Skocz do zawartości

Outback MY15 - korektor Harman Kardon


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące korektora dźwięku w Outbacku MY 2015 z systemem Harman Kardon.
Wchodząc w ustawienia dźwięku mamy do dyspozycji jedynie trzy "suwaki" - tony niskie, średnie i wysokie.
W instrukcji obsługi jest informacja, że są dwa typy możliwości korekcji dźwięku - typ A i B.
Uboga trzyzakresowa i rozbudowana dająca możliwość niezależnej regulacji kilkunastu zakresów częstotliwości (taj jak np w Foresterze 2014).

Szczerze mówiąc spodziewałem się, że w topowej wersji nagłośnienia będzie taka rozbudowana możliwość korekcji. Proszę o informację od czego to zależy i czy jest możliwość modyfikacji na drodze zmiany softu stacji multimedialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące korektora dźwięku w Outbacku MY 2015 z systemem Harman Kardon.

A kasuja Ci się co jakiś czas zapamiętane stacje radiowe? Mi po odpaleniu silnika kasuja się wszystkie, średnio raz dwa razy na tydzień.

Strasznie to wkurzające...

 

Oczywiście korekcja audio u mnie wygląda jak u Ciebie.

Edytowane przez kdebski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kdebski - wykrakałeś!

 

Wczoraj mój cały system multimedialny zwariował.

Zaczęło się od tego, że współpracy odmówił zestaw głośnomówiący. Po zakończeniu połączenia na wyświetlaczu dalej widoczne było połączenie, zegar odliczał czas połączenia a radio było wyciszone. Wciskanie przycisku rozłącz na kierownicy i ekranie nie dawało rezultatu. Wreszcie rozłączyło się samo po kilku minutach.

Po jakimś czasie miałem połączenie przychodzące, ale nie mogłem go odebrać wciskając przycisk na kierownicy a potem na ekranie. Cały czas słychać było sygnał połączenia przychodzącego. Jak się potem okazało rozmówca w tym czasie mnie słyszał - dobrze, że nie wyraziłem głośno i dobitnie moich emocji związanych z sytuacją ;) Znów odwiesiło się samo po kilku minutach.

To było rano, potem wszystko działało jak należy. Po południu znów pojawiły się problemy. Najpierw przestał działać zestaw, a potem było już tylko gorzej. Przestało działać radio, ekran przestał reagować na dotyk - jak się później okazało zapamiętał wszystkie wciśnięte przyciski i po kilku minutach zawiechy w odstępie kilkusekundowym zaczął je realizować.
Potem głośniki się same wyciszyły (głośnik z krzyżykiem na wyświetlaczu) i nie mogłem w żaden sposób przywrócić poziomu dźwięku. Na koniec zawiesiła się nawigacja. Robiłem trasę ponad 300 km i mniej więcej połowę czasu system nie działał.

 

Chyba czeka mnie wizyta w ASO :(

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kdebskik - wykrakałeś!

 

mam podobną stację bez navi  w XT i u mnie nie "trzyma" ustawień korektora. Po kilku odpaleniach kasują się same z siebie. Stacje radiowe natomiast są OK.

 

Czy ktoś próbował na tej stacji linkowania ( steamingu ) ze smartfona ? np. wyświetlanie ekranu navi czy zdjęć czy filmów  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kdebskik - wykrakałeś!

 

 

 

 

Chyba czeka mnie wizyta w ASO :(

 

Sorry :)

U mnie podobne objawy rowniez wystepuj, chocia bez takiej kumulacji.

Raz telefon sie zawieci, raz skasuja sie zapamietane stacje radiowe.

Niebawem pierwszy przeglad, zobaczymy czy ASO cos zaradzi.

 

kdebskik - wykrakałeś!

 

mam podobną stację bez navi  w XT i u mnie nie "trzyma" ustawień korektora. Po kilku odpaleniach kasują się same z siebie. Stacje radiowe natomiast są OK.

