Skocz do zawartości

KENWOOD FXDD07EF2 dyskusja OEM Navi


baca

Rekomendowane odpowiedzi

mam pyt z innej beczki

 

mam ten sprzęt w impreze 2009 i

 

jak naciskam tilt nie ma żadnej reakcji. Jak go długo trzymam to navi się otwiera w trybie awaryjnym i wypluwa od razu płytę z DVD z mapą.

 

Jak klikam raz nie mam nawet wyboru załadowania cd do górnego czytnika.

 

Jak raz zresetowałem navi wyskoczył czarny ekran aby wrzucić płytkę. Wrzuciłem złą i żądał odem nie płyty, niestety tamtej nie dało się wyciągnać tym sposobem trzymaniem palaca w prawym górnym rogu. Skończyło się rozkręceniem urzędzenia i ręcznym wyciągnięciu płyty.

 

po starcie ba płycie subaru wszystko ruszyło ale po kliku na til navi od razu otwierała ekran i nie wyciągała żadnej płytki. Dopiero po przytrzymaniu tilt wypluwa płytę od map. Po włożeniu płyty od jaguara (mapy 2015/16) system się zaktualizował i aby ją wyciągnąć zawsze trzeba długo trzymać tilt.

 

czytnika CD nie udało mi się uruchomić. nie przyjmuje płyty. Przy awaryjnym wypluwaniu jednak rolki czytnika cd górnego się kręcą.

 

Czyj jest możliwe, że moje "oryginalne" płyty nie są od tej wersji navi i dlatego system nie widzi czytnika cd, nie działa ten mechanizm z tilt nie wspominając o wyskakują cym menu?

 

zamykanie ekranu możliwe jest tylko ręcznie na siłę. Do imprezy miałem dołączone 3 cd zatytuowane NAVIGATION SYSTEM Ver 2.0 nr cd 86283FG050

 

czy ktoś może coś doradzić?


czy to możliwe, że CD jest od outback i dlatego nie wszystko pasuje?


Przyszła kolej na subwoofer. Ponoć "nie gra" ale i tak postanowiłem go wypróbować.

Wybór padł na ten:

forester11subwoofer1.JPG

 

Pasuje idealnie. Śruby chyba będą trochę za krótkie ale to będę myślał później.

 

Wg. rozpiski 24PIN od Bacy mamy takie wyjścia:

11 Subwoofer out - Audio Ground * *

12 Subwoofer out (+ polarity) * *

23 Subwoofer out - Amp On * *

24 Subwoofer out (inverted) * *

 

Wyjścia z subwoofera to:

GND

+

AMPC

INR+

INR-

Ekranowanie

 

Podpinam wg. instrukcji: http://ae64.com/Subaru-Navi-subwoofer-RCA-install.htm

W menu subwoofer włączony i poziom ustawiony na 10 no i coś nie gra.

 

Ktoś podejrzewa co mogło pójść nie tak ? :)

też go kupiłem,

 

 

co masz na myśli, że nie gra? W ogóle czy beznadziejnie jak cały setup audio?

 

p.s.

ja w forku MY06 wymieniłem w radio końcówkę mocy na mosfet plus głośniki Hertz i różnica jest zabójcza, przy czym końcówa mocy była kluczowa a nie głośniki. Jak założyłem Hertze to jakoś nie grały, dopiero założenie w zupełnie innej technologii końcówki mocy wprowadziło brzmienie itd. Końcówka oczywiście 100% kompatybilna pin to pin. Pewnie w NAVI imprezy też tak się kończy bo samego navi na pewno nie zmienię - radio ok, navo ok, BT jako telefon ok. Do jazdy na dzień i tak stosuję yanosika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dodałem ten post także w wątku kamery cofania, ale może tutaj ktoś mi pomoże:

 

Mam problem następujący (i pewnie częsty): kupiłem chińską kamerę na e-bay. Jej zasilanie podłączyłem do lampy wstecznego. Kamerę kablem video podłączyłem do navi FXDD07EF2 OEM (którą dokładałem, bo w oryginale był zamontowany Clarion), do gniazda kamery przy pomocy wtyczki zamówionej u wspomnianego tu Dave'a z ae64.com, spodziewając się, że to wystarczy. I teraz wyświetla mi się piękny i wyraźny obraz z kamery, ale tylko w trybie serwisowym "rear camera check". Niestety, obraz nie wyświetla się automatycznie po wrzuceniu wstecznego i nie jestem w stanie go znaleźć w nawigacji. Podobno jest opcja, że aby obraz wyświetlał się automatycznie, powinienem sygnał wstecznego podłączyć do navi, do PINu "reverse gear signal" w 24 PINowym gnieździe. Pytanie na dzisiaj jest takie: czy to jedyny sposób, żeby mieć obraz automatycznie, a jeśli tak, to skąd wziąć sygnał wstecznego z przodu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry, posiadam podobną produkcję do omawianego w tym temacie a mianowicie fxdb09ef2.Poszukuje softu do tego urządzenia, mozę ktoś coś ...

