Skocz do zawartości

Polskie morze


antikos

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zgodnie z obietnicą wrocilem z Wakacji w Mielnie pensjonat panorama . Ośrodek ok mili właściciele. Darmowy parking. Ja miał pokój z widokiem na jezioro. Jak by się ktoś decydował to zalecam tylko dopytać się szczegółowo o pokój czy jest lodówka itp . Z tego co mówili inni nie w każdym pokoju są. Ja miałem pokój nr 7 36m plus duza lazienka. Widoki jak na zdjęciu. dcd9a31a8cec10f8dd9d6f09f52a1d64.jpgad61448dde2227dc84a871646522982f.jpg

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 7/8/2015 o 00:09, sekator napisał:

Kolego, jedź do Rowów koło Słupska, plaża po prawej stronie portu. Miasteczko takie, że i plaża ładna i knajpki są jakbyś chciał. Jak ludzi za dużo idziesz dalej w prawo, ja kiedyś z wózkiem i małymi dziećmi dochodziłem prawie pod plażę nudystów ok. 1-2km i już było pusto, tak że nawet pies nikomu nie przeszkadzał  ;)

 

Zgadzam się z Kolegą i polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A może podpowie ktoś gdzie nad morze (a konkretnie jaki pensjonat)? Szukam miejsca na wypoczynek w czerwcu, fajnie jakby był jakiś ryneczek z knajpami (a nie dyskotekowy) , blisko do plaży i miejsca na spacery. Dobrze też, gdyby w razie niepogody było co robić (czyli albo jakiś aquapark/basen w pobliżu, a najlepiej w miejscu pobytu) tj. nie muzeum ale np. mini zoo, albo jakaś latarnia itp. No i najważniejsze to fajny plac zabaw dla malucha i dobre jedzenie bezpośrednio lub w okolicy wynajmu.

Z tego co na razie przejrzałem (miejscowości) to:

Rowy, Mielno, Łeba, Krynica Górska, ale nie mam wcale doświadczenia z wyjazdami nad nasze morze, poza kilkoma wypadami za kawalerskich lub dziecięcych czasów, a nie tego szukam ;) .

Ktoś coś podpowie/poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, dobrzy Ludzie.

 

W lipcu br. za....

...pomysłem->sugestią->namową->obietnicą->przemową mojej małżonki,

i moją ostateczną kapitulacją, bo chciałem jechać do Chorwacji,

Forek zrobi ok. 800km w jedną stronę na drugi koniec Polski - do Międzyzdrojów.

 

W związku z powyższym, proszę uprzejmie o porady, z jakich atrakcji w Międzyzdrojach (albo okolicy) warto skorzystać w trakcie 9 dniowego pobytu 2 dorosłych i chłopaka 13 lat. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dobrzy Ludzie.
 
W lipcu br. za....
...pomysłem->sugestią->namową->obietnicą->przemową mojej małżonki,
i moją ostateczną kapitulacją, bo chciałem jechać do Chorwacji,
Forek zrobi ok. 800km w jedną stronę na drugi koniec Polski - do Międzyzdrojów.
 
W związku z powyższym, proszę uprzejmie o porady, z jakich atrakcji w Międzyzdrojach (albo okolicy) warto skorzystać w trakcie 9 dniowego pobytu 2 dorosłych i chłopaka 13 lat. Z góry dziękuję.
 
Pozdrawiam serdecznie.
Może Międzywodzie tutaj mają dwa pensjonaty norlamne ceny i podejście do klienta . Mi się podobał
https://www.karmazyn.eu

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafik83pl napisał:

Może Międzywodzie tutaj mają dwa pensjonaty norlamne ceny i podejście do klienta . Mi się podobał
https://www.karmazyn.eu

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki wielkie za podesłanie fajnego miejsca, ale niestety już zaklepaliśmy miejscówkę blisko morza. Natomiast, nie znam w tamtych okolicach jakichś fajnych miejsc, atrakcji, może jest coś ciekawego - co można zobaczyć w deszczowe dni. Oczywiście będę miał Forka na miejscu do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za podesłanie fajnego miejsca, ale niestety już zaklepaliśmy miejscówkę blisko morza. Natomiast, nie znam w tamtych okolicach jakichś fajnych miejsc, atrakcji, może jest coś ciekawego - co można zobaczyć w deszczowe dni. Oczywiście będę miał Forka na miejscu do dyspozycji.
My schodzilismy cały przewodnik ;) rakiety V2 turkusowe jeziorko żubry muzemu figur woskowych kamień pomorski Darłowo są jeszce super dwa punkty widokowe ale tak na szybko nie pamiętam nazwy. Ale jest dużo do zwiedzania

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafik83pl napisał:

My schodzilismy cały przewodnik ;) rakiety V2 turkusowe jeziorko żubry muzemu figur woskowych kamień pomorski Darłowo są jeszce super dwa punkty widokowe ale tak na szybko nie pamiętam nazwy. Ale jest dużo do zwiedzania

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Już patrzę z Twojej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty widokowe:

Kawcza Góra,

Biała Góra i bunkry.

