Skocz do zawartości

Butla LPG - jaka najwieksza pojemność


AC/DC

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, yaroz napisał:

coś takiego mam zdaje się u siebie w SF i podłoga leży normalnie (minimalne wybrzuszenie na środku). - pisałem o niej w tym wątku kiedyś.

63l wodnej ok 55l użytkowej. SG ma raczej tą samą wnękę, więc tak samo powinna wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ozarek napisał:

63l wodnej ok 55l użytkowej. SG ma raczej tą samą wnękę, więc tak samo powinna wejść.

obecnie mam butle do której wchodzi 38L... taka ponad 50L użytkowej byłaby super ;) mam jeszcze jednak homologację 2 lata więc muszę się przemęczyć ten okres.

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markos007 napisał:
obecnie mam butle do której wchodzi 38L... taka ponad 50L użytkowej byłaby super mam jeszcze jednak homologację 2 lata więc muszę się przemęczyć ten okres.

Jestem w tej samej sytuacji. Tylko że do mojej wchodzi 43 litry. Też kombinowałem jeszcze nad walcową, ale nie wiem czy byłby sens. Mam wrażenie że zajmowała by mniej miejsca niż zapas. Od razu pisze że nie chce go wywalać na bagażnik albo wozić zestaw naprawczy.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, koziolek napisał:

Nie wiem dokładnie jaką mam butlę, ale weszła do SG idealnie, podłoga nic nie odstaje, podgięty delikatnie pływak i wchodzi 50 litrów LPG.

jak miałbyś kiedyś możliwość sprawdzenia np. na homologacji do butli jaki masz model to daj informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką, z papierów wynika że wchodzi 40.8L mi jeszcze na pusto nie zdażyło się zatankować mniej jak 43L i przeważnie tyle zawsze wchodzi miedzy 43 -44L.

Do podłogi jest jeszcze trochę zapasu wiec powinna większa wejść tak żeby nie podnosić podłogi.

 

Czy przy zmianie butli trzeba zmieniać coś jeszcze? Wielozawór zostaje chyba, a pływak zostaje ten sam, trzeba coś robić czy bedzie mniej wchodziło jak się przełoży ze starej butli??

 

IMG_20200311_113450_AO_HDR.jpg

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, yaroz napisał:

Czy przy zmianie butli trzeba zmieniać coś jeszcze? Wielozawór zostaje chyba, a pływak zostaje ten sam, trzeba coś robić czy bedzie mniej wchodziło jak się przełoży ze starej butli??

na papierach od butli masz homologowane wielozawory do niej, jeżeli na starej i nowej jest to samo to mogą zostać stare.

Generalnie dobry gazownik dobierając nową butle powinien brać to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz butle po 10 latach to wymień też ten wielozawór on też ma 10 lat. Przy wielozaworze jest pływak, on decyduje o tym ile gazu wejdzie do butli. Teoretycznie można go podgiąć tak aby weszło więcej, ale jest to średnio bezpieczne. Ale skoro u Ciebie wchodzi ciut więcej niż powinno to pewnie jest podgięty. Ale spotkałem się z tym nie raz, jak wyjeżdzę LPG to zależy na której stacji tankuje, raz wejdzie 40, raz 42 a raz 38. Zależy od stacji, i chyba od tego ile dystrybutor przekłamuje:/ 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wielozawor będzie pasowal. Problemem może będzie jeszcze rurka do poboru gazu ze zbiornika. Będzie pewnie za krótka. Może trzeba będzie trochę pływak podgiąć. Żeby wchodziło tyle ile powinno. Będziesz wymieniał sam? Czy dasz gazwnikowi? Zalecam Ci ta drugą opcję.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Ale spotkałem się z tym nie raz, jak wyjeżdzę LPG to zależy na której stacji tankuje, raz wejdzie 40, raz 42 a raz 38. Zależy od stacji, i chyba od tego ile dystrybutor przekłamuje:/ 

to zależy od wielu czynników; zaczynając od ilości gazu jaki pozostał w butli, bo zawsze go trochę zostaje, na ciśnieniu tankowania i odległości zbiornika stacji od dystrybutora kończąc.

 

6 godzin temu, yaroz napisał:

Czyli jak na liście nowej (większej) butli jest ten wielozawor ze starej (mniejszej) to można przełożyć p&p i wszystko będzie działać, nie będzie tak że do tej nowej większej będzie wchodziło tyle samo gazu co do tej starej mniejszej?

tzn, że będzie pasowało i spełniało wymagania homologacji - ale przy takim przeskoku pojemności wątpię żeby był ten sam wielozawór dedykowany.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2020 o 09:30, markos007 napisał:

obecnie mam butle do której wchodzi 38L... taka ponad 50L użytkowej byłaby super ;) mam jeszcze jednak homologację 2 lata więc muszę się przemęczyć ten okres.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymienić zbiornik już teraz. Kwestia kasy i paru godzin czasu na warsztat. Ja tak zrobiłem, zwiększając zbiornik parę dni przed wyjazdem na wakacje, w 2017 chyba. Opłaciło się, bo zasięg wzrósł z marmych 250 do ok. 380km ;)

Co do wielozaworu - może być stary, ale jak zwiększasz wysokość zbiornika z np. 215 do 240mm, trzeba wymienić rurkę ssącą. Lepiej od razu kupić nowy zawór. Po co rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopuje temat.
W sierpniu kończy mi się legalizacja na butle, aktualne mam 55L brutto w wymiarze 630/225 mm.

Zastanawiam się czy ktoś wkładał do Forestera SF 680/225 67L.

Zależy mi, aby nie podnosić wykładziny bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...