Skocz do zawartości

Jakie tarcze 294mm do wrx do 500zl


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Yo.

Musze zmienic przednie hamulce w moim hawk wrx i zastanawiam sie jakie tarcze wybrac do 500zl. Styl jazdy raczej bez szalenstw, tylko po ulicy.

Za 350zl moozna kupic zwykle brembo. To dobry wybor czy znajde cos lepszego?

 

Pozdro

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brembo gładkie + carbon rc5+     taki zestaw na przód to około 800-900zł 
super zestaw mam taki i dają rade. Nie pylą nawet te klocki tak mocno. 
Odradzam szczególnie bosch. Miałem na pierwszy raz założone to tarcze pokrzywiły się moment klocki wytrzymały 10kkm a pyliły jak węgiel. No i nie hamowało to tak jak na tym zestawie 
 

Edytowane przez zubru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie założył, pamiętaj o prawidłowym dotarciu, zahartowaniu. Po tym nawet na czerwonych tarczach woda nie straszna. Inaczej po jednym konkretnym hamowaniu mogą popękać, ile by nie kosztowały... Ja mam tarcze ate a klocki trw. W mieście jeszcze ich nie zmeczylem. A po kilku hamowaniach z ponad 200 nic się nie działo.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę nieco temat. Chcę wymienić przód wraz z klockami. Jakie tarcze polecacie do codziennej jazdy żeby po jednym hamowaniu zaraz się nie pofalowały oraz jakie klocki. Oem czy może coś innego? Myślę wydać około 1000zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Brembo to syf, krzywią się momentalnie - bierz zwykłe gładkie TRW lub ATE i zapomnij o problemach z hamulcami. 

Nie wiem dlaczego ludzie to polecają, zaraz ktoś powie że dwa komplety w dwóch autach pogiąłem, bo źle założyłem czy nie dotarłem odpowiednio, albo piasty miały bicie.

Nie - brembo jest po prostu miękkie, przynajmniej te zwykłe pełne tarcze. W sieci jest mnóstwo postów gdzie ludzie narzekają na to. Klientom nie polecam i nie zakładam, bo się przejechałem kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja widzisz zdania są podzielone. Sam korzystam z gładkich tarcz Brembo i nie zmienię ich na żadne inne z serii gładkich. Rozsądna cena i dobra wydajność. Kolega wyżej możliwe, że zapomniał ich odpowiednio ułożyć dotrzeć. 
Do tego klocki CL5+ i masz bardzo dobry hamulec do jazdy codziennej i epizodycznej sportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...