Skocz do zawartości

Rozrusznik daje znaki życia, ale nie kręci + wideo


Hiszpanu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kupna samochód czasem potrzebował dłużej pokręcić nawet na ciepłym, zdarzało się to rzadko myślałem że to stare kable + świece. Generalnie do samego końca odpalał dobrze aż dzisiaj przy myjce zgasiłem go na 7-10 min (przed myciem) I autko już nie chciało zapalić, jedynie na pych. Sprawdziłem tylko powierzchownie niektóre styki i czy rozrusznik jest dokręcony do bloku i poklepałem młotkiem w rozrusznik. Poniżej dodaję filmik, głównie rozchodzi mi się o to czy mogę już zrzucić z auta ten rozrusznik i zawieźć do regeneracji czy może po prostu jest to jakaś pierdoła którą można zrobić na aucie.

 

Filmik

 

 

Nie wiem o co chodzi bendix się zawiesza? Autko to impreza gf4 z usa, 01r silnik ej22. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem na krótko rozrusznik, z jakimś tutorialem z google sprawdzałem czy wszystko działa i działało, tylko stykałem dłużej jak sekundę to nie trwało. Czyli co mimo że rozrusznik działa na krótko, to zawieźć go do jakiegoś elektryka, kogoś kto się zajmuję alternatorami/rozrusznikami? Dodam też że miałem zaśniedziałe trochę styki gdzie niegdzie, plus z aku był zasiarczony, wszystko przeczyściłem i też to nic nie dało. Bo sytuacja trochę dziwna rozrusznik działa, a na aucie nie kręci. 

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem go na krótko bezpośrednio z aku i wszystko działało, przeczyściłem styki bo były zaśniedziałem i myślałem że to jest winowajcą. Wyciągnę go jutro jeszcze raz z auta i zawiozę do sprawdzenia/naprawy. A jak wyjdzie że rozrusznik jest sprawny, to co dalej? Przecież przerwy w obwodzie nie może nigdzie być skoro prąd dochodzi tak jak na filmiku że coś tam się kręci w tym rozruszniku. 

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak wyjdzie że rozrusznik jest sprawny, to co dalej?
. Jeśli zrobią Ci z bendixem to po prostu go montujesz. Gdy  jesteś pewny ,że dobrze kręcił to nic więcej nie musisz robić. Warsztat może szukac roboty i namawiać na serwis całego rozrusznika , ale jesli sam go łatwo montujesz to może nie warto- Jak zwolni przy kręceniu to wetedy dasz do roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja go nie rozbierałem, tylko wyciągnąłem z auta i pod aku podpiąłem i wszystko działało, bo nie wiem czy się dobrze rozumiemy dlatego to piszę, za rozbieranie rozrusznika się nie biorę wolę to oddać komuś kto z tym już robił. Czyli rozrusznik muszę zawieźć na naprawę bendixa tak?

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tylko cały czas nie daje mi spokoju to że bezpośrednio podpięty pod aku, bendix działał

Bo będzie na krótko działało. Silnik elektryczny jest sprawny, elektromagnes też! Gdyby uszkodzony był elektromagnes rozrusznik by nie kręcił, tak samo szczotki, albo uzwojenie. W bendix-sie jest sprzęgiełko kierunkowe, które zapobiega rozpędzaniu dalej rozrusznika, kiedy silnik już odpali. I ten element właśnie się zepsuł. I dlatego na sucho wszystko działa, a pod obciążeniem silnika sprzęgiełko po prostu przepuszcza, i nie przekazuje napędu na zębatkę koła zamachowego.  Czasami zdarza się tak, że raz złapie, i odpali, a innym razem nie. Przykład Audi :

 

 

U ciebie niestety całkowicie przepuszcza :(

 

I tu również na przykłądzie Audi: Interesuje cie moment 6,29 uszkodzony jest ten element zaraz obok zębatki po prawej stronie. 

 

Edytowane przez quba_vip
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

respect jak dobrze pamiętam przy tej próbie gdzie trzeba było zewrzeć + do tych 2 szpilek na rozruszniku to silniczek chodził, a bendix strzelał, ale dokładnie już nie pamiętam, znajomy mi po prostu mówił co i jak sprawdzić i według niego było ok

 

quba_vip dokładnie u mnie w ogóle nie łapie, dzięki za filmiki już przynajmniej wiem dokładnie co jest zepsute, mam tylko nadzieję że to da się dokupić albo dobrać z innego rozrusznika. 

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...