Jump to content

Recommended Posts

Niedługo wybieram się furką do Chorwacji. Ogólnie z zamiarem objazdowym, codziemię gdzie indziej, i chciałbym jak najwięcej zobaczyć. Jako,że kraj raczej znany i często odwiedzany tutaj do was pytanie, co warto zwiedzić ? Gdzie pojechać ? Interesują mnie głównie krajobrazy itp mile widziane mniej znane bardziej dzikie

Drugie pytanie odnośnie wycieczki do tych którzy byli. Jak wygląda realnie sprawa spania na dziko w aucie namiocie pod chmurką itp. ? Można zarobić mandat? miał ktoś jakieś nieprzyjemne sytuacje w związku z tym ?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi. Po powrocie z chęcią podzielę się jakaś fotorelacja. Pozdrawiam

• 3 months later...

:D Witam. Też będę w Chorwacji :o

Też będę w Toskanii :wacko:

Pozdrawiam

:biglol: Witam ponownie. Dopowiem jedno tylko zdanie o Toskanii. :huh:  Nie każdy wie, gdzie się znajduje Toskania. :wacko:

:yahoo:Toskania to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Warto tam być   :( 

polecam jeziora plitwickie - na cały dzień, kopara opada

do tego limski fiord (no trochę je dzieli kilomterów) na którego końcu jest rewelacyjna knajpa viking - doskonałe owoce morza, wskazana rezerwacja stolika (ponoć również poza sezonem), dużo fajniej wpłynąć w ten fiord morzem ;) ale i od strony lądu też robi wrażenie

Edited by slesz

polecam jeziora plitwickie - na cały dzień, kopara opada

do tego limski fiord (no trochę je dzieli kilomterów) na którego końcu jest rewelacyjna knajpa viking - doskonałe owoce morza, wskazana rezerwacja stolika (ponoć również poza sezonem), dużo fajniej wpłynąć w ten fiord morzem ;) ale i od strony lądu też robi wrażenie

tak, plitvice i krka jeziora fajne.

11701189_10203562749784221_3272341649897

• 3 months later...

ja Subarakiem bylem i w 2014 i 2015 i wczesniej jeszcze pare razy. Jezeli "sytuacja z emigrantami" sie uspokoi to w tym roku pewnie tez pojade :) Ale na forum chyba gdzies podobny temat o Cro juz jest...

Edited by Karas

ja Subarakiem bylem i w 2014 i 2015 i wczesniej jeszcze pare razy. Jezeli "sytuacja z emigrantami" sie uspokoi to w tym roku pewnie tez pojade :) Ale na forum chyba gdzies podobny temat o Cro juz jest...

Temat na forum jest w wielu wątkach, stąd pytam wszędzie....Planuję wstępnie na koniec sierpnia..

W tym roku ktoś planuje wyjazd Subarakiem do Chorwacji ? 

Ja. Jak co roku  :D

chetnie bym pojechal jeszcze raz na czarnogóre, macedonia i kosowo, te państwa mi zostały na bałkanach do zaliczenia.

Chorwacja odpada, średnio jakoś to wszystko widzę tam...

Paweł, czemu średnio? Chorwacja jest fajna :)

Chorwację wybrzeże jest urokliwe ale też upierdliwe, cóż lodziof tam coraz więcej

tapatalk

Paweł, czemu średnio? Chorwacja jest fajna :)

Byłeś w Czarnogórze stary?

Mam porównanie: Chorwacja vs Czarnogóra - na tą drugą daje szóstkę z plusem :yahoo:

W CRO czułem sie dziwnie, jak kolejny poloczek odwiedzający ten kraj, :(

Objechałem całe wybrzezę od Istrii aż po Dubrovnik.Jest kilka fajnych urokliwych miejsc, ale jakoś brudno tu- w porównaniu np. do krajów beneluxu gdzie mieszkam tam latami B)

Chorwaci są przyjaźnie nastawieni do Nas, ale te plaże kamieniste wrr..

Nie wypoczałem przez ten czas pobytu i lepiej jechac gdzieś do Hiszpanii, Włoszech na wakacje B)

Teraz na wiosne lece na tą Litwe, Łotwe Estonie, Chorwacje średnio wspominam, ludzie wychwalali okazało sie bez fajerwerków.

Czarnogóra super i to polecam :D

Ja do CRO zawsze jeździłem w czerwcu, albo we wrześniu, więc siłą rzeczy ludzi zawsze było mniej, niż w środku sezonu. Nigdy nie trafiłem na coś takiego, jak korki na autostradach, czy tłumy ogólnie :)

Polacy to oczywiście problem, ale to się tyczy coraz większej liczby krajów :)

Ale ogólnie dla mnie klimat, nastawienie ludzi, widoki, rewelacja. A kamieniste plaże z nawiązką oddają czystością wody :)

Czarnogóra dużo mniej skomercjalizowana, tańsza, taka bardziej naturalna. Ogólnie tamte rejony na wakacje bardzo fajne.

