Skocz do zawartości

klimatyzacja outback


bogunia20_20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z klimatyzacją, tzn po sezonie zimowym czasem się uruchamiała, teraz w ogóle. Gaz jest wymieniony, bezpiecznik ok, przekaźnik sprawdziłem tez ok. Jest jescze czujnik cisnienia na przewodzie od klimy, ale do tego trzeba komputer. Podjechałem do, podobno dobrego fachowca od klimy, ale komputer jego z moim nie gada. Nie wiem czy dlatego, że mam amerykańca? Nie chciałbym kupować w ciemno czujnika, bo pewności nie mam. Moze ktos miał taką usterkę, ewentualnie czy ktoś z Was takiego czujnika nie ma?

Subaru Outback 2,5 benzyna, 2005r.

Prosze o podpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z klimatyzacją, tzn po sezonie zimowym czasem się uruchamiała, teraz w ogóle. Gaz jest wymieniony, bezpiecznik ok, przekaźnik sprawdziłem tez ok. Jest jescze czujnik cisnienia na przewodzie od klimy, ale do tego trzeba komputer. Podjechałem do, podobno dobrego fachowca od klimy, ale komputer jego z moim nie gada. Nie wiem czy dlatego, że mam amerykańca? Nie chciałbym kupować w ciemno czujnika, bo pewności nie mam. Moze ktos miał taką usterkę, ewentualnie czy ktoś z Was takiego czujnika nie ma?

Subaru Outback 2,5 benzyna, 2005r.

Prosze o podpowiedź

Nie lepiej podjechać do fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką historię, że niekiedy się uruchamiała, niekiedy-nie, czyli generalnie działała w sposób nieprzewidywalny. Serwis ASO nie stwierdzał żadnej usterki. Natomiast fachowiec zajmujący się tylko klimatyzacją uznał, że winny jest wkład osuszacza. Zamówiłem więc osuszacz, po zamontowaniu w ASO-okazało się, że nie działa nadal (przy odbiorze samochodu-bo mechanik twierdził-że działała...). Zamieniono przekaźniki -wentylatora i sprężarki-po lewej stronie, po maską- i okazało się, że jednak działa. Finalnie-założyłem nowy przekaźnik, nowy osuszacz (pytanie -czy potrzebnie?) i teraz wszystko działa. Fachowiec od klimatyzacji-upierał się że to nie jest wina sterowania-przekaźnik, czujnik, itd, obserwował dość długo i ciśnienie w układzie i temperaturę. Dziwne jest to, że przed naprawą mimo tego, że działała sprężarka nie było efektu chłodzenia. Gdyby nie to, sądziłbym, że to wina przekaźnika, ale przecież wtedy sprężarka się załączała. Może więc jednak ten osuszacz? Jeśli nie ma ubytków w układzie nie ma zbyt wielu innych opcji chyba. Spróbuj jeszcze zamienić miejscami przekaźniki od sprężarki i od wentylatora, może się okazać, że przekaźnik tylko czasem załącza sprężarkę i wtedy trudno zdiagnozować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzięki z zainteresowanie tematem. Byłem już u trzech fachowców i lipa. Do czwartego jestem umówiony na za dwa tygodnie (lato, urlopy, terminy), w zimie witaliby mnie chlebem i solą;), ale czekam bo gość podobno leczy wszystko:)

układ jest szczelny, od podłączenia "maszynki" każdy zaczynał, sprawdziłem przekaźnik, bezpiecznik - ok, sprężarka po podaniu 12V z akumulatora działa, cisnienie w układzie w spoczynku i pracy ok, wytypowano czujnik ciśnienia klimy, że nic innego być nie może. Czujnik wymieniłem i dalej lipa. Generalnie nie dostaje sterowania na przekaźnik (sterownie masą), 12V jest cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzięki z zainteresowanie tematem. Byłem już u trzech fachowców i lipa. Do czwartego jestem umówiony na za dwa tygodnie (lato, urlopy, terminy), w zimie witaliby mnie chlebem i solą ;), ale czekam bo gość podobno leczy wszystko:)

układ jest szczelny, od podłączenia "maszynki" każdy zaczynał, sprawdziłem przekaźnik, bezpiecznik - ok, sprężarka po podaniu 12V z akumulatora działa, cisnienie w układzie w spoczynku i pracy ok, wytypowano czujnik ciśnienia klimy, że nic innego być nie może. Czujnik wymieniłem i dalej lipa. Generalnie nie dostaje sterowania na przekaźnik (sterownie masą), 12V jest cały czas.

 

A w jakim mieście potrzebujesz doktora od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

u mnie w OBK nie było nigdy problemów z klimą, ale ostatnio miałem w espace taką sytuację, że mimo iż nabita i sprawna z chłodnicą wymienioną rok temu, to zamiast chłodzić - grzał... Okazało się że to jakaś cewka od klimatyzacji poszła, po wymianie wszystko OK :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...