Skocz do zawartości

KENWOOD FXDD07EF2 dyskusja OEM Navi


baca

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dokładnie o to chodzi. Jeśli ustawisz na 2 wyraźnie powinno się zmieniać.

 

Zresztą, poczekajmy na naszą wyrocznię, kolegę Baca.

 

Lanos zostawiony w CAR SPA to w najbliższych dniach tego nie sprawdzę.

Brak połączenia CAN objawia się jeszcze blokadą ekranu i przycisków po 1h ale to chyba normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Musze sie pochwalic :D

 

:faja:

 

Wygląda PRO :)

 

Napisz jeszcze czy kupiłeś czy zrobiłeś sam :)

 

Od siebie dodam, że kupiłem oryginalną wtyczkę 24PIN do Kenwooda i prawie wszystko ruszyło :puchar:

Na razie cieszę, że działa. Po powrocie z wakacji powalczę jeszcze z kamerką i subwooferem :)

 

PS. Jak zapełnię wszystkie PINy to też może wrzucę zdjęcie mojej wiązki :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do szanownego grona

 

Jezeli wasze HU pozwala Wam na ustawianie "linii cofania" w menu serwisowym czyli cos takiego:

 

5822739756_a88b07fd63_z.jpg

 

Czy mozecie zrucic mi .iso dysku startowego (pierwsze DVD), ewentualnie zrobic kopie w/w dysku?

Bardzo pieknie prosze, bo kurcze nie dosc ze nie mam tych linii to jeszcze media hub mi nie dziala a jak mi sie wydaje to moze byc kwestia nowszej wersji oprogramowania HU.

 

Stawiam flaszke! (nawet dwie!)

 

DZIEKI WIELKIE!

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do szanownego grona

 

Jezeli wasze HU pozwala Wam na

ustawianie "linii cofania" w menu serwisowym czyli cos takiego:

 

5822739756_a88b07fd63_z.jpg

 

Czy mozecie zrucic mi .iso dysku startowego (pierwsze DVD), ewentualnie zrobic kopie w/w dysku?

Bardzo pieknie prosze, bo kurcze nie dosc ze nie mam tych linii to jeszcze media hub mi nie dziala a jak mi sie wydaje to moze byc kwestia nowszej wersji oprogramowania HU.

 

Stawiam flaszke! (nawet dwie!)

 

DZIEKI WIELKIE!

Daj maila na pw, to Ci udostępnie plik iso, albo na allegro gościu z pomorza sprzedaje płyty. Ja od niego kupiłem, jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy także najpierw chciałem sie z wszystkimi przywitać - siemanko!

A teraz do rzeczy.

Posiadam Subaru Forester z 2009 r. Diesel, kupiony w salonie jako nowy. Wersja xe, czyli wszystko prócz navi. Nadeszła chwila na zmianę systemu audio w samochodzie. Pomyślałem o dedykowanym modelu Kenwood o którym turaj mowa.

W tej chwili w samochodzie zamontowane standardowe radio z tego modelu. Znalazłem na allegro ów kenwooda. Mam pare pytań i proszę Was o pomoc.

 

Oferta sprzedającego za wiele nie mówi prócz tego, ze radio jest sprawne i ogólnie igła.

 

Czy jak kupie to radio będzie pasowało do mojego samochodu, podłączę kostki i będzie gites? Sterowanie z kiery tez będzie działało?

 

Na co mam zwracać uwagę podczas ewentualnego zakupu?

 

Wyczytałem chyba nawet tutaj, ze potrzebuje moduł gps aby navi działało. A nie mam go już w samochodzie ? Jak to jest z tym modułem?

 

Czy będę miał zestaw głośnomówiący z tego kenwooda? Jak będzie on działał ? Przez Bluetooth ?

 

Z góry dziękuje za info i pozdrawiam

ŁukaszB

Dowiedziałem sie, ze anteny gps nie ma.

Znalazłem antenę gps na Allegro dla Kenwooda za 40 pln, ze złączka HRS-GT5, będzie ok?

