Jump to content
beben

Plejady 2016 - forester low budget cup :)

Recommended Posts

A co na tak duze podniesienie mowia przepisy...? Bo to jednak sporo zmienia wlasciwosci jezdne. Pytam, skoro wszystko ma byc lega artis...

A co na tak duze podniesienie mowia przepisy

W Polsce to raczej nic nie mówią, tzn Policja dowodu nie zabierze. W Niemczech to co innego...

Chcesz powiedzieć, że następne Plejady będą w Świnoujściu i będziemy zwiedzać Peenemunde ?  ;)  :biglol:

• Upvote 1

A co na tak duze podniesienie mowia przepisy

W Polsce to raczej nic nie mówią, tzn Policja dowodu nie zabierze. W Niemczech to co innego...

Chcesz powiedzieć, że następne Plejady będą w Świnoujściu i będziemy zwiedzać Peenemunde ? ;):biglol:

Donnerwetter!

Faktycznie, tam jest bardzo dużo "Plejadowych" klimatów. Byłoby wspaniale, gdyby tam miały być XIII Plejady

@@pablonas, to nie, ale mowa byla wczesniej o tym, zeby byly calkowicie legalne (zeby na przyklad nie wyjmowac foteli etc.), wiec wypadaloby to miec na uwadze :)

Chcesz powiedzieć, że następne Plejady będą w Świnoujściu i będziemy zwiedzać Peenemunde ?

Sicher, fajnie by bylo, mielibysmy Spaß ;) 

Cos mi się wydzje ze mniejszą ilością foteli można jeździc. Ja z zasady w jednym z aut montowałem siedzenia tylko na wyjazdy do polski. Czaly czas jeździl z 2 miejscami zamiast 7 jak w dowodzie. Kontrolowali go lilkakrotnie i nikt się nie czepial. Przecież można w aucie skladać siedzenia wiec jak by ich nie było. Może zostawić tylko pasy.

Dla jaj mozna zamontować dwa siodełka od roweru i zaglówki z rzepem

Dla jaj mozna zamontować dwa siodełka od roweru i zaglówki z rzepem

Gdzie by plejady nie były to i tak start konwoju z Socho

:)

Edited by dzioba

A co na tak duze podniesienie mowia przepisy...? Bo to jednak sporo zmienia wlasciwosci jezdne. Pytam, skoro wszystko ma byc lega artis...

TJ ale nie popadajmy w skrajności , bo jakby być takim drobiazgowym , to zespół SPRT oraz wszystkie rajdówki , nie powinny jeździć pod drogach publicznych ( dojazdówki) ze względu na brak homolgacji E1 na oponach , przekroczenie norm spalin , hałasu itd. :)

• Upvote 1

Jak przesadzisz to półosie bedą wypadać ;)

U mnie po podniesieniu przodu podczas Subariady pozrywało mieszki gumowe na wewnętrznych przegubach. Zaznaczam że były trochę sparciałe, choć po wymianie na nowe, po plejadach widać oznaki nadwyrężenia.

Jak przesadzisz to półosie bedą wypadać ;)

U mnie po podniesieniu przodu podczas Subariady pozrywało mieszki gumowe na wewnętrznych przegubach. Zaznaczam że były trochę sparciałe, choć po wymianie na nowe, po plejadach widać oznaki nadwyrężenia.

Jak jest ogien to i sa straty :)

, to zespół SPRT oraz wszystkie rajdówki , nie powinny jeździć pod drogach publicznych ( dojazdówki) ze względu na brak homolgacji E1 na oponach , przekroczenie norm spalin , hałasu itd.

Jestem niemal pewien, ze na to sa specjalne pozwolenia na czas trwania zawodow... Rajdowka sama ot tak tez nie jezdzi w dzien powszedni po ulicach :) Poza tym co innego profesjonalne zawody, a co innego Plejady - do ktorych pewnie czesc uczestnikow chcialaby tymi Forkami dojechac na miesjce na wlasnych kolach!

