Jump to content

Mycie auta + myjką ciśnieniową w kurnik ..... można ?


Machoń
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Takie mam  zapytanie..... myłem ostatnio auto STI 04 i się zastanawiam gdzie ta woda mogła trafić, ale po kolei:

 

Po dłuższej jeździe w nocy dojechałem do domu..... auto rozgrzane. Zatrzymałem się i na około 35 minut  zostawiłem wyłączony samochód na podjeździe. Maska do góry i się chłodzi.....   jak tarcze ostygły i mogłem je na krótko palcem dotknąć ( :biglol:) to odpaliłem samochód i w tempie żółwia udałem się na myjnię ok. 1 km drogi.... 5 minut przygotowań i mycie.

 

Owadów miałem masakryczną ilość i na IC też się troszkę nazbierało. Postanowiłem, że będę też chwilkę (kilkanaście sekund) myjką psikał bezpośrednio w kurnik tak ok. 10cm od niego (woda ciepła). Potem dojechałem do domu i patrzę po maskę czy IC czysty.... i rzeczywiście owadów znacznie mniej.

 

Ale patrząc na budowę kurnika ( myślałem, zę tylko doprowadza powietrze do IC'ka.....i na boki woda się nie dostaje) a tu się okazuje, że w kurniku z jego lewej strony ( patrząc od frontu auta ) jest jeszcze jeden mały kanał powietrzny, który doprowadza powietrze bezpośrednio nad turbinę w jej kierunku.

 

Moje turbo nie ma tej osłony metalowej... czyli jak się domyślam mogłem psiknąć ciepłą wodą na turbo :angry: auto było trochę wystudzone ale nie zimne i pewnie turbina była jeszcze trochę nagrzana. I teraz moje pytanko.... czy coś złego zrobiłem ? Czy psikacie myjką w kurnik ?

 

Może Wam się wydawać to śmieszne ale mnie trochę poddenerwowało... :angry: 

 

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Nic się nie stanie pod warunkiem że nie robiłeś tego pod dużym ciśnieniem. Intercooler trzeba myć delikatnie ze względu na cienkie blaszki! Turbo jak nie było ekstremalnie gorące to raczej przeżyło to bez problemu.

Edited by abecer
Link to comment
Share on other sites

Akurat myjka, której używałem  pozwala na przyłożenie ręki (palców) ok. 20 cm od dyszy... więc ciśnienie pewnie nie największe z myjek.... do tego odległość od IC i turbo ok. 50-60 cm też trochę wyhamowuje ciśnienie..... ciepła woda, całkowity czas ok 20-30 sek..... turbo absolutnie nie było ekstremalnie rozgrzane..... pewnie mocno ciepłe.... warunki chyba nie najgorsze ;)

Link to comment
Share on other sites

O blaszki się nie boje.... chłodnica jak chłodnica...... a przednią myję od lat i nic się nie wygina ;)

Chodziło mi raczej o turbo..... ale też nie tragizujmy...... wiadrami nie lałem.... ale fakt, lepiej pewnie w kurnik nie psikać ;) ale osłonę na turbo dobrze byłoby założyć :) 

 

PZDR

Link to comment
Share on other sites

Hejka Romuś....  :D Ok... pełen luzik w takim razie  B)

 

A co do osłony to rzeczywiście powinna być, chociażby z tego względu, że warunki pogodowe (deszcz, śnieg) powodują korozję turibny ! O tak to wydumałem !  :D

 

PS. Ma ktoś taką osłonę.... chętnie przygarnę  ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...