 

Czy ktoś próbował na tej stacji linkowania ( steamingu ) ze smartfona ? np. wyświetlanie ekranu navi czy zdjęć czy filmów  ?

 

 

Pewnie, ze probowalem - bez powodzenia...

Niby jest mirrorlink ale aplikacja ta jest nieaktywna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam wersji z systemem H-K, ale też zdarzyło mi się kilka razy, że radio samoczynnie się rozprogramowało. Tzn. po wyłączeniu "z kluczyka" i włączeniu po kilku godzinach zniknęły zaprogramowane stacje. Trochę wkurzające.

 

Inny ciekawy objaw - czasami (rzadko) po wrzuceniu D (po uruchomieniu silnika) na wyświetlaczu włącza się obraz z kamery cofania i tak pozostaje. Żaden z przycisków nie działa (nawet na kierownicy, np. głośność - ale pokrętełkiem można zmienić głośność). Trzeba się zatrzymać, wrzucić R, potem D i obraz znika.

 

Obawiam się, że na takie objawy ASO nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli. A nawet jak się objawi, to za drugą próbą już nie...

ASO najpewniej nie ma narzędzi do ingerencji w tego typu historie, bo problem leży w softwerze. Trzeba mieć nadzieję, że pojawiło się uaktualnienie, które ASO wgra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

A kasuja Ci się co jakiś czas zapamiętane stacje radiowe? Mi po odpaleniu silnika kasuja się wszystkie, średnio raz dwa razy na tydzień.

Strasznie to wkurzające...

 

 

Przypadek, albo przypadkowe odkrycie - po którymś tam rozprogramowaniu pozostawiłem pozycje 1 i 2 niezaprogramowane. Od tego czasu (już ponad 2 tygodnie) nic się nie rozprogramowało - a miałem tak jak Ty, raz, dwa razy na tydzień!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sprawdzę... :facepalm:

A co do korektora... Nie wiem jak u kolegów, ale w mojej instrukcji obsługi (nie instrukcji skróconej, ani instrukcji do instrukcji :coffee: ) jest napisane, że obecność rozszerzonego korektora lub jej brak zależy od posiadanej wersji pojazdu: A lub B. Niestety nie wyjaśniono co to oznacza. :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było/jest (?) w stacji HK w Forku MY 13. W instrukcji był opis regulacji głośności w zależności od poziomu hałasu w kabinie, jednak nie była ona dostępna w radiu na nasz rynek. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrekcja przekazała mi informacje, że lada dzień pojawi się w ASO aktualizacja softu stacji multimedialnej. Nie dopytałem, czy tylko HK (tym byłem zainteresowany) czy wszystkich.

 

 

 

Podobnie było/jest (?) w stacji HK w Forku MY 13. W instrukcji był opis regulacji głośności w zależności od poziomu hałasu w kabinie, jednak nie była ona dostępna w radiu na nasz rynek.

 

Też się ostatnio zastanawiałem, gdzie jest ta regulacja w OBK ale nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zależy od posiadanej wersji pojazdu: A lub B. Niestety nie wyjaśniono co to oznacza. :krecka_dostal:

 

wersja A bez navi, wersja B z navi :)

 

Człowiek całe życie się uczy... :P  Wielkie dzięki.

Czyli wszystko jasne. Strona 55 Instrukcji obsługi systemu nawigacji: "MODYFIKACJA CHARAKTERYSTYKI KOREKCJI DŹWIĘKU (tylko model typu A)". Masz navi, nie masz korektora. Masz korektor, nie masz navi. :facepalm::rolleyes::scenic:

W końcu "równo" musi być... :evil2:

Edytowane przez jac.ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było/jest (?) w stacji HK w Forku MY 13. W instrukcji był opis regulacji głośności w zależności od poziomu hałasu w kabinie, jednak nie była ona dostępna w radiu na nasz rynek.

 

Też się ostatnio zastanawiałem, gdzie jest ta regulacja w OBK ale nie znalazłem. 

 

Czy to nie jest to: Home -> Ustawienia -> Audio -> Automatyczne wyrównanie dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...