Skocz do zawartości

Plejady 2016 - forester low budget cup :)


beben

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do pytania Andremil'a. Powoli rozglądam się za autem ale ponieważ może to być sprzęt używany raz w roku, na Plejadach właśnie, to faktycznie warto byłoby uzyskać od @Dyrekcja jakieś słowo komentarza ws naszego statusu. Tzn podobnie jak inni nie oczekuję żadnego specjalnego traktowania, dodatkowej klasy, dzbanków itd itd. Kwestia jest tylko czy nie ma jakiś innych przeciwwskazań żeby ta grupa kilku, max kilkunastu (stawiam na max 10 aut) załóg pojawiła się dodatkowo na terenowej. W regulaminie jest od pewnego czasu że pojemność tras to 75 załóg więc pod tym względem chyba nie ma obawy że nie starczy dla nas miejsca. 

 

Wygląda na to że temat z wielkiego grupowego przedsięwzięcia zmierza, czego się można było spodziewać, do indywidualnych inicjatyw. Nie sądzę żeby powstał jakiś wiążący regulamin, raczej będą to ogólne ramy (kilka cm w górę na zawieszeniu, kilka na oponie, opony pewnie jakieś tanie nalewki lub używki, co kto zdobędzie i tyle) , które mogą ale nie muszą być przestrzegane. Dowolność ze strony uczestnika. Auta przygotujemy pewnie też we własnym zakresie. 

 

Bardzo bym chciał żeby to idea weszła w życie. Moim zdaniem jest to wręcz wzorowe wpisanie się w klimat zlotu, czyli zrezygnowanie z walki o sekundy na szosówce (spora część zainteresowanych jest właśnie z tej trasy) gdzie nie ma czasu na integrację, na rzecz dnia spędzonego w doskonałym towarzystwie, na wesoło, na luźno i bez grama spinki. 

 

Wiem że kilka osób czeka na Pańską wypowiedź, więc jeśli to możliwe to prosimy o komentarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wesoło, na luźno i bez grama spinki

 

Tak mówisz, hmm, to ciekawe dlaczego wczoraj wydałem 2000 zł na Forka? Pewnie z powodu "na luźno" albo "na wesoło"  :biglol:

Może póki co na terenowej jest bez wielkich zbrojeń ale czasy się zmieniają. Dużo osób z szosowej przechodzi na terenową :biglol:  :biglol:  :biglol:

 

P.S. Taki żarcik mi się pocisnął  :rolleyes: Proszę tego nie brać do siebie.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Śledziłem temat ( z przerwami ) od dłuższego czasu.

Uważam, że pewne sugestie są dość mało realistyczne ( losowanie samochodów, ograniczenia kosztów itd. ).

Przyczyny dość oczywiste ( 1. Kto miałby być właścicielem ? Gdzie je trzymać ? Jak rozliczać ew. Szkody itd. ; 2. Jak to kontrolować ?)

Z drugiej strony absolutnie nic nie przemawia przeciw stworzeniu po prostu "Outlaw" dla Forków NA.

Jeżeli natomiast przedstawicie Państwo konkrety ( uzgodnione - na razie są dość różne pomysły co do tego, co można przerabiać :) )co do technicznej specyfikacji Low Budget Cup i pojawi się nie mniej niż 10 Załóg ( nie deklaracji - załóg ! ) to ...

 

Stworzymy klasę FLBC

 

Pozdrowienia

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy @@Dyrekcja za określenie się. Oczywiste wydaje się jeżeli chodzi o te wszystkie losowania aut itp to była jakaś luźna "abstrakcja". Oczywistym dla mnie jest to, że każdy forek będzie miał swojego właściciela. Przygotowanie go będzie również w interesie i gestii każdego z nich (właścicieli) bez narzuconego z góry warsztatu/miejsca. Jedyne co, to oczywiście dogadane "max" modyfikacje aut, żeby "LOW BUDGET" był rzeczywiście LOW (to o czym pisaliśmy wcześniej). Ja to właśnie tak widzę.  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że prędzej od Was :P przesiadlem się na offroad jak widzę taki pomysł to WCHODZE W TO!! Jak polizałem piachu to nawet miałem krótki koncept na XT do cross country. Uważam że opony MT były by lepsze jako podstawa, forek w serii mógłby zostać, po co go liftować to tylko koszty. Normalny seryjny ewentualnie kubły i szelki. Pytanie czy to oesy przeprawowe czy bardziej cross country czyli taka szosowa/terenowa ;). Anyway dopisuję sie do tego projektu. Poza tym jeżeli będzie tyle załóg można wymyśleć klasę już w większości innych imprez offroad w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na ten temacik, przeczytałem wszystkie wypociny i widzę że inicjatywa Bebna trafiła na podatny grunt.

Tak się zastanawiam się :)

Czy jest już ktoś, kto kupił auto pod plejady?

No i pytanie kluczowe - czy wiadomo już coś na temat plejad 2016? (może gdzieś jest ale wszystkiego nie sposób przeczytać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

tak, Bęben Yeti przerabia na forestera:

 

 

Oddałem auto na wymianę oleju ale chyba chłopaków poniosło  :)


attachicon.gif ImageUploadedByTapatalk1441864099.449120.jpg

attachicon.gif ImageUploadedByTapatalk1441864131.295011.jpg

attachicon.gif ImageUploadedByTapatalk1441864162.927543.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie temat musiał zejść chwilowo na bok. Teraz ważą się losy mojego przyszłorocznego kalendarza i nadal nie wiem, czy wogóle będę miał wolne na przyszłoroczne Plejady... :wacko:

 

A jak się już okaże, że będę mógł uczestniczyć, to stanę przed dylematem... szosowa czy terenowa?... :huh:

Ja jeszcze nie zdążyłem się najeździć białym, jak większość z Was ;) Rozdwoić się nie da... Ale nawet jeśli wybiorę szosową, to jakoś namówię Olusię, żeby pojechała FLBC.

 

Tak czy siak, dla mnie temat powróci na początku 2016...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tego miesiąca -25% wynagrodzenia powoduje, ze bedzie to decyzja last minute, zależna w dużej mierze od tego, czy do Plejad będę miał nowa robotę czy nie ;)

 

Ale skoro, jak mówił Guma, w Niemczech stoi dużo starych Forkow, to tym samym oferuje pomoc w tłumaczeniu ofert i ewentualnym telefonie do sprzedawcy, a nawet organoleptyczne sprawdzenie i opukanie i kopnięcie w oponę, jeśli stoi gdzieś u mnie na południu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...