Skocz do zawartości

Skorodowana część wydechu + bardzo duża ilość palonego oleju


Zajackrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Opłaca się to ratować jakimiś cementami termicznymi i bandażami do tłumików?  (zerknij na foto)

Jeśli nie to gdzie szukać tej części? To jest druga część wydechu, zaraz po kolektorze( nie wiem szczerze powiedziawszy jak to się nazywa)

I chętnie skorzystam z Waszej wiedzy odnośnie... ogromnej ilości spalanego oleju, nie wiem ile pali ale boje się, że trzeba to już mierzyć jak paliwo (l/100km) Silnik wkręca się na obroty jak należy, nie przygasa i nie faluje, wszystko fajnie poza niebywałym, potwornym wręcz smrodem spalin oraz ich  białym/ jasnym zabarwieniem  (chociaż bez tragedii, nie znikam za chmurą dymu :P ) Macie jakieś dedukcje co to może być?

Jeśli będzie trzeba to cyknę fotkę silnika, niestety moja wiedza techniczna pozwala mi jedynie stwierdzić, że gdzieś na bloku w okolicach aparatu zapłonowego jest napocone olejem.

Pomożecie? Liczę na Was!

Pozdrawiam, Kuba

post-21749-0-52007100-1433839525_thumb.jpg

Edytowane przez Zajackrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę uszkodzoną uszczelkę, są dziury?

 

Co do oleju, jeżeli silnik bierze, to niebieski dym. Mój palił 1l/100km, i po dodaniu gazu w lusterku było dosłownie niebiesko, wstyd było jechać na miasto.

Trzeba popatrzeć czy to na pewno silnik spala, czy może rzeczywiście jest większy wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje Subaraki nie biorą oleju ale w Justy tłumik to nie problem. Spalanie oleju to albo uszczelniacze zaworowe albo pierścienie albo palowanie lub koniec silnika. Nic nie jest wieczne kup inny silnik sprawny bo remont jest naprawdę drogi. Dla miłośników Subaru koszta to problem drugoplanowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...