Skocz do zawartości

WRX 2.0 a 2.5


Buchal

Rekomendowane odpowiedzi

WRX 2.0 i 2.5 to dwie różne charakterystyki silnika. Najlepiej dla Ciebie to przejechać się każdym z nich. Oba silniki mają swoje plusy i minusy.

2.0 - bardziej sportowe wkręcanie się na obroty, mocna "góra" - jeżeli ktoś lubi jeździć do czerwonej kreski i często to robi to wydaje mi się nawet przyjemniejsze auto (np. na tor). 2.0 do momentu, aż dmuchnie turbo jeździ jak każda inna dwulitrowa benzyna

2.5 = kolosalna różnica w jeździe "na codzień", dużo "mocniejszy dół", subiektywnie gorsza góra - ale to przez płynniejsze rozkręcanie się turbiny.

Dla wielu osób 2.0 w ogóle słabo przyspiesza, a 2.5 praktycznie od każdych obrotów zbiera się ochoczo, a od 3,5-4 potwór:)

Mnie bardziej przekonało 2.5 dlatego też taki wybór. Polecam sprawdzić i dopiero potem przebierać w ofertach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

a jakie 2,5 jest oszczędne :)

nawet 8,6 l

Do bicia rekordów spalania najlepsza jest fabia sdi :biglol:

 

U mnie średnia 15,1. Najniższe jakie udało mi się osiagnąć w trasie to 11,9 :).

 

U mnie tempomat w STI na 90-100, trasa 80%, miasto pozostałe 20% i zszedłem do 7,8l/100km, ale taka jazda jest męcząca na dłuższą metę, więc w mieście 12-13 to taka norma bez większego szalenstwa. 

 

Wracając do tematu, 2,5 wydaje mi się bardziej elastycznym silnikiem, może z racji pojemności, ale porównanie między nim a 2.0 mam znikome bo WRX'em dwulitrowym jechałem może z 3 razy z czego raz jako kierowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie i zhejtujecie, ale jak 2.5 turbo sobie radzi z gazem? Jeżdżę 2.5 RS w gazie i tu problemów nie ma, ale turbo to inna bajka jak mniemam.

Jest o tym osobny wątek, poszukaj. Da się jeździć na dobrej instalacji i nie ma z tym większego problemu, ale trzeba być świadomym użytkownikiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...