Skocz do zawartości

Subwoofer aktywny pod siedzenie czy warto?


Lopez

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanie czy warto zamontować taki subwoofer aktywny pod fotel kierowcy lub pasażera?

Chodzi mi o ten sprzęt: http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-pod-siedzenie-kicx-aln-201sa-i5402994335.html

Montowałaś już ktoś, warto czy nie warto, jak to gra?  :P

Powiem jeszcze, że w bagażniku nie mam miejsca na zwykłą "tubę".

Fabryczne audio nie zachwyca wymieniłem już radio na JVC 2DIN 4x50W i chciałbym jeszcze coś zrobić bo jednak jak się zrobi głośno to nie daje rady a głośników nie chciałbym ruszać. Auto to Impreza GD 2007 rok.

Z góry dzięki za odpowiedź  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy efekt dało by wygłuszenie drzwi, ale wiadomo to już sporo pracy i większe koszta a ty nie chcesz tego ruszać.

Gdy miałem hopla na punkcie muzyki w samochodzie to również chciałem takie coś o czym piszesz pod siedzenie, ale odradzano mi ponieważ to nie zagra basem, bardziej tupie niż gra, ale warto spróbować może ten z aukcji zrobi robotę.

Polecany subwoofer pod siedzenie który zagra to: LANZAR VCTBS8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać. Dodatkowy subwoofer nie poprawi jakości dźwięki, a jedynie podbije(być może w lepszej jakości) pasmo niskich częstotliwości. Poza tym subwoofer z tak małą obudową i głośnikiem 8" raczej nie zagra głębokim basem. To tak jak byś kupił głośnik, i położył sobie pod siedzeniem. Obawiam się, ze  kupno tego subwoofera może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Ale jeśli zdecydujesz się kupić, to zdaj relacje, sam jestem ciekaw jak to gra  :) Ja jednak na twoim miejscu zaczął bym jednak od wymiany seryjnych głośników basowych na alphardy, albo dibeisi. Jak by nie patrzeć, oryginalne mają już 8 lat grania za sobą. Tym bardziej, że masz naprawdę solidne radio, a bez odpowiedniej jakości głośników, nawet najlepsze radio nie zagra dobrze.

Edytowane przez quba_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać. Dodatkowy subwoofer nie poprawi jakości dźwięki, a jedynie podbije(być może w lepszej jakości) pasmo niskich częstotliwości. Poza tym subwoofer z tak małą obudową i głośnikiem 8" raczej nie zagra głębokim basem. To tak jak byś kupił głośnik, i położył sobie pod siedzeniem. Obawiam się, ze  kupno tego subwoofera może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Ale jeśli zdecydujesz się kupić, to zdaj relacje, sam jestem ciekaw jak to gra  :) Ja jednak na twoim miejscu zaczął bym jednak od wymiany seryjnych głośników basowych na alphardy, albo dibeisi. Jak by nie patrzeć, oryginalne mają już 8 lat grania za sobą. Tym bardziej, że masz naprawdę solidne radio, a bez odpowiedniej jakości głośników, nawet najlepsze radio nie zagra dobrze.

 

Cytuje : " alphardy, albo dibeisi "

 

Bez obrazy, ale zdajesz sobie sprawę, jaka to jest półka cenowa, a za razem jakość ?

Nie polecaj, Nikomu tego Shit"u.

Przesyłka, droższa od sprzętu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez obrazy, ale zdajesz sobie sprawę, jaka to jest półka cenowa, a za razem jakość ?

Nie polecaj, Nikomu tego Shit"u.

Przesyłka, droższa od sprzętu :biglol:

 

 

 

Oczywiście, że zdaję sobie sprawę. 

Jednak patrz 1 post, do dyspozycji było 300-400 zł. 

Czyli ok 100 na głośnik, a w tej cenie nic lepszego nie ma... (Może polskie STX, ale wątpię)

Założyciel tematu chciał kupić subwoofer aktywny za 350 zł.

Widzę, że mam do czynienia z kimś kto się zna.

Wiec musisz się zemną zgodzić, że wymiana głośników nawet na np. alphardy da lepszy efekt niż kupno tego właśnie subwoofera :)

Edytowane przez quba_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam coś takiego na seryjnym wyposażeniu w Imprezie GD MY06. Dupy nie urywa, ale bas jest zdecydowanie przyjemniejszy niż normalnie. Dodatkowo dochodzi kwestia ,że nie bardzo wiem jakiej jakości jest ten oryginalny subwoofer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...