Edited by Than_Junior

Jestem niemal pewien, ze na to sa specjalne pozwolenia na czas trwania zawodow..

Oj nie był bym taki pewien :)  pozwolenia owszem są na oesy, ale na dojazdówkach obowiązują przepisy takie jak wszystkich uzytkowników. Inna sprawa że policja oczywiście przymyka oko na odstępstwa, inaczej praktycznie kazda rajdówka straciła by dowód. 

http://autokult.pl/10085,rajdowki-niezgodne-z-przepisami-czesc-2

Edited by carfit

a gasiennice beda dozwolone?? :biglol:

tylko z NOSem :biglol:

Jestem niemal pewien, ze na to sa specjalne pozwolenia na czas trwania zawodow..

Oj nie był bym taki pewien :) pozwolenia owszem są na oesy, ale na dojazdówkach obowiązują przepisy takie jak wszystkich uzytkowników. Inna sprawa że policja oczywiście przymyka oko na odstępstwa, inaczej praktycznie kazda rajdówka straciła by dowód.

http://autokult.pl/10085,rajdowki-niezgodne-z-przepisami-czesc-2

Nawet jesli to polega na przymykania oka przez policję to nie liczyłbym na to zeby tak robili w przypadku naszych forkow ;)

PS cytowany esej moze miec racje tylko w kwestii głośności wydechu, cała reszta to niewłaściwe wnioski. Klatka to nie sa szpiczaste elementy, hamulec ręczny moze pozostać w pozycji zaciągniętej, a nikt nie oczekuje zeby z rajdówki robic "samochód ciężarowy". :)

Czas wrócić do basenu  ;)

• Upvote 1

Eeee to tylko taka dyskusja jak sobie nie utrudniać życia przeginając z jakimiś gadżetami ;)

Otóż to ;)

DSCN1474.JPG

Maras jest szybki i juz zbudował pierwsza sztukę ;)

Diesel Monster - czyli, że był swap na SBD. A miało być low budget  :P

A miało być low budget 

zrezygnujemy z zamontowanego snorkel'a i będziemy wciąż w budżecie  :rolleyes:

Edited by guma

A miało być low budget
i bedzie!!!

Zapomnielismy klepnac w basenie ze beben finansuje przekroczenia budzetu. Pewnie by wtedy zglosil sie na ochotnika

Tak żeby ilość się zgadzała:

1. Kasia / Edyta

2. Bęben / Wawrzon

3. carfit

4. Urabus

5. pumex1

6. IzoTom - tzn. Iza

7. TJ

8. ALEX

9. Saval

10. Beavis lub Olusia

11. kosmit

12. Barteq

13. Andremil

14. Palladinum

15. Zamieszanie

16. przemekka / Justi

17. Grażka

18. Maras

19. Bikert

Mówiłem Markowi już w Wiśle, że widzi mi się terenowa, dwa bąki w basenie i poszło ;)

Jeszcze pasowałoby dopisać do listy bakuma, który już posiada auto spełniające specyfikację. ;)

Jeszcze pasowałoby dopisać do listy bakuma, który już posiada auto spełniające specyfikację. ;)

Czyli jest trendsetterem?  ;)

Nie wiem kiedy dokładnie zrodził się pomysł na "eneos cup", ale ZTCW @bęben miał chyba okazję zobaczyć zielony czołg w akcji. ;)

Edited by przemekka

Tak żeby ilość się zgadzała:

1. Kasia / Edyta

2. Bęben / Wawrzon

3. carfit

4. Urabus

5. pumex1

6. IzoTom - tzn. Iza

7. TJ

8. ALEX

9. Saval

10. Beavis lub Olusia

11. kosmit

12. Barteq

13. Andremil

14. Palladinum

15. Zamieszanie

16. przemekka / Justi

17. Grażka

18. Maras

19. Bikert

Mówiłem Markowi już w Wiśle, że widzi mi się terenowa, dwa bąki w basenie i poszło ;)

A co z?

Poprosze o wpisanie na listę:

dzioba

DZIOBNIK

Slowem 2 sztuki

;)