Skocz do zawartości

wartosci dla czujnika podcisnienia MAP impreza 2.0 N/A


Marcin Jurgowian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo impreza od jakiegos czasu troche zamula i jak na ta chwile jest to raczej problem z czujnikiem podcisnienia. Przez chwile byl tez ze stukowym ale obecnie na 99% juz go nie ma, obecnie jest zalozony na poduszce wibroizolacyjnej i po sprawdzaniu nie wykrywa stukowego. Natomiast czujnik podcisnienia nie do konca wiem jak sprawdzic czy dziala prawidlowo, może ktos wie jakie wartosci mierzone V powinny byc odpowiednio na 2,3,4 pinie tego czujnika dla zamknietej przepustnicy i maksymalnie otwartej. Oraz jakie napiecie powinien dostawac ten czujnik bo z tego co sprawdzalem to napiecie jakie dostaje to ~5.2 V. A na 3 lub 4 nie pamietam dokladnie ale raczej mierzyl podcisnienie bo zmienialy sie wartosci wzgledem otwarcia przepustnicy od zamknietej ~0.9V a przy otwartej do ~3.2V. Moze ktos wie jakie powinno byc napiecie lub moglby zmierzyc u siebie za wszelkie porady bede wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche poczytalem forum o czujniku spalania stukowego i wnioskuje ze to raczej nie on poniewaz przy probie przeczyszcznia miejsca zakrecania byla lekko odczuwalna poprawa, przed tym auto do 4.5 rpm bylo mulowate a pozniej juz normalniesie wkrecal. Teraz tak samo chodzi w calym zakresie obrotow. 

Mysle ze to raczej czujnik podcisnienia bo raz przy sprawdzaniu kompresji na szybkiego nie odlaczylismy cewki tylko kabel bylsciagniety z cewki a zeczujnik znajduje sie zaraz pod nia to pare razy dostal iskra i mysle to moglo go uszkodzic lub cos wiecej

jak cos to kable mam nowe beru, swiece denso i jest tez nowy filtr powietrza

Edytowane przez harnas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...