Skocz do zawartości

Chorwacja autem


rumun

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo wybieram się furką do Chorwacji. Ogólnie z zamiarem objazdowym, codziemię gdzie indziej, i chciałbym jak najwięcej zobaczyć. Jako,że kraj raczej znany i często odwiedzany tutaj do was pytanie, co warto zwiedzić ? Gdzie pojechać ? Interesują mnie głównie krajobrazy itp mile widziane mniej znane bardziej dzikie

 

Drugie pytanie odnośnie wycieczki do tych którzy byli. Jak wygląda realnie sprawa spania na dziko w aucie namiocie pod chmurką itp. ? Można zarobić mandat? miał ktoś jakieś nieprzyjemne sytuacje w związku z tym ?

 

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi. Po powrocie z chęcią podzielę się jakaś fotorelacja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

:D Witam. Też będę w Chorwacji :o

 

Też będę w Toskanii :wacko:

 

Pozdrawiam


:biglol: Witam ponownie. Dopowiem jedno tylko zdanie o Toskanii. :huh:  Nie każdy wie, gdzie się znajduje Toskania. :wacko:

 

 

:yahoo:Toskania to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Warto tam być   :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jeziora plitwickie - na cały dzień, kopara opada


do tego limski fiord (no trochę je dzieli kilomterów) na którego końcu jest rewelacyjna knajpa viking - doskonałe owoce morza, wskazana rezerwacja stolika (ponoć również poza sezonem), dużo fajniej wpłynąć w ten fiord morzem ;) ale i od strony lądu też robi wrażenie


Edytowane przez slesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polecam jeziora plitwickie - na cały dzień, kopara opada

do tego limski fiord (no trochę je dzieli kilomterów) na którego końcu jest rewelacyjna knajpa viking - doskonałe owoce morza, wskazana rezerwacja stolika (ponoć również poza sezonem), dużo fajniej wpłynąć w ten fiord morzem ;) ale i od strony lądu też robi wrażenie

 

tak, plitvice i krka jeziora fajne.

 

11701189_10203562749784221_3272341649897

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja Subarakiem bylem i w 2014 i 2015 i wczesniej jeszcze pare razy. Jezeli "sytuacja z emigrantami" sie uspokoi to w tym roku pewnie tez pojade :) Ale na forum chyba gdzies podobny temat o Cro juz jest...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Subarakiem bylem i w 2014 i 2015 i wczesniej jeszcze pare razy. Jezeli "sytuacja z emigrantami" sie uspokoi to w tym roku pewnie tez pojade :) Ale na forum chyba gdzies podobny temat o Cro juz jest...

Temat na forum jest w wielu wątkach, stąd pytam wszędzie....Planuję wstępnie na koniec sierpnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym roku ktoś planuje wyjazd Subarakiem do Chorwacji ? 

 

Ja. Jak co roku  :D

 

chetnie bym pojechal jeszcze raz na czarnogóre, macedonia i kosowo, te państwa mi zostały na bałkanach do zaliczenia.

 

Chorwacja odpada, średnio jakoś to wszystko widzę tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, czemu średnio? Chorwacja jest fajna :)

Byłeś w Czarnogórze stary?

 

Mam porównanie: Chorwacja vs Czarnogóra - na tą drugą daje szóstkę z plusem :yahoo:

 

W CRO czułem sie dziwnie, jak kolejny poloczek odwiedzający ten kraj, :(

Objechałem całe wybrzezę od Istrii aż po Dubrovnik.Jest kilka fajnych urokliwych miejsc, ale jakoś brudno tu- w porównaniu np. do krajów beneluxu gdzie mieszkam tam latami B)

 

Chorwaci są przyjaźnie nastawieni do Nas, ale te plaże kamieniste wrr..

Nie wypoczałem przez ten czas pobytu i lepiej jechac gdzieś do Hiszpanii, Włoszech na wakacje B)

 

Teraz na wiosne lece na tą Litwe, Łotwe Estonie, Chorwacje średnio wspominam, ludzie wychwalali okazało sie bez fajerwerków.

Czarnogóra super i to polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do CRO zawsze jeździłem w czerwcu, albo we wrześniu, więc siłą rzeczy ludzi zawsze było mniej, niż w środku sezonu. Nigdy nie trafiłem na coś takiego, jak korki na autostradach, czy tłumy ogólnie :)

Polacy to oczywiście problem, ale to się tyczy coraz większej liczby krajów :)

Ale ogólnie dla mnie klimat, nastawienie ludzi, widoki, rewelacja. A kamieniste plaże z nawiązką oddają czystością wody :)

Czarnogóra dużo mniej skomercjalizowana, tańsza, taka bardziej naturalna. Ogólnie tamte rejony na wakacje bardzo fajne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czarnogóra dużo mniej skomercjalizowana, tańsza, taka bardziej naturalna. Ogólnie tamte rejony na wakacje bardzo fajne.

