Skocz do zawartości

KENWOOD FXDD07EF2 dyskusja OEM Navi


baca

Rekomendowane odpowiedzi

Baca podziwiam cię, gdzie żeś to wykopał w tym internecie? :):)

Kupiłem se dzisiaj kabel audio minijack-chinch do iPhone, dźwięk działa, w kenwood wybieram source video, niestety ponieważ to wideo jak się zatrzymuje na światłach to kenwood chce dać obraz z videoin i jest czarny ekran, wolałby, nadal widzieć np mapę, czy jest na to jakaś opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baca, jestes 100% pewien?

Bo z tego wynika ze to jest podlaczenie RDS-TMC (czyli podlaczenie anteny odbierajacej jakies tam dane co do ruchu drogowego itd itp...)

 

subarunavirear.jpg

 

 

Wydaje mi sie zeby miec usb/ipod/aux to potrzebujemy:

 

H621SFG750

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebek

 

http://www.subarufor...isc-pics-90488/

 

Next is the Media Hub (OEM part# H621SFG750) for the factory navigation system (not including Tom Tom). So far my 5th gen iPod nano & 80gb iPod classic work great with it. The iPhone however does not work with it (besides charging only). If you would like to use your iPhone, I believe you can opt for the Media hub with bluetooth streaming.

 

faktycznie wynika ze iphone nie dziala, ciezko powiedziec ktory iPhone akurat ten kolega ma, ale....

 

http://www.perth-wrx.com/vb/general-subaru-discussion/58387-my13-navigation-usb-media-hub-installation-success.html

wynika ze:

 

 

Success! Reconnect the battery. The navi unit recognises the media hub, no software updates required. Album, artist, track details from my iPhone 5 (it calls it a usb iPod) available on the centre console and the steering wheel controls work too.

 

Jednak dziala. A to jest juz ajfon z lighting, czyli dosyc nowy, wiec i nowsze powinny dzialac

 

Tak wiec chyba ciezko powiedziec na 100%

 

 

Natomiast H621SFG650, jak tez i H621SFG850 IMHO (I tu jest DUZE IMHO) nie bedzie dzialac, wg instrukcji montazu:

(dostepna pod: http://techinfo.subaru.com/proxy/63784/pdf/063784-h621sfg750.pdf)

 

oba te media huby (650 i 850) sa imho do innego HU. (bez nawigacji).

 

Tak mysle :)


Baca podziwiam cię, gdzie żeś to wykopał w tym internecie? :):)
Kupiłem se dzisiaj kabel audio minijack-chinch do iPhone, dźwięk działa, w kenwood wybieram source video, niestety ponieważ to wideo jak się zatrzymuje na światłach to kenwood chce dać obraz z videoin i jest czarny ekran, wolałby, nadal widzieć np mapę, czy jest na to jakaś opcja?

 

Jak wcisniesz guziol AUDIO to na ekranie masz maly guzik SETTING, teraz masz nowy ekran gdzie mozesz zmienic ustawienia EQ, lub Balansu lub dzwieku przestrzennego lub opcja SET UP, Wciskasz SET UP i na ekranie wybierasz A/V-IN

 

Ustaw sobie na AUX

d7c67a8s-480.jpg

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pytałem - mam radio Clarion 6cd i  przymierzam się do zamiany na Kenwooda. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy kenwood posiada wejście jak clarion na poniższym zdjęciu brązowy przewód mute in (phone)?

 

Czy ktoś posiada schematy samego Kenwooda? 

 

image.jpg
 
@Baca, wiesz coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak pytałem - mam radio Clarion 6cd i przymierzam się do zamiany na Kenwooda. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy kenwood posiada wejście jak clarion na poniższym zdjęciu brązowy przewód mute in (phone)?

 

Czy ktoś posiada schematy samego Kenwooda?

 

image.jpg

 

@Baca, wiesz coś na ten temat?

Co chcesz osiągnąć? Masz sterowanie z kierownicy? Jaki samochód i rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek SH 08. Sterowania z kierownicy po BT nie mam.

 

Tak jak pisałem wcześniej - mam parrota i nie chcę się go pozbywać. Stare radio ma wejście phone z tego brązowego kabla i w momencie aktywacji tego sygnału, radio jest blokowane i wszystko odtwarzane jest z parrota - telefon, MP3, yanosik. Na wyświetlaczu mamy napis PHONE. Chcę mieć tak samo z kenwoodem, ale poza opcją mute z kierownicy na tą chwilę nie widzę możliwości wpięcia parrota do Kenwooda, żeby działało tak jak wcześniej.