 

I trochę dalej ale dość ciekawie: Trzęsacz. Ciekawie zwłaszcza jak człowiek zda sobie sprawę , że to było 2 kilometry od brzegu morskiego.

A kawałek dalej latarnia w Niechorzu.

A na Wolinie: http://jomsborg-vineta.com/

Albo Świnoujście i np. http://www.fort-gerharda.pl/

A jak znudzi się Wam plaża to http://wodolotszczecin.com.pl/ i całodniowa wycieczka do Szczecina.

Albo robisz sobie mini Plejady i jedziesz na wyspę Karsibór aby dojechać do główki Kanału Piastowskiego.

 

Możliwości jest wiele... ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byliśmy tam w zeszłym roku na przełomie lipca/sierpnia, bez noclegu. Wrażenia straszne: hałas, jazgot, odczuwalna liczba turystów idzie w miliony, dym grillów wymieszany ze spalinami  itp., plaża niesympatyczna, gromady świętych dzików w centrum. Noclegi horrendalnie drogie w stosunku do jakości (pomijając fakt, że najbliższe wolne terminy były pod koniec sierpnia).

 

Warto to przemyśleć. Oczywiście jeśli ktoś to lubi, to nie ma problemu.

 

W zamian polecam Piaski. Cicho, spokojnie, powietrznie, plaża super. A na rybę z grilla i do wesołego miasteczka można zawsze skoczyć do Krynicy (najlepiej rowerem, bo parking w Krynicy kosztuje kilkadziesiąt złotych).

 

Komary. Nieduże, ale bardzo zjadliwe, atakujące całymi chmurami od strony zalewu!

 

Edytowane przez subarutux
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2018 o 10:25, dr.elich napisał:

@powerhorse zdaje się ma sprawdzone miejsce w Krynicy

Polecam niedaleko Sztutowo i ośrodek "Bursztynowo". Byliśmy tam 5 dni. Ośrodek w środku lasu 700m do plaży, cisza, spokój. Ośrodek świeżo odnowiony więc całkiem OK :) i klima  w pokojach jest. Do Krynicy było jakoś 13km.

Sama Krynica ok i pewnie za rok tam właśnie pojedziemy, także też chętnie przejrzę propozycje tutaj. Myślałem nad Continentalem bo blisko nad morze, ale opinie mnie odstraszyły, niemniej obok był jakiś ośrodek z domkami (ale nazwy nie pamiętam, może warto obadać Gmaps? ;) )

Co do cen to raczej normalnie, chociaż jakościowo wolałem to Sztutowo, Krynica to jednak "masówka".

W dniu 17.07.2018 o 10:14, Juras K napisał:

Ma ktoś jakieś fajne namiary na noclegi - albo Dziwnów albo Krynica Morska.? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Takie małe podsumowanie wypadu nad polskie morze - Miedzyzdroje.

 

Pobyt 11 dniowy, powrót przyśpieszony ze wzgledu na pojawienie się sinic. Trasa Kraków Miedzyzdroje około 9 godzin, powrotna ok 9,5 z małymi przerwami - jedna przerwa dłuższa, ok. 15 min. Pogoda 3 dni pochmurno, potem słońce i pod koniec upał. Na miejscu multum ludzi, głównie Polaków i Niemców, centralna ulica - Promenada Gwiazd upchana do granic możliwości. Od razu po przyjeździe rzucają się w oczy koszmarne blokowiska, coś takiego podobnego widziałem jedynie w Bułgarii. Morze bardzo ciepłe, podobno miało ok 23-24stC Plaże generalnie zawalone parawanami, choć można znaleźć swobodnie miejsce nieco dalej od brzegu lub na dzikich plażach oddalonych od mola. Generalny problem w tamtejszej lokalizacji, to dramatyczny brak parkingów w centrum i na obrzeżach. Ludzie parkują gdziekolwiek, a ponieważ jest strefa, to co chwila widać samochody z założoną blokadą. My mieliśmy wykupiony parking na podwórku przy naszej kwaterze. Ale... Niemal wszędzie zapychają te podwóreczka autami co do centrymetra, więc jak chcesz gdzieś pojechać, to obdzwaniasz wszystkich co stoją przed tobą i modlisz się żeby odebrali telefon i następnie zechcieli się pojawić i cię wypuścić. Co dalej. Jedzenie bardzo smaczne w restauracjach (3 rybki z pieca z frytkami i jakies picie ok. 130zł). W porównaniu do Karwii, w której byłem z 10lat temu, w Międzyzdrojach jest bardzo mało punktów gdzie mozna kupić świeże wędzone ryby. W sumie znaleźliśmy je na przystani rybackiej na wschodniej części miasta i nigdzie wiecej. Co bardzo mnie zdziwiło (po podróżach zagranicznych) to brak jakiegokolwiek kranu przy wyjściach z plaż, tak więc cały piasek z plaży zanosi się do pokoju, a potem to sprząta. Z fajnych rzeczy to: molo na spacery, muzyka grana na żywo (byliśmy tez na koncercie M.Szpaka) i wcale jakieś niedrogie piwo nawet przy głównej promenadzie. Ogólnie pobyt udany, jednakże szybko nie wrócę nad Bałtyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, subleo napisał:

 

@GregKrk czy te sinice to wielki problem? Mamy jechać za tydzień ... na tydzień do Krynicy Morskiej ... i w tym momencie poważnie się zastanawiamy czy nie zmienić planów.

