo to wersja promocyjna na 40-lecie firmy na rynku :) (w pakiecie prawie z pełnym wyposażeniem - oglądałem ale już nie pamiętam dokładnie), a relingi możesz dokupić do każdej wersji. Ja mam coś takiego jak na zdjęciu (spróbuję wkleić poniżej:) )  Jako "odświeżony" masz na myśli rocznik 2015?

post-23224-0-34422000-1444106500_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system montażu belek do XV znam, używam

 

natomiast interesująca dla mnie jest wysokość belki nad płaszczyznę dachu te które posiadam (Thule jakieś tam) są dość niskie i przy fabrycznym dachu hałas już przy 100 km/h był nie do zniesienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako "odświeżony" masz na myśli rocznik 2015?

 

Mam na myśli ten z nowym systemem multimedialnym - jak na norweskiej stronie - zakładam, że to jest MY2016.

 

Wstępnie o planowanych zmianach w stosunku do bieżącego rocznika Dyrekcja napisała tutaj: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/81937-subaru-xv-2016/?p=2325641

 

Wiem, że można dokupić poprzeczki, natomiast cieszy opcja fabrycznych relingów, bo moim zdaniem poprawiają wygląd samochodu.

Do tej pory ta opcja nie była dostępna na europejskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...