 

W ogole nie wiedziałem, że bałkany sa tak bogate kulturowo, dopiero na miejscu widzę co jest.
Nazwanie tak dużego regionu Jugosławią było nieporozumieniem.

Przejazd z kraju do kraju to zupełnie inny klimat, inne obyczaje, religia.
Koncówka Czarnogóry miasto Budva, piekne malownicze regiony, a za miastem wyjeżdza sie już na Albanie i bida, na ulicach folklor i "dzikość serca" :biglol:

Bośnia to super małe uliczki z górki w doline i na górkę. Jak na rollercoaster :yahoo:

 

Jest to świetny rejon na objazdówke i myśle ze nie raz tam wróce, ale nacisk kładę na Czarnogórę, Bośnie i Macedonie. :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za miastem wyjeżdza sie już na Albanie i bida
 

 

co by nie było to Albania była całe lata skrajną formą dyktatury, dość mocno uciemiężoną

 

Jugosławia nawet jako kraj socjalistyczny była otwarta na zachód jak i wschód gdzie ogólnie ludziom źle się nie żyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bośnia to super małe uliczki z górki w doline i na górkę. Jak na rollercoaster

 

Mnie się Bośnia kojarzy z tymi samymi uliczkami, ale nie wiem o co chodzi, bo byłem tam w lato, a one były śliskie jak lód :) Do tego ci kierowcy walący na czołówkę i zjeżdżający w ostatniej chwili, albo wcale :D I te dziury po kulach  tabliczkach miejscowości, pamiętam, że mi się to rzucało w oczy.

No i Medjugorie.. Jechałem tam zajawiony, że takie miejsce zobaczę, a tam normalnie stragan, impreza i wyprzedaż Nike'a i Reeboka za 10 euro :D

Edytowane przez Amstaff23
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ci kierowcy walący na czołówkę i zjeżdżający w ostatniej chwili, albo wcale

 

Najgorzej jednak wypadają kierowcy z Albanii, Tam panuje prawo dżungli.

Będąc na rondzie gdzies na północy Albanii wjeżdza mi typ z prawej - gdzie ewidentnie ma ustąp - z uśmiechem na twarzy i brawurą.

Gdybym nie dał po hamulcach kraksa.

Po wiochach jeżdzą na światłach długich, tak im pasuje :biglol:

 

 

 

I te dziury po kulach tabliczkach miejscowości

 

Dziury po kulach napotkałem w Mostarze na Bośni.

DSC_9571.JPG

 

DSC_9574.JPG

 

 

Troche nieprzyjemny widok, bo na obrzeżach mostaru taki syf a starówka przepiekna

 

DSC_9604.JPGDSC_9669.JPG

 

to juz ja w Mostarze

DSC_9702.JPG

 

DSC_9717.JPG

 

 

 

Jechałem tam zajawiony, że takie miejsce zobaczę, a tam normalnie stragan, impreza i wyprzedaż Nike'a i Reeboka za 10 euro :D

 

 

Medjugorie to jest tylko jeden kościoł i to wzgórze. I masa polskich wycieczek :biglol:

 

DSC_9743.JPG

 

DSC_9748.JPG

 

za miastem wyjeżdza sie już na Albanie i bida
 

 

co by nie było to Albania była całe lata skrajną formą dyktatury, dość mocno uciemiężoną

 

Jugosławia nawet jako kraj socjalistyczny była otwarta na zachód jak i wschód gdzie ogólnie ludziom źle się nie żyło 

 

Albania spośród wszystkich krajów bałkańskich jest taka "swojska dla siebie."

Mają swoje życie, potrafia sie bawić, ale sa zaściankowi. :D

Pytali sie mnie czy tu mi sie podoba bo nie mają czesto turystów ze srodkowej i wschodniej europy.

 

Cóż mogłem powiedzięć, Jest super, swojsko i na peryferiach :biglol:

Bałkany to bardzo ciekawy region Europy.

Jest tu bardzo dużo sub-kultur, przywar, zwyczajów, nacji i zabaw do białego rana,

 

Jeszcze tutaj wróce :D

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...