Skocz do zawartości

Butla LPG - jaka najwieksza pojemność


AC/DC

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.06.2018 o 13:30, P4uk4 napisał:

@Kambol Wczoraj odebrałem. Ostatecznie u mnie też weszła 59L. Podłoga nie uniesiona, klepać też nie było trzeba :)

Cześć Pauka ;) 

Mi zmieścili zaledwie 48l :huh: , wchodzi 40l ale przy moim spalaniu czasem ponad 400km uda się trzasnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, _daras_ said:

Cześć Pauka ;)  

Mi zmieścili zaledwie 48l :huh: , wchodzi 40l ale przy moim spalaniu czasem ponad 400km uda się trzasnąć 

 

Cześć @_daras_, miło Cię tu widzieć :D No, w Igenie chyba jest troszkę mniej miejsca niż w trójce.

 

 

@przemekka masz jakieś fotki jak to jest zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @przemekka. Jak byś mógł rzucić okiem, czy zbiornik jest wypoziomowany, czy nieco nachylony, bo wnęka koła w SH jest skośna.

Przyłączam się do prośby o zdjęcie (zbiornika i lokalizacji przełącznika benzyna/gaz).

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o przełącznik (też mam instalację stag - taki sam jak na zdjęciu parę posów wyżej); u mnie góra panelu była już zajęta diodką od alarmu, więc przełącznik wylądował po prawo na wysokości pokręteł od swiateł (tam gdzie na zdjęciu powyżej jest jakiś inny dodakowy pśtryczek). Natomiast strasznie mnie denerwowało fabryczne białe, dające po oczach podśwetlenie tego przełącznika - przelutowałem diodki na czerwone/pomarańczowe i teraz jest ok.

 

marcin

 

 

Edytowane przez zorba128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pan Dziedzic napisał:

Forek 99 , butla 55l a pistolet odbił przy 32l , tak ma być czy coś sie zepsuło?

Tak nie ma być, ale spróbuj wyjeździć gaz jeszcze raz do zera i zatankować do pełna. Powinno wejść teoretycznie 44, a jak gazownik lekko, acz bezpiecznie podegnie pływak, wejdzie 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych.

Sie okazało że jest źle zamontowana butla.Pływak z "przodu " auta, stąd przy jeździe gaz uciekał na tył butli i czujnik sygnalizował brak gazu przy jego jeszcze możliwym stanie. :facepalm:

Już stoi w serwisie i bedzie przekręcana butla o 180 st.

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jeszcze gaziarze robią taki błąd. Masakra. Mi też gość tak założył butlę. Jak nie ma  kogo pociągnąć do poprawienia-reklamacji można zamiast obracania butli przedłużyć i odpowiednio uformować rurkę ssącą wielozaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 10:54, Pan Dziedzic napisał:

Dla potomnych.

Sie okazało że jest źle zamontowana butla.Pływak z "przodu " auta, stąd przy jeździe gaz uciekał na tył butli i czujnik sygnalizował brak gazu przy jego jeszcze możliwym stanie. :facepalm:

Już stoi w serwisie i bedzie przekręcana butla o 180 st.

kupiłem auto z takim samym bublem :facepalm: ale Jako powiedział aby jeździć bo przekręcając butlę trzeba robić kolejne otwory a chciałem tego uniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Czy na przestrzeni ostatnich 2-3lat wszedl do gry jakis producent zbiornikow lpg, albo model zbiornika, ktory by podszedl idealnie na wielkosc do Forka SG (2006) ? Piszac idealny na wielkosc, mam na mysli mozliwie duzy, przy ktorym nie trzeba bedzie unosic podlogi (ewentualnie z 0.5-1cm). Moze ktos ostatnimi czasy wrzucal jakis konkretny gabarytowo zbiornik do swojego Forka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moje posty w tym temacie. Przedstawiłem chyba najbardziej optymalne dostępne obecnie rozwiązanie pod względem max.objętości. Wrzuciłem też chyba fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rydzada napisał:

Zobacz moje posty w tym temacie. Przedstawiłem chyba najbardziej optymalne dostępne obecnie rozwiązanie pod względem max.objętości. Wrzuciłem też chyba fotki. 

Oczywiscie widzialem - 680x250, tylko w tym wypadku srodkowa deske trzeba uniesc( pytanie o ile cm?) Gdzies na stronce widzialem tez takie 680x240 i byc moze tutaj wyszlo by bez podnoszenia... Kombinuje, bo dzisiaj dzwonilem do polecanego na forach warszawskiego gaziarza i ten bez zajaknienia zaproponowal zbiornik nie cale 50l, czyli uzytkowo ze 38l... Malo, zdecydowanie za malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Conquistador napisał:

Oczywiscie widzialem - 680x250, tylko w tym wypadku srodkowa deske trzeba uniesc( pytanie o ile cm?) Gdzies na stronce widzialem tez takie 680x240 i byc moze tutaj wyszlo by bez podnoszenia... 

Nie unieść tylko po prostu wywalić i zamiast tego położyć wannę ochronną za ok. 100-150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rydzada napisał:

Nie unieść tylko po prostu wywalić i zamiast tego położyć wannę ochronną za ok. 100-150 zł.

Mam taka wanne, problem w tym ze czesto woze ciezkie rzeczy typu akumulator 120Ah - 35kg i mam powazne watpliwosci czy taki kawalek gumowanego kondo*** wystarczy do oslony butli gazowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Conquistador napisał:

Mam taka wanne, problem w tym ze czesto woze ciezkie rzeczy typu akumulator 120Ah - 35kg i mam powazne watpliwosci czy taki kawalek gumowanego kondo*** wystarczy do oslony butli gazowej...

Wystarczy. Butla jest pancerna. Zresztą można pod wannę dać jeszcze arkusz najcieńszej płyty OSB lub sklejki 8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 22:57, Conquistador napisał:

czyli uzytkowo ze 38l...

Ja u siebie mam butlę do której wchodzi ok 43-44L, czyli butla jakieś 55-56L i do podłogi mam jeszcze z ok 2cm zapasu, po bokach też jeszcze dużo miejsca zostaje, z tego co się orientowałem powinna wejść taka która ma pojemność użytkową ok 55-56L, nie pamiętam dokładnie wymiarów bo brałem kilka typów z różnymi wymiarami pod uwagę, porównując z wymiarami mojej  butli. Jutro zerknę na wymiary mojej i zmierzę ile brakuje mi do dolnej krawędzi podłogi.

A tutaj potencjalne typy- może ktoś ma taką u siebie w Forku SG i potwierdzi czy się mieści bez podnoszenia podłogi? :

 

https://allegro.pl/oferta/ztw-butla-zbiornik-bormech-630-270-69l-prod-2019r-7829661019 Wchodzi 55,2L

 

https://allegro.pl/oferta/ztw-butla-zbiornik-gzwm-680-240-68l-prod-2018r-7511104288 Wchodzi 54,4L

 

https://allegro.pl/oferta/bormech-650-250-67l-zbiornik-tor-wewnetrzny-2020-8924788616 Wchodzi 53,6L

 

https://allegro.pl/oferta/bormech-650-230-59l-butla-wew-uszczelki-2020-8999757177  Wchodzi 47,2L

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...