Skutkiem kilkudniowego przeszukiwania internetu w celu odnalezienia jakiś danych na temat tego urządzenia jest płacz i zgrzytanie zębów, nigdzie nic nie moge znaleźć, dlatego pozwalam sobie prosić o pomoc.

pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o takie dvd (softdo urządzenia chyba z mapami)mi chodzi, nabyłem drogą kupna :P bez oryginalnej płyty i brak pomysłu na rozwiązanie problemu, ponieważ nawet specyfikacji tego nieszczęsnego modelu odnaleźć nie mogę.

Edytowane przez MrKrinkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie jaki masz model navi.

Żeby odpalić radio potrzebujesz tylko plik LOADING.KWI z oryginalnej płytki.

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/93166-aktualizacja-softu-oprogramowania-z-płyty-dvd-oem-radia-navi-kenwood/?p=2560598

Edytowane przez lechuorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem totalnie lewy w sprawach elektroniki czy na Śląsku znajdę osobę, która w moim Subaru uruchomi navi Kenwooda (aktualnie jest Clarion) ? Radio leży w półce. Do zestawu muszę zakupić kamerę cofania oraz mikrofon do zestawu BT. Ktoś pomoże ? Termin nie spieszy, w pierwszej kolejności na wiosnę klapa idzie do blacharza bo wyskoczyła rdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem totalnie lewy w sprawach elektroniki czy na Śląsku znajdę osobę, która w moim Subaru uruchomi navi Kenwooda (aktualnie jest Clarion) ? Radio leży w półce. Do zestawu muszę zakupić kamerę cofania oraz mikrofon do zestawu BT. Ktoś pomoże ? Termin nie spieszy, w pierwszej kolejności na wiosnę klapa idzie do blacharza bo wyskoczyła rdza...

 

Zacznij od zamówienia lub przygotowania sobie wiązki do podłączenia wszystkiego.

Ja będę montował u siebie kamerkę tylko nie wiem jeszcze którą, bo leży mi taka wbudowana w ramkę tablicy rejestracyjnej i taka normalna Kenwooda.

Ta w ramce ~80 zł na + że będzie na środku ale nie wiadomo jak z jakością.

Kenwood ~ 250zł na + pewnie będzie jakość ale będzie zamontowana trochę z boku bo na środku mam przycisk bagażnika.

 

Zrobię testy kamerek to wrzucę jakieś zdjęcia dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako, że jestem totalnie lewy w sprawach elektroniki czy na Śląsku znajdę osobę, która w moim Subaru uruchomi navi Kenwooda (aktualnie jest Clarion) ? Radio leży w półce. Do zestawu muszę zakupić kamerę cofania oraz mikrofon do zestawu BT. Ktoś pomoże ? Termin nie spieszy, w pierwszej kolejności na wiosnę klapa idzie do blacharza bo wyskoczyła rdza...

Zacznij od zamówienia lub przygotowania sobie wiązki do podłączenia wszystkiego.

Ja będę montował u siebie kamerkę tylko nie wiem jeszcze którą, bo leży mi taka wbudowana w ramkę tablicy rejestracyjnej i taka normalna Kenwooda.

Ta w ramce ~80 zł na + że będzie na środku ale nie wiadomo jak z jakością.

Kenwood ~ 250zł na + pewnie będzie jakość ale będzie zamontowana trochę z boku bo na środku mam przycisk bagażnika.

 

Zrobię testy kamerek to wrzucę jakieś zdjęcia dla porównania.

Ja mam kenwooda z forestera. Jakość zniewala. Porównując do fabrycznej np. z nowych Toyot to u mnie w nocy widać (lepiej niż w lusterkach) a w Toyotach ciemność i kolorowe robaczki.