 

Nie wiem czy wielki problem, podobno sinice szkodzą dopiero jak się rozkładają, a ich pojawianie się to jak loteria. Ja do takiej wody więcej nie wejdę. Patrz na prognozy, podobno rozwalić ten syf mają burze lub wiatr. Istnieje teoria, że może i to nie pomóc, bo tyle tego ponoć wpuścili w czasie awarii chyba przepompowni w Gdańsku, że to jeszcze sporo potrwa zanim woda się całkowicie oczyści.

 

Mogę Ci obrazowo przedstawić jak te sinice się objawiają - wszystko w ciągu 2 dni. 

Dzień 1 - sporo wodorostów się pojawiło na brzegu, lekko spieniona woda, choć przejrzysta, kolor wody zmieniony z niebieskiego na lekko zielony (subiektywnie).

Dzień 2 - rano, biała flaga, można się dalej kąpać. Woda ma kolor już mocno zielony, na powierzchni widać takie jakby wąskie smugi (przypominające odrobinę smugi oleju, nie wiem jak to opisać). Koło południa woda jest już mocno nieprzejrzysta, przypomina coś takiego, jakby ktoś wsypał do niej mączkę, kaszkę. Po niedługim czasie wygląda wszystko jak kisiel :facepalm: Po tym wywiesili czerwoną flagę.

 

Ja mam dość, choć tak naprawdę 2 dni mi zjadło z urlopu. Z kolei nie wyobrazam sobie siedzieć tam w czasie całego urlopu na plaży w czasie upału i nie mieć możliwości wejść do wody. Można oczywiscie te sinice przeczekać, ale w miasteczku panowała ogromna duchota, chodzić i zwiedzać w tym czasie nie bardzo można. Więc się ewakuowaliśmy. 

 

W skrajnym wypadku można ewentualnie hm, przeczekać :superhero: :drinks::drunk:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę podziwiam ludzi którzy jadą nad Bałtyk :)

Ja mimo że do morza mam parę kilometrów nie byłem w sezonie i nie kąpałem się chyba od 10 lat. Tłum ludzi, parawany i ciągle sinice jak się tylko zrobi cieplej. Woda przypomina zieloną breję a nie coś w czym by sie można było wykąpać. Jeszcze jak sobie przypomnę, że nie dawno do tej wody przez 2 dni wpływały miliony litrów odchodów z połowy Gdańska to w ogule się odechciewa.

Z sinicami nie traficie. Jak jest taka pogoda jak teraz to szybko nie miną. Muszą przyjść odpowiednie wiatry żeby morze trochę się oczyściło. Jak ktoś był w tym tygodniu na urlopie to współczuję bo nie mógł wejść do wody ani razu. Sytuacja ma sie podobno zmienić w przyszłym tygodniu, choć nie które kąpieliska dziś doraźnie otworzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GregKrk napisał:

Istnieje teoria, że może i to nie pomóc, bo tyle tego ponoć wpuścili w czasie awarii chyba przepompowni w Gdańsku, że to jeszcze sporo potrwa zanim woda się całkowicie oczyści.

Taaa.... jasne :lol:

Godzinę temu, lukasdraz napisał:

nie które kąpieliska dziś doraźnie otworzyli.

Sopot. Przypadek? ;)

9 godzin temu, subleo napisał:

@GregKrk czy te sinice to wielki problem? Mamy jechać za tydzień ... na tydzień do Krynicy Morskiej ... i w tym momencie poważnie się zastanawiamy czy nie zmienić planów.

Na mierzei nie ma sinic, tam akurat można się kąpać.

 

2118621-Aktualna-sytuacja-na-kapieliskac

 

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kapieliska-w-Sopocie-otwarte-n125952.html

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Za dużo nie podróżuję, więc jak takie rzeczy za tą cenę tylko w Erze to napiszcie ;)

 

Chciałem wybrać się nad Bałtyk w połowie września na parę dni, żeby pospacerować, poczytać książki i takie tam. 

Czego szukam?

 

- pokój z balkonem/tarasem i widokiem na morze

- śniadanie na miejscu

- cena za noc do 200 zł (pokój dla jednej osoby)

- kawałek czystej plaży w pobliżu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GregKrk napisał:

Teoria chaosu. Nic nie widziałem, nic nie słyszałem:censored:

To, że teraz jest wyjątkowo dużo cyjanobakterii w całym Bałtyku (nie tylko w Polsce), nie ma nic wspólnego z wypuszczaniem ścieków do Motławy. Tak że tyle w temacie.

Sinice były, są i będą. Mamy wyjątkowe lato, stąd efekty. 

 

Btw Motława też jest wyjątkowo zielona w tym roku. Kwitnienie w pełni, też dzięki temperaturze, słońcu i wysokiej wilgotności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...