 

I jeszcze jedna nowiną, sprzedawca nie ma płyty z nawigacja. Co w takim przypadku? Mogę jakoś kupić taka płytę, jak aktualizować mapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bywalec też jest gość :)

 

P.s. dzięki za pomoc


Mam pytanie, czy można zaktualizować soft, np. na język polski. Wszystkie info odnośnie spalania itd. mam w milach i galonach, o trochę utrudnia życie:). Wiecie jak to zmienić na nasze miary? Pozdawiam

Edytowane przez ŁukaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywalec też jest gość :)

 

P.s. dzięki za pomoc

 

 

Mam pytanie, czy można zaktualizować soft, np. na język polski. Wszystkie info odnośnie spalania itd. mam w milach i galonach, o trochę utrudnia życie:). Wiecie jak to zmienić na nasze miary? Pozdawiam

Tam wszystko ustawisz w opcjach użytkownika. Polskiego nie ma i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronę z akcesoriami Kenwood i jest w sklepie przejściówka dla mic z pin na jack:

http://store.kenwoodusa.com/catalog.php?id=1639

 

Będzie pasować ?

 

Jest gdzieś taka przejściówka w polskim sklepie. Mogę to dokupić?

Edytowane przez ŁukaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca, mam pytanie odnośnie aux.

Wg poniższego schematu, do aux w clarionie powinno być podłączone 4 przewody, natomiast 4 puste. Ja u siebie mam 8 podłączonych, z czego 5 idzie to aux, 3 nie wiem dokąd. Pod fotelem kierowcy mam seryjny wzmacniacz. Czy to możliwe, że tam one idą?

screenshot_21.jpg

 

I dodatkowe pytanie:

 

We wtyczce 20 pin jest przewód 

13

Impreza/Forester w/ BT: Steering Wheel Controls (SWC2+) (I)(P)
2012–2013 Legacy/Outback with OEM HU CE617U1: SWC2+
2010–2012 Legacy/Outback: +12V Ignition (ON/RUN)

 

W rozpisce Twojej nie ma miejsca na podłączenie. Mimo, ze to swc, to jak rozumiem pasuje to do aut z BT na kierownicy?

Edytowane przez Batik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, może mi coś podpowiecie (albo podacie linka). We wszystkich kamerach cofania jest kabelek video (wiadomo) oraz zasilanie. Co do video już wiem, gdzie go wpiąć (dzięki Wam) ;) Ale zasilanie? Też je trzeba ciągnąć przez całe auto (i dokąd), czy można je gdzieś mądrze podłączyć na miejscu lub po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszła kolej na subwoofer. Ponoć "nie gra" ale i tak postanowiłem go wypróbować.

Wybór padł na ten:

forester11subwoofer1.JPG

 

Pasuje idealnie. Śruby chyba będą trochę za krótkie ale to będę myślał później.

 

Wg. rozpiski 24PIN od Bacy mamy takie wyjścia:

11 Subwoofer out - Audio Ground * *

12 Subwoofer out (+ polarity) * *

23 Subwoofer out - Amp On * *

24 Subwoofer out (inverted) * *

 

Wyjścia z subwoofera to:

GND

+

AMPC

INR+

INR-

Ekranowanie

 

Podpinam wg. instrukcji: http://ae64.com/Subaru-Navi-subwoofer-RCA-install.htm

W menu subwoofer włączony i poziom ustawiony na 10 no i coś nie gra.

 

Ktoś podejrzewa co mogło pójść nie tak ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy Twój subwoofer jest aktywny, czy pasywny. Jeżeli pasywny, będziesz musiał wpiąć się do radia pod głośniki lub założyć wzmacniacz.

Obawiam się, że masz pasywny :(

 

Rozkręcałem go do czyszczenia i on ma wbudowany wzmacniacz w środku.

Sam głośnik podpięty na krótko gra. Ma 120W i chyba 0,9 oma (rozmazany napis mam). Czyli tak realnie zagra z 30W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

bardzo proszę o informację czym różnią się od siebie nawigacje Kenwood o oznaczeniach FXDD07KF2 i FXDD07EF2?

 

Dzięki

MP

Z końcówką KF2 to wersja amerykańska jest. Poza tym podobno występuje jeszcze wersja dla kierownicy po prawej stronie, ale ja nie spotkałem się. Z tą wersją amerykańską jeden z kolegów z tego forum miał problem dotyczący softu. Według mnie najlepiej poszukać jest sprawdzonej wersji EF2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry,

bardzo proszę o informację czym różnią się od siebie nawigacje Kenwood o oznaczeniach FXDD07KF2 i FXDD07EF2?

 

Dzięki

MP

Z końcówką KF2 to wersja amerykańska jest. Poza tym podobno występuje jeszcze wersja dla kierownicy po prawej stronie, ale ja nie spotkałem się. Z tą wersją amerykańską jeden z kolegów z tego forum miał problem dotyczący softu. Według mnie najlepiej poszukać jest sprawdzonej wersji EF2.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Właśnie noszę się z zamiarem założenia navi zamiast standardowego radia Clarion 6CD. Na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...