Skocz do zawartości

obudowa rozrządu 2.2


truskawinski

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec miesiąca będę mógł sprawdzić, bo vede wyjmował 2.2 z auta, a w magazynie lezą od 2.0.

Wiem, ze jakieś różnice były miedzy 2.0, a 2.2, ale wydaje mi sie, ze jakbyś miał komplet od 2.0 to podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, w 2.2 są 3 części, kiedyś miałem 2.0 - też 3 części
znalazłem takie coś
http://allegro.pl/obudowa-oslona-rozrzadu-subaru-impreza-wrx-gt-93-0-i5376324875.html

 

 

 

1,8 2,0 i 2,2 mają identyczne

@@BartZ, czy ta zasada dotyczy również turbo ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie doczytałem treści ogłoszenia...

 

Tu jest osłona z mojego. Wygląda identycznie.

 

20150527_204624.jpg


Przypuszczam, że środkowa część jest taka sama, natomiast boki są inne. W DOHC są po prostu szersze, ukształtowane na podwójny wałek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta od turbo wygląda identycznie ( no, pomijając napis "turbo"  ;) ) wydaje się że będzie cacy choć jeszcze nie zamontowałem.

Ale smutek wielki bo brakuje mi uszczelki tej co się montuje w górnej części osłony. Jest może ktoś w stanie poratować ? :)

Zadzwonię rano do ASO ale jakoś nie mam przekonania, że sukces to przyniesie.


 przejrzałem dokumentację... na dole też powinna być uszczelka...  :wacko: są braki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uszczelki miękną od oleju i się rozsypują. Ja na osłonie zrobiłem fajnego węża z masy uszczelniającej poczekałem aż zastygnie i zrobiła się fajna uszczelka :) Zwróć uwagę, że w osłonie są na dole dziurki spustowe i ich nie można zaklejać.

W turbo są duże osłony na wałki na głowicę i na pewno nie będą pasować. Na motor się nie wypowiadam. A dziury w osłonie to niestety częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki udało się załatwić w ASO. Natomiast już wiem, że osłona od turbo nie pasuje. W turbo musi być inna pompa wody. :wacko:

 

 

 

Mam coś w razie czego

 

Zatem jestem zainteresowany  B)

 

Przy okazji ogłoszenie: mam na sprzedaż osłonę środkową rozrządu do wersji turbo. stan bdb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki udało się załatwić w ASO. Natomiast już wiem, że osłona od turbo nie pasuje. W turbo musi być inna pompa wody. :wacko:

 

 

 

Mam coś w razie czego

 

Zatem jestem zainteresowany  B)

 

Przy okazji ogłoszenie: mam na sprzedaż osłonę środkową rozrządu do wersji turbo. stan bdb. :)

W której części nie pasuje?  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszczyzna przylegająca do obudowy pompy wody jest wyprofilowana w moim, natomiast w wersji turbo jest płaska. Z przodu obudowy różnic nie widać.

Mam dobre zdjęcie, które ukazuje różnice ale nie wiem jak je wkleić na forum..... prośba o podwpowiedź

No to mnie zdziwiłeś. Człowiek się jednak całe życie uczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...