Skocz do zawartości

US OBK 2005-2009 - poprawienie zawieszenia


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Outbacki wersja US z lat 2005 - 2009 slyna z bujania - tlumienie zawieszenia jest w tych samochodach nie wystarczajace i efekt to mocne przechyly w zakretach i denerwujace a nawet niebezpieczne  bujanie na autostradach.  W zeszly weekend zdecydowalem sie na zmiane tych zachowan w naszym 2007 OBK 2.5i. Wymienilem sprezyny na Rallitek HD springs - ktore podniosly zawieszenie o dwa i pol centymetra, oaz zalozylem przednie amortyzatory KYB excel-G na przod (do naszego modelu), a z tylu zalozylem amortyzatory od poprzedniego modelu, ktore lepiej tlumia.  W zeszlym tygodniu przetestowalem te zmiany na wyjezdzie pod namiot, i przy jezdzie po kretych drogach gorskich jechalo sie rewelacyjnie - to samo na autostradzie - i to ze sporym obciazeniem.  Dodam jeszcze ze mam zainstalowane grubsze staby na przodzie i z tylu, ale dopiero sprezyny i amortyzatory zmienily sytuacje z prowadzeniem w kazdych warunkach. Takze zdecydowanie polecam takie rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Ja jestem świeżym właścicielem Outbacka i zastanawiałem się dlaczego jest taka masakra w zakrętach przy nierównościach na drodze. Może to być wina po prostu uszkodzonych amortyzatorów i innych drobiazgów w zawieszeniu.

Skoro mówisz że jest poprawa to może jednak od razu zdecyduję się na taki zestaw. 

 

Jaki był orientacyjny koszt takiej przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersje US taki zestaw jest jednak konieczny. Od samego poczatku auto dziwnie jechalo - mialo nierowna prace zawieszenia - ale nic nie cieklo wiec dorzucilem staby i bylo lepiej, po ostatnich zmianach roznica jest diametralna.  Koszt to $770 za czesci (amortyzatory i sprezyny), z tym ze sam wymienialem, wiec kosztu robocizny nie znam, staby instalowalem pare lat temu i nie pamietam po ile byly, ale whiteline ma cennik. Dodam jeszcze ze przednie amortyzatory od poprzedniej wesji oubacka US tez pasuja, ale podobno wtedy jest troszke za twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany ktore opisalem sa dla wersji US - wersja EU prowadzi sie znacznie lepiej od wersji US, wiec zwykla wymiana amortyzatorow moze byc wystarczajaca w twoim aucie - bez kombinowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...