Jump to content
Robert Woźniak

Forester 2015 z USA mile na km

Recommended Posts

Witam 

Sprowadziłem z USA Forestera 2015 2,5 benzyna i potrzebuję informacji gdzie mogę zrobić zamianę mil na km i czy jest to możliwe .

Z góry bardzo dziękuję :)

Jeśli masz auto z USA, to duża skala na prędkościomierzu to mile, mała wewnątrz to km/h. Więc nad prędkością jazdy da się zapanować.

Jeśli chcesz mieć licznik TYLKO w km/h to pozostaje wymiana licznika.

Natomiast jesli chodzi o przeliczanie spalania, to najpierw zmierz realne wskazanie, zależne od opon. Ja jeżdżę na nieco większych oponach (215/65R16) i przeliczam 1 m = 1.635 km.

Jeśli masz auto z USA, to duża skala na prędkościomierzu to mile, mała wewnątrz to km/h. Więc nad prędkością jazdy da się zapanować.

Jeśli chcesz mieć licznik TYLKO w km/h to pozostaje wymiana licznika.

Natomiast jesli chodzi o przeliczanie spalania, to najpierw zmierz realne wskazanie, zależne od opon. Ja jeżdżę na nieco większych oponach (215/65R16) i przeliczam 1 m = 1.635 km.

A jak kolego poradziłeś sobie ze światłami czy jest to kwestia regulacji czy wymiana lampy lewej

w serwisie to 2500 jak możesz poradzić z góry dziękuję .

A jak kolego poradziłeś sobie ze światłami czy jest to kwestia regulacji czy wymiana lampy lewej 

Dlaczego lewej? Jak lampy są symetryczne, to obie trzeba wymienić :( chyba, że czegoś nie wiem. W Europue każda z lamp świateł mijania świeci niesymetrycznie.

Jakie są w ogóle różnice pomiędzy wersją USA a UE.

Przymierzam się do zakupu takowego i nie wiem czy nie wpakuję się w jakąś pułapkę.

Chodzi o wersję 2.0 turbo

Tutaj można sobie wszystko zmienić:

http://www.motomax.net.pl/strona-liczniki.html

Robiłem u nich swego czasu Outbacka, zegary wymieniłem na EU, lampy w Subaru US są już asymetryczne i nie trzeba ich wymieniać.

Odgrzeje temat. Czy ktoś robił zamianę jednostek z imperialnych na metryczne? Czy wiąże się to z poważną ingerencją w auto? Wertowałem dwa fora polskie i forum us i nie znalazłem odpowiedzi. Może znajdzie się ktoś kto podobny zabieg przeszedł. Pozdrawiam

W dniu 28.10.2015 o 22:19, AllRad napisał:

lampy w Subaru US są już asymetryczne i nie trzeba ich wymieniać

Od 2014 nie są

W starszych chyba tak (w sg na pewno)

Odgrzewam temat. Podzielcie się, jeśli ktoś już robił zmianę menu na język polski

Jak coś to udało mi się ogarnąć temat. zmieniają się wskazania na liczniku (przebieg z miles na km) na klimatroniku z F na C, i na wyświetlaczu jednostki mpg > l/100km, F na C itp. 

• Like 1

Pochwal się jak.

W dniu 19.02.2019 o 07:11, bombelllooo napisał:

Jak coś to udało mi się ogarnąć temat. zmieniają się wskazania na liczniku (przebieg z miles na km) na klimatroniku z F na C, i na wyświetlaczu jednostki mpg > l/100km, F na C itp. 

Odgrzeje kotleta.

Pochwal się kolego jak zmieniłeś jednostki ?

Zmieniałem w pamięci licznika, niestety w samochodzie z eyesight nie udało mi się poprawnie tego zrobić. Tzn jednostki da się przestawić i działa to poprawnie ale system eyesight nie działa ponieważ licznik jest w systemie metrycznym a kamera w milach. Nie mam żadnej kamery aby móc się nią pobawić.
forek.jpg

Zmieniałem w pamięci licznika, niestety w samochodzie z eyesight nie udało mi się poprawnie tego zrobić. Tzn jednostki da się przestawić i działa to poprawnie ale system eyesight nie działa ponieważ licznik jest w systemie metrycznym a kamera w milach. Nie mam żadnej kamery aby móc się nią pobawić.
forek.jpg&key=97a6d4217aaad649accc201c52390b7f1b5db59f875d094ed9ee8da0b9be4487
Napiszesz coś więcej jak to ogarnąć i co jest do tego potrzebne?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

Nie znam się, ale widziałem, jak robią ;) - trzeba wylutować z licznika pamięć, wgrać "europejskie" oprogramowanie i wlutować z powrotem. Działa :)

Specjaliści podobno potrafią już zrobić w samochodach z ES. Jak ktoś potrzebuje, to mogę dać przez PW namiar do gościa, który mi robił w WRX.  (Namiar 4 posty poniżej).

Edited by Kambol

Nie znam się, ale widziałem, jak robią - trzeba wylutować z licznika pamięć, wgrać "europejskie" oprogramowanie i wlutować z powrotem. Działa 
Specjaliści podobno potrafią już zrobić w samochodach z ES. Jak ktoś potrzebuje, to mogę dać przez PW namiar do gościa, który mi robił w WRX.
To daj ten namiar

10 godzin temu, lesnik201 napisał:

To daj ten namiar

Hm... Uprzejmie proszę - wysłałem PW.

Również jestem zainteresowany 

Posted (edited)

Ponieważ dostaję dużo zapytań przez PW, a uważam, że nie jest to działalność konkurencyjna wobec Gospodarza forum (obdzwaniałem i żadne ASO nie podjęło się zmiany jednostek w samochodzie z USA -"nie da się"), to podaję namiar na człowieka, który się tym zajmuje tutaj.

Jeśli moderatorzy nie zgodzą się z moją interpretacją, to proszę usunąć.

Edited by Kambol

Ponieważ dostaję dużo zapytań przez PW, a uważam, że nie jest to działalność konkurencyjna wobec Gospodarza forum (obdzwaniałem i żadne ASO nie podjęło się zmiany jednostek w samochodzie z USA -"nie da się"), to podaję namiar na człowieka, który się tym zajmuje tutaj.
Jeśli moderatorzy nie zgodzą się z moją interpretacją, to proszę usunąć.
Znalazłem magika od licznika we Wrocławiu. Ogarnia temat w niecałą godzinę i za 250zł
Jakby ktoś był zainteresowany to mogę podesłać namiary.

Posted (edited)

@lesnik201 - napisz proszę kto, bo obdzwoniłem chyba wszystkich polecanych we Wrocławiu i nikt się nie podjął. W jakim samochodzie Ci zmieniał?

Edited by Kambol

Witam,

również posiadam Forka US (MY14) i chętnie wymieniłbym wyświetlane jednostki itd.

Kto w okolicach Warszawy tym się zajmuje jakieś namiary ???

W okolicach Warszawy, to np. w Zduńskiej Woli - link w moim poście kilka powyżej.

Panowie 

Ja rónież chetnie skorzystam z namiaru na gościa z Wrocławia. @lesnik201 możesz podać namiar?