Skocz do zawartości

Ocena uszkodzenia opony- foty


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wlasnie bardziej niz te wyszczerbienia problem lezy w tych drobniutkich spekaniach. Opona jest z 19 tygodnia 2010- pirelli p zero rosso

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym reklamował. Pierwszy raz widze 5 letnia opone w tak kiepskim stanie.

nie no, Karas, opona pracuje... w zależności od warunków - ja mam na DD 2-letnie opony z przebiegiem 65kkm i wyglądają bardzo podobnie - i sam się zbieram już do wymiany mimo, że bieżnik jest jeszcze OK - opony robią się cholernie głośne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu użytkuje opony w Polsce a wiesz jaka mamy tutaj porę letnia - trochę słońca , deszczu w dodatku trwa 3 miesiace. Ja doskonale rozumiem ze opona używana w emiratach możne tak wyglądać ze względu na warunki atmosferyczne jakie tam panuj ( dużo słońca, piasek, mala wilgotność powietrza ) Ja mam na yarisie 6 letnie yokahamy s drive - i owszem bieznika jest na nich tyle co nic ( w tym roku musze je zmienic) ale guma spekana nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pirelli.com/tyre/pl/pl/site/gwarancja

 

ja bym reklamował. Pierwszy raz widze 5 letnia opone w tak kiepskim stanie.

Niestety te z tego tematu sa już po gwarancji. Inna sprawa żę Pirelli ma to do siebie ze sie wyjątkowo szybko starzeje. Ja w tym roku przeszedłem batalię właśnie z Pirelli o pekanie starzeniowe. Troche to trwało i po kilku pismach do centrali jednak uznali reklamację. Nawet nie chodziło o kasę bo i tak miałem już kupione nowe opony. Nie chciałem jeździć autem o Vmax-300 km/h na 4 letnich oponach które mimo ze były jak nowe pod wzgledem bieznika, to były całe sparciałe w rowkach bieznika. No ale głowny specjalista na Polskę próbował mi wmówić że myję auto złym szamponem - niestety źle trafił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale głowny specjalista na Polskę próbował mi wmówić że myję auto złym szamponem

To jakies kpiny. Czy w tej sytuacji do opon nie powinien byc dolaczany manual z informacja m.in jakim szamponem powinnismy myc auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ale głowny specjalista na Polskę próbował mi wmówić że myję auto złym szamponem

To jakies kpiny. Czy w tej sytuacji do opon nie powinien byc dolaczany manual z informacja m.in jakim szamponem powinnismy myc auta?

 

Oczywiście że powinna być instrukcja, skąd masz wiedzieć jak dbać o dane rzeczy? Co nie zmienia faktu, że na więcej niż pewno to nie wina szamponu, wygląda na źle przechowywaną oponę przez x lat, reklamuj jeśli przechowywałeś je w normalnym warunkach, latałem niedawno na oponach z 2001 roku i tak dużych pęknięć nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te z tego tematu sa już po gwarancji. Inna sprawa żę Pirelli ma to do siebie ze sie wyjątkowo szybko starzeje.

Ja też mam na to dowody, choć sprzed lat. W 2004 kupiłem Focusa w którym od nowości (2000 r.) w lecie siedziały opony Pirelli P6000. Samochód miał 45000 km przebiegu więc opony letnie pewnie zrobiły ok. 30000 km. Bieżnika miały dość, ale stopień ich spękania był zupełnie przerażający - na wszystkich czterech oponach boczne ściany pokryte były siecią pęknięć paromilimetrowej grubości. Od tamtego czasu nie ufam Pirelli.

 

A by odpowiedzieć autorowi wątku - ja bym na tym bał się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odkopię trochę temat. Podczas zmiany opon na zimowe, zaniepokoił mnie wygląd letnich opon. Opony kupione na początku 2015 roku, dwie sztuki z końca 2014 roku, dwie sztuki z początku 2015 roku. Opony to Firestone FIREHAWK SZ90. Wszystkie cztery sztuki mają takie sparciałe rowki jak na poniższym zdjęciu. czy to normalne starzenie się opon? czy jednak reklamować je? jaka może być przyczyna?IMG_20171103_120353.thumb.jpg.f03fe3463fddd89bb3ae46e67cef23d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawskip parcieje i to jest normalne, ale w 2-3letniej oponie to za szybko, zresztą widać też na kostkach bieżnika. Nie masz tam za dużo bieżnika więc sezon letni oblecisz i pewnie tyle.

Zrzucałem niedawno swoje Pirellki z 2012 i były w zdecydowanie lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, guma nie jest tak odlana, to jest sparciałe. Ja wiem że to jest naturalne że guma po jakimś czasie parcieje, ale jednak dla mnie trochę za szybko jeśli chodzi o czas. Opony mają zrobione już 35 tyś. km, myślałem, że jeszcze jeden sezon przejeżdżą, a teraz muszę się mocno zastanowić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...