Skocz do zawartości

Butla LPG - jaka najwieksza pojemność


AC/DC

Rekomendowane odpowiedzi

przez całkowitą rozumiesz tzw. wodną czy zazwyczaj Ci wchodziło 55l?

55 wodnej pojemności. Zapewne jest dokładnie tak jak pisze AC/DC. Pomarudziłem im trochę, ale co można wskurać u pracownika.

Ale 53-54 to mi nie raz już weszło. Nie zawsze zawór odpbije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę więcej lać można, czasami gaziarze podginaja trochę pływak żeby zyskać kilka litrów, ale nigdy, przenigdy nie leje się 100%

 

Jebudu nie będzie, nie te ciśnienia, ale zawór bezpieczeństwa powinien zareagować u upuścic nadmiar.

Tak czy inaczej prosisz się o problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie jest zamontowana butla 73 l, wchodzi na maxa 57l, LPG. Zasięg to od 480 do 550 km. Nawet zostało duzo miejsca w bagażniku oraz wokół butli, gdzie tez jeszcze można coś schować .

Jakiej marki masz butlę? Ja przy swojej mam zrobiony stelarz w bagażniku

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja, bo w moim SG zamontowano butlę 58l i wchodzi do niej max 43l lpg.. Chętnie zmieniłbym na większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moją wchodzi tak z 40-43litry, wiem że weszła by większa ale chyba coś 100-200zł dopłaty bo mniej standardowa by była. No i nieco musieli by podrasować wnękę młotkiem więc darowałem sobie bo bez sensu dla tych 3-4 litrów więcej.

 

A i tak forek 2.5xt pali mi mniej niż moje poprzednie auto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę odkopię temat - podpowie ktoś co wchodzi do Forestera SH bez podnoszenia podłogi? Mi wymierzyli 650x230 (59l) - ale może udałoby się coś więcej tam upchnąć?

 

pozdrawiam,

Marcin

No właśnie ktoś ma większą butlę w SH? Mi gazownik przymierzył 56 litrów, chciałoby się więcej - ale wg niego jest jakiś skos we wnęce koła zapasowego...?

Edytowane przez Dziunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond,

wróciłeś z urlopu?

podasz info jaki to producent i model butli?

Cześć.

 

Muszę zdaje się otworzyć ten dekielek i sprawdzić co to za ustrojstwo, bo na zewnątrz żadnych informacji nie ma ... :(

Mam producenta BUTLI- IRENE - poj. 73 litry. Zdjecia UP.

Edytowane przez diamond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesują mnie konkretne wymiary, są podane na ateście który okazujesz na przeglądzie,

 

moja butla mieści 40L, i starcza na 300km, i już mnie to wykańcza :(

 

edit

 

to pewnie masz:

 

ZTW 680/240-71L

 

a raczej

ZTW 650/270-73L

Edytowane przez Seb_ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ideał. Pod warunkiem, że się wielozawór zmieści w rogu. Też taką chciałem, ale montujący poszedł swoją przetartą ścieżką i nie chciał eksperymentować (a wymieniać się nie opłaca)...

Edycja:

Butle do wnęki koła "pełne", z wielozaworem na zewnątrz są do montażu na zewnątrz pojazdu i nie mają homologacji do montażu w kabinie. Dbający o swoje uprawnienia gazownik odmówi założenia takiej butli do bagażnika.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butlę że wchodzi coś około 40 litrów,czasami trochę mało,ale ok.300km robię,chciałem większą butę,ale podobno się nie mieściła,moje pytanie:jaka maksymalnie wejdzie butla do forka sg bez rzeźbienia bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideał. Pod warunkiem, że się wielozawór zmieści w rogu. Też taką chciałem, ale montujący poszedł swoją przetartą ścieżką i nie chciał eksperymentować (a wymieniać się nie opłaca)...

tutaj pokazali, ze sie miesci http://www.irene.pl/samochody/subaru/subaru%20forester%20pzt680x220.jpg tutaj irene 680/220 ta z mojego posta 2 cm wyzsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...