• Upvote 1

Czarnogóra dużo mniej skomercjalizowana, tańsza, taka bardziej naturalna. Ogólnie tamte rejony na wakacje bardzo fajne.

W ogole nie wiedziałem, że bałkany sa tak bogate kulturowo, dopiero na miejscu widzę co jest.
Nazwanie tak dużego regionu Jugosławią było nieporozumieniem.

Przejazd z kraju do kraju to zupełnie inny klimat, inne obyczaje, religia.
Koncówka Czarnogóry miasto Budva, piekne malownicze regiony, a za miastem wyjeżdza sie już na Albanie i bida, na ulicach folklor i "dzikość serca" :biglol:

Bośnia to super małe uliczki z górki w doline i na górkę. Jak na rollercoaster :yahoo:

Jest to świetny rejon na objazdówke i myśle ze nie raz tam wróce, ale nacisk kładę na Czarnogórę, Bośnie i Macedonie. :yahoo:

za miastem wyjeżdza sie już na Albanie i bida

co by nie było to Albania była całe lata skrajną formą dyktatury, dość mocno uciemiężoną

Jugosławia nawet jako kraj socjalistyczny była otwarta na zachód jak i wschód gdzie ogólnie ludziom źle się nie żyło 

Bośnia to super małe uliczki z górki w doline i na górkę. Jak na rollercoaster

Mnie się Bośnia kojarzy z tymi samymi uliczkami, ale nie wiem o co chodzi, bo byłem tam w lato, a one były śliskie jak lód :) Do tego ci kierowcy walący na czołówkę i zjeżdżający w ostatniej chwili, albo wcale :D I te dziury po kulach  tabliczkach miejscowości, pamiętam, że mi się to rzucało w oczy.

No i Medjugorie.. Jechałem tam zajawiony, że takie miejsce zobaczę, a tam normalnie stragan, impreza i wyprzedaż Nike'a i Reeboka za 10 euro :D

Edited by Amstaff23
  • Upvote 1
Do tego ci kierowcy walący na czołówkę i zjeżdżający w ostatniej chwili, albo wcale

Najgorzej jednak wypadają kierowcy z Albanii, Tam panuje prawo dżungli.

Będąc na rondzie gdzies na północy Albanii wjeżdza mi typ z prawej - gdzie ewidentnie ma ustąp - z uśmiechem na twarzy i brawurą.

Gdybym nie dał po hamulcach kraksa.

Po wiochach jeżdzą na światłach długich, tak im pasuje :biglol:

I te dziury po kulach tabliczkach miejscowości

Dziury po kulach napotkałem w Mostarze na Bośni.

DSC_9571.JPG

DSC_9574.JPG

Troche nieprzyjemny widok, bo na obrzeżach mostaru taki syf a starówka przepiekna

DSC_9604.JPGDSC_9669.JPG

to juz ja w Mostarze

DSC_9702.JPG

DSC_9717.JPG

Jechałem tam zajawiony, że takie miejsce zobaczę, a tam normalnie stragan, impreza i wyprzedaż Nike'a i Reeboka za 10 euro :D

Medjugorie to jest tylko jeden kościoł i to wzgórze. I masa polskich wycieczek :biglol:

DSC_9743.JPG

DSC_9748.JPG

za miastem wyjeżdza sie już na Albanie i bida

co by nie było to Albania była całe lata skrajną formą dyktatury, dość mocno uciemiężoną

Jugosławia nawet jako kraj socjalistyczny była otwarta na zachód jak i wschód gdzie ogólnie ludziom źle się nie żyło 

Albania spośród wszystkich krajów bałkańskich jest taka "swojska dla siebie."

Mają swoje życie, potrafia sie bawić, ale sa zaściankowi. :D

Pytali sie mnie czy tu mi sie podoba bo nie mają czesto turystów ze srodkowej i wschodniej europy.

Cóż mogłem powiedzięć, Jest super, swojsko i na peryferiach :biglol:

Bałkany to bardzo ciekawy region Europy.

Jest tu bardzo dużo sub-kultur, przywar, zwyczajów, nacji i zabaw do białego rana,

Jeszcze tutaj wróce :D

Edited by pawelszuszu

Jadę w tym roku czarnogóra. Jakieś dobre namiary na kwaterę i gdzie jechać z dziećmi. Chętnie posłucham

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka