Skocz do zawartości

Plejady 2016 - forester low budget cup :)


beben

Rekomendowane odpowiedzi

Beben tak sie podpalił tym pomysłem że jeszcze nie znał szczegółów a juz mnie z żoną zapisał. Mi to pasi bo jadę z nim w aucie, ale Kasia musi moją żonę na to namówić. Choć znając jej możliwości negocjacyjne to na 100 % jedziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 
- BUDŻET max 8-10 tys razem z zakupem auta oczywiście

To może być trudne ( nie tyle sam zakup, ale jeszcze koszt transportu itp. ).

 

Nasze tegoroczne auto zostało zakupione za 550 zł ;). 10 tyś to już można zaszaleć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się temat rozwija, widzę że trafił na bardzo podatny grunt  :D . I pomyśleć że wystarczy zrobić sobie krzywdę żeby głowę odblokować ;)

 

Panie Dyrektorze, cieszę się że zainteresował Pana ten temat. Idea jest totalnym spontonem. Zobaczymy jak się temat rozwinie, ale w tym tempie za rok będzie nas więcej na terenowej niż na turystycznej ;) Wtedy ustalimy reguły. Też jestem za tym żeby były max proste.

Jeśli założenie sprężyn z II gen da zauważalnie większy prześwit a przy tym nie będzie kosztować kroci to byłbym za bo to imho znacznie wpłynie na trwałość konstrukcji. 

 

Forka można kupić za 5-6 tys. Myślę że 4-5 tys powinno starczyć na planowane przeróbki 


 

1. Kasia / Edyta

2. Bęben / Wawrzon

3. carfit

4. Urabus

5. pumex1

6. IzoTom - tzn. Iza

7. TJ

8. ALEX

9. Saval

Edytowane przez beben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. W końcu terenowa doczeka się podziału N/A / turbo :yahoo: Chylę czoła pomysłowi :bowdown:  

 

 

 

sprężyny z II generacji mają tę samą średnicę, co z pierwszej. Ale podnoszą auto ( o ile - to własnie pytanie do Bakuma )

Mała poprawka - W Simferapolu założono mi sprężyny od III generacji. Przypadkowo okazało się że pasują do I generacji podnosząc budkę o jakieś 3-4cm. Amorki zostały seryjne, choć po pierwszej próbie drugiego dnia tegorocznego zlotu bardzo tego pożałowałem  :rolleyes: (lewy amorek is dead)

Edytowane przez bakum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beben, kujesz żelazo póki gorące i PRAWIDŁOWO! Pomysł ma mój głos. Jeśli ja nie załapię się na przyszłoroczne Plejady, to wyślę żonę... ;)

 

 

1. Kasia / Edyta

2. Bęben / Wawrzon

3. carfit

4. Urabus

5. pumex1

6. IzoTom - tzn. Iza

7. TJ

8. ALEX

9. Saval

10. Beavis lub Olusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny od III generacji. Przypadkowo okazało się że pasują do I generacji

potwierdzam, sprężyny od 2 i 3ciej generacji (SG5, SG9) pasują do SF5. W swoim zakładałem takie na przód (od SG9 XT), i podniósł się przez to o około 3 cm. Z tyłem to nie wiem, te z SG9 Sti też pasowały (nie pamiętam tylko, czy górnych tylnych mocowań nie musiałem zmieniać z SF na SG), ale raczej obniżały niż podwyższały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas Subariady sprawdziły się rozwiązanie łączone, sprężyny + podkładki :)

Dodam, że sprężyny z SG9 są sztywniejsze niż SF5 (inna waga samochodów, m.in. dlatego SF5 jako lżejszy lekko idzie "w górę" na springach z SG), dlatego jest nie tylko wyżej, ale nieco sztywniej i stabilniej, nieco pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=58685992&searchclickthrough=true

 

 

polecam taką opcję, kilka prób na terenowej na pierwszym miejscu, mam całą listę usterek które wyszły na zlocie podzielę się aby zbudować bezawaryjnego Leone i wyjąć klasę B)  

Edytowane przez Lemiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł narodził się około 55 godzin temu w basenie na drugim końcu Polski :), chwilę później rozwinął się przy piwku :D.

 

Do kompletu jeszcze transport zbiorowy i losowanie aut  ;).

Powrót do korzeni: kupa śmiechu i dobra zabawa bez napinki  :D.

Jestem

 

1. Kasia / Edyta

2. Bęben / Wawrzon

3. carfit

4. Urabus

5. pumex1

6. IzoTom - tzn. Iza

7. TJ

8. ALEX

9. Saval

10. Beavis lub Olusia

11. kosmit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby po prostu zrobic takie "zawody" raz na miesiac - dwa.

 

pomysł dobry tylko @Maras... niech najpierw dopnie temat na przyszły rok...

 

a potem to mozemy jeżdzić kilka razy w roku... organizując tym samym nasze spotkania... ;)

 

 

Uważam ,że mega zabawa i kupa śmiechu będzie przy Tym wieć pomysł jak najbardziej Super! :ok:

 

 

oczywiście dopisuje się do listy:

 

1. Kasia / Edyta

2. Bęben / Wawrzon

3. carfit

4. Urabus

5. pumex1

6. IzoTom - tzn. Iza

7. TJ

8. ALEX

9. Saval

10. Beavis lub Olusia

11. kosmit

12. Barteq

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem tak, temat od wczoraj nie daje mi spokoju. mysle, ze bylpby wiecej zainteresowanych, gdyby owe forki byly uzywane nie tylko raz w roku. Czyli jakby po prostu zrobic takie "zawody" raz na miesiac - dwa. 

 

Można by też zorganizować wyprawy na kształt "Camel Trophy" ;) (oczywiście dostosowane do możliwości aut).

 

BTW pomysł fajny, też się zastanawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek coś wspominał o jakimś torze motocrosowym w okolicach walimia. Można by pewnie jakieś testy (tygodniowe ;) ) zaliczyć. U mnie też jest fajny taki tor, musiałbym zapytać o możliwość wynajmu.

 

Czekamy na Marka i ruszamy z kopyta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...