Mam też trochę z boku. Nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy tylko opisywany w tym zacnym wątku model Kenwooda, posiada funkcję CAN, umożlwiającą oglądanie na ekranie radia parametrów auta, czy są dostępne inne radia, z tą funkcją?

 

Edytowane przez Aras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aras napisał:

Czy tylko opisywany w tym zacnym wątku model Kenwooda, posiada funkcję CAN, umożlwiającą oglądanie na ekranie radia parametrów auta, czy są dostępne inne radia, z tą funkcją?

 

GMS robi wersje dedykowane pod konkretny model, z tego co pamiętam to Forester i któryś jeszcze.P&P działają takie rzeczy jak przyciski kierownicy. Jeśli chodzi Ci o parametry typu chwilowe spalanie w Imprezie czy otwarcie przepustnicy to marne szanse :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gamsiu napisał:

GMS robi wersje dedykowane pod konkretny model, z tego co pamiętam to Forester i któryś jeszcze.P&P działają takie rzeczy jak przyciski kierownicy. Jeśli chodzi Ci o parametry typu chwilowe spalanie w Imprezie czy otwarcie przepustnicy to marne szanse :(

Dzięki. Takie właśnie były wyniki moich poszukiwań. Czyli nie ma co kombinować i jeśli chce się mieć pełną funkcjonalność, to tylko tytułowy Kenwood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z Bluetooth w tym urządzeniu? Kilka tygodni temu straciłem połączenie z telefonem. Wcześniej nie miałem problemów. Myślałem, że może to awaria teletefonu, ale niestety nie, inne telefony także nie wykrywają  "Handsfree" w samochodzie. Przyzwyczaiłem się do korzystania z tego urzadzenia, a teraz ...

Macie namiary na firmę, kogoś sprawdzonego, kto to ogarnie? Można to naprawić za sesnowne pieniądzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem kamerę Kenwood także pozostaje znalezienie wiązki. Niestety użytkownik baca nie odwiedzał forum, a co za tym idzie nie odczytał mojej prywatnej wiadomości. Może jakiś elektromechanik ogarnie temat. Jak będę mógł odstawić auto to rozeznam temat w okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja zakupiłem kamerę Kenwood także pozostaje znalezienie wiązki. Niestety użytkownik baca nie odwiedzał forum, a co za tym idzie nie odczytał mojej prywatnej wiadomości. Może jakiś elektromechanik ogarnie temat. Jak będę mógł odstawić auto to rozeznam temat w okolicy. 


Czy udało Ci się ogarnąć temat podłączenia kamery?
Jaki dokładnie model kupiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, faza20 napisał:

Czy udało Ci się ogarnąć temat podłączenia kamery?
Jaki dokładnie model kupiłeś?

 

 

Ja też kupiłem kamerę Kenwood cmos-130. Kamerę podłącza się do gniazda video wtyczką 6 pin z tego co pamiętam.

Działą p&p pod warunkiem, że do navi podpięty jest sygnał wstecznego.

Zasilanie kamery bierze się z żarówki wstecznego.

navi kamera.jpeg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Baca Pw poszło albo trzy nawet potrzebuje kostki przejście jak w temacie ze standardowego clariona na kenwood navi .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, 

 

ponieważ po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu zasilania płyta z mapą utknęła w radiu - próbowałem je rozkręcić. Czy po odkręceniu wszystkch widocznych z góry i boków śrubek przedni panel powinien zejść czy jest jeszce coś ukrytego? Stawia duży opór i nie chcę nic urwać...

 

Poza tym coś spierniczyłem przy podpinaniu tego radia i przestał mi działać centralny zamek i wyświetlacz z godziną. Stawiałem na bezpieczniki ale po ich zamianie nic nie ruszyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, goldii_M napisał:

Cześć, 

 

ponieważ po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu zasilania płyta z mapą utknęła w radiu - próbowałem je rozkręcić. Czy po odkręceniu wszystkch widocznych z góry i boków śrubek przedni panel powinien zejść czy jest jeszce coś ukrytego? Stawia duży opór i nie chcę nic urwać...

 

Poza tym coś spierniczyłem przy podpinaniu tego radia i przestał mi działać centralny zamek i wyświetlacz z godziną. Stawiałem na bezpieczniki ale po ich zamianie nic nie ruszyło...

 

Była jakaś kombinacja klawiszy na awaryjne wyciąganie płyty. Chyba nawet tu na forum ktoś podawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...