Skocz do zawartości

Forester EyeSight


grzes124

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym zapytać o Eyesight. Widziałem ten wpis Pana Dyrektora w innym wątku:

 

W Foresterze nie ma tego systemu ( wersja Europejska ). Przypuszczalnie wejdzie dopiero w następnej generacji.

 

i chciałbym zapytać, czy następna generacja to znaczy MY16, czy w ogóle przebudowa modelu?

W wersjach amerykańskich i australijskich ten system występuje już w MY15, więc liczę, że u nas w MY16 będzie też występował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy następna generacja to znaczy MY16, czy w ogóle przebudowa modelu?

Dotychczas Subaru wypuszczało nowe generacje Foresterów w cyklach mniej więcej 5 letnich, między którymi w poszczególnych rocznikach modelowych wprowadzano tylko mniejsze zmiany. Biorąc więc pod uwagę, że obecna IV generacja Forestera weszła na rynek w 2013 roku to nowej V generacji można się spodziewać dopiero około roku 2018 :idea:

Wydaje się więc, że w MY16 może pojawić się, co najwyżej, jakiś facelifting ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Biorąc więc pod uwagę, że obecna IV generacja Forestera weszła na rynek w 2013 roku to nowej V generacji można się spodziewać dopiero około roku 2018
Obecna generacja (SJ) pojawiła się na rynku w 2012  (to w EU nowy Forek wszedł do sprzedaży w marcu/kwietniu 2013). Wg mnie można się wobec tego spodziewać prezentacji nowej generacji w 2017r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje się więc, że w MY16 może pojawić się, co najwyżej, jakiś facelifting ;)

 

Już MY15 różni się od wersji MY13. Inna stacja multimedialna, nieznaczne zmiany w wykończeniu wnętrza i pewnie bliżej nie określone zmiany techniczne. Podobno lepsze wyciszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten wpis Pana Dyrektora w innym wątku

 

Otworzyłem ten wątek ponownie i przeniosłem tu naszą dyskusję na temat kiedy EyeSight pojawi się w Foresterze...

Mam nadzieję, że tak będzie czytelniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i chciałbym zapytać, czy następna generacja to znaczy MY16, czy w ogóle przebudowa modelu?

Nowy model.

 

Pozdrowienia 

 

 

A można prosić o uchylenie "rąbeczka" tajemnicy i jakieś dodatkowe informacje... :) Jakiekolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i chciałbym zapytać, czy następna generacja to znaczy MY16, czy w ogóle przebudowa modelu?

Nowy model.

 

Pozdrowienia 

 

Ponieważ odpowiedź nie jest dla mnie do końca jednoznaczna, zapytam tak:

Czy jest jakaś szansa, że w Forku MY 16 pojawi się EyeSight? Czy już teraz wiadomo, że nie będzie tego systemu?

Edytowane przez grzse124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Foresterze nie ma tego systemu ( wersja Europejska ). Przypuszczalnie wejdzie dopiero w następnej generacji.

 

 

No właśnie.... przypuszczalnie :)

Przypuszczalnie może także pojawić się w MY16 :D

 

Rozumiem, że na tą chwilę nie ma żadnych konkretów co do MY16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bijmy piany, a poczekajmy na odpowiedź dyrekcji.

Odpowiedź Dyrekcji zamieszczona w poście #2 jest moim zdaniem jednoznaczna... w Foresterze MY16 nie będzie EyeSight  :idea:

 

Nie wiem skąd wzięła się ta spirala wątpliwości ;) Chyba... tylko z tego, że EyeSight zrobił się szalenie pożądanym elementem wyposażenia i każdy chciałby go mieć  :)  Niestety trzeba będzie poczekać :( Zgodnie z przypuszczeniem poczynionym przez Dyrekcję, również w poście #2, system być może pojawi się na naszym rynku w Foresterach następnej generacji. Co zgodnie z moimi amatorskimi wyliczeniami poczynionymi w poście #5 mogłoby mieć miejsce około roku 2018... podkreślam jednak, że są to wyłącznie niczym niepoparte spekulacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Odpowiedź Dyrekcji zamieszczona w poście #2 jest moim zdaniem jednoznaczna... w Foresterze MY16 nie będzie EyeSight 

Nie wiem, skąd bierze się niepewność, wątpliwości, skoro zadający pytanie tzd absolutnie właściwie zrozumiał odpowiedź.

Być może istotnie dlatego, że EyeSight uzyskał w krótkim czasie dużą popularność ?

Jak by nie było, zarówno opinia tzd, jak i powyżej cytowana Urabusa jest prawidłowa.

Aby uniknąć jakichkolwiek niedomówień :

1. W przyszłym roku ( 2016 ) nie będzie EyeSight w Foresterze

2. W przyszłym roku ( 2016 ) nie będzie nowego Forestera ( przecież aktualny wcale nie jest "stary" :) ).

 

Pozdrowienia 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dziękuje za odpowiedź.

 

To prawda, że ES stał się szybko popularny i dużo ludzi chciałoby go mieć w swoim samochodzie, ale myślę że sporo z nas dopytuje się o ten system w nadziei, że w końcu Subaru przestanie po macoszemu traktować rynek europejski. 

 

Za wielką młaką nawet w XV jest ES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowna Dyrekcjo,

 

Chciałem zwrócić uwagę na niesprawiedliwość dziejową. Otóż nie mogąc zamówić FXT z ES, zostałem "zmuszony" do zakupu tego co jest, oczywiście nie szkoduję sobie :)

 

Prawda jest taka, że taki model jest dostępny, ale nie dla nas w Polsce.

 

Źródło: Plejady nr 68, strona 8 - Ubezpieczenie skrojone na miarę. Niestety tylko dla Outback i Levorg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...