Skocz do zawartości

SPRĘŻARKA KLIMY


Dan_gl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem to w Łodzi, więc kontakt na wiele się nie zda. 

Czy da się samemu? Mechanik też człowiek, więc pewnie się da ;) ale raz, że nie wiedziałem co padło i potrzebowałem diagnozy, dwa, że zwyczajnie chciałem mieć zrobione i się w tym nie babrać.Nie wiem też czy do ustawienia odległości trzeba demontować kompresor i spuszczać czynnik.

Za rozebranie całości, diagnozę, naprawę, złożenie i standardowy serwis zapłaciłem 350zł.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. 

 

Zakupiłem Forestera SG 2007 (po lift) bez sprężarki klimatyzacji (została wymontowana). Czy ktoś jest w stanie podać mi typ sprężarki jaką powinienem szukać ja mam wciąż wątpliwości patrząc na zdjęcia sprężarek oraz na otworu montażowe w moim forku. Załączam fotkę .

 img_38982.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

w moim przypadku było podobnie jak u innych - klima włączała się po starcie silnika i działała od kilku do kilkudziesięciu minut, po czym wyłączała się i włączała ponownie za ~15-30 minut. Winne było ślizgające się sprzęgło. W związku z powyższym chciałbym kupić samo sprzęgło, bo kompresor jest ok. Czy ktoś wie, gdzie można nabyć zamiennik do forka SG przedlift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, ewemarkam napisał:

Wentylator załącza Ci się na chłodnicy?

Tak, obydwa się kręcą. Dodam, że spędzałem szczelność układu i z pomiaru wychodziło, że mam 19barów na jałowym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie jest za ciepło, wiem dziwnie to brzmi. Ale może wentylatory tak czy siak nie dają rady schłodzić skraplacza. Nie jest on zanieczyszczony z zewnątrz?

Temperatura silnika w normie, wskazówka się nie dźwiga parę kresek wyżej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam fotka 2006r a pisze bo post może komuś pomoże. Obiawy u mnie to klima działająca minute lub 10 sieć i tyle. Czytałem szukałem i nic. Okazało się że wystarczyła regulacja sprzęgła klimatyzacji koszt żaden mała podkładka i odkrecenie 1 śruby. Nie znam kodu sprężarki. Oczywiście pięknie było przez chwilę zatkało się łożysko sprzęgła urwał pasek i kaplica. Zacząłem szukać nowego sprzęgła oczywiście w Polsce brak. A najbliżej w Stanach koszt okolo1400zl z przesyłką. Pomyślałem drogo, zdementowałem sprzęgło myślałem oglądałem i znalazłem coś podobnego wymiarami w sieci z identycznym dociskiem jak mój. Koło stoczylem za 30 zł do równej powierzchni wyprasowalem i zaprasowalem nowe łożysko 20 zł użyłem cewki z zestawu który przyszedł zmieniając wtyczkę i roztaczajac otwór cetrujacy. Pozostało złożyć i wyregulowac docisk. I hula aż miło. Jak macie jakieś pytania piszcie mam nadzieję że pomogłem. Dodam że zestaw kosztował 130zl a cała operacja z paskiem 200zl. Oszczędność w porównaniu z gotowym zestawem znaczna. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...