 

Ze schematów clariona wynika, że wejście przez brązowy przewód to nie jest to samo co mute z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baca, pytanko...

 

Z moich roznych tutaj wykopalisk wynika ze:

Coby BEZPROBLEMOWO podlaczyc USB/ajfona do tego to potrzebuje H621SFG750 (media kit).

WYDAJE mi sie ze z H621SFG700 tez bedzie ok - Wiesz moze czy to jest to samo tylko oznaczenie jest rozne w roznych rynkach (750-US, 700-UE)?

 

I teraz juz troche bardziej skomplikuje sprawe.

Te media kity skladaja sie z jednostki centralnej, wiazki do HU, wiazki do portow w konsoli, i metalowego dynksa do przykrecenia w/w jednostki centralnej.

 

Co ciekawe SAMA jednostka centralna to H621SAJ210

Czy masz moze schematy wiazek do tego, czyli tej 20-to pinowej wtyczki na HU ?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawa informacja.

 

Wiem, że pytałem o to juz wcześniej, ale pytam jeszcze raz - czy przez BT w kenwood bedzie dzialac tylko odczytywanie sms i rozmowy glosowe, czy jest jeszcze szansa na yanosika?

 

@Baca, moglbyś to przetestować, o ile nie zrobiłeś tego wczesniej?

 

A dla radia po fl z malym wyświetlaczem i BT na kierownicy działa tak samo jak dla kenwood navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawa informacja.

 

Wiem, że pytałem o to juz wcześniej, ale pytam jeszcze raz - czy przez BT w kenwood bedzie dzialac tylko odczytywanie sms i rozmowy glosowe, czy jest jeszcze szansa na yanosika?

 

@Baca, moglbyś to przetestować, o ile nie zrobiłeś tego wczesniej?

 

A dla radia po fl z malym wyświetlaczem i BT na kierownicy działa tak samo jak dla kenwood navi?

Na yanosiku nie sprawdzałem ale here WindowsPhone dawał komendy głosowe po radiu. My§lę, że to teź zależy od telefonu i appcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faza20,

 

No i to chciałem usłyszeć. Choć i tak w tej sytuacji czeka mnie demontaż parrota i zakup mikrofonu.

 

Najostatniejsze pytanie na dziś dotyczące mikrofonu:

 

Kwestia podłączenia - mikrofon ma minijack, ale radio specyficzną wtyczkę. Znowu komputerowe wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faza20,

 

No i to chciałem usłyszeć. Choć i tak w tej sytuacji czeka mnie demontaż parrota i zakup mikrofonu.

 

Najostatniejsze pytanie na dziś dotyczące mikrofonu:

 

Kwestia podłączenia - mikrofon ma minijack, ale radio specyficzną wtyczkę. Znowu komputerowe wtyczki?

Ja zrobiłem to w ten sposób, że dołoźyłem do tego jeszcze gniazdo Jack, żeby można było instalację mikrofonu rozpiąć w razie potrzeby. Mikrofon na konsoli kierownicy się nie sprawdza, dobrym miejscem jest górna część styku plastiku i tapicerki na lewym przednim słupku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem kupić ta wtyczkę komputerowa na wejście 24 pin, ale w sklepie elektronicznym powiedziel, ze maja tylko na taśmę, a nie na kabel. Podpowiedzialbys Baca jak tego szukać albo podesłał zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Podpinam właśnie Kenwooda w swojej imprezie :)

Instalację mam na 20 PIN

Postępuję zgodnie z http://ae64.com/20-pin-pinout.htm

Piny 11,12,13,14 podpinam do gniazda 24PIN (CAN do 6 i 18 i SWC 3 i 15) Rozpiske 24PIN brałem z pliku "pin 24.pdf" od Bacy :)

 

Sterowanie z kierownicy działa. Wszelkie funkcje z CAN typu spalanie nie działają. W trybie serwisowym nie wykrywa CAN.

Do gniazda 14PIN podpięte są głośniki "standardowo" i wszystko działa.

Do gniazda 24PIN podpięte są tylko 4 kabelki 2x CAN i 2x SWC.

 

Pytanie co mogłem zrobić źle? Czy aby CAN ruszyło muszę coś jeszcze podpiąć typu zasilanie 12+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CAN podpinasz tylko te 2 przewody i powinno działać.

Czy Twoja wtyczka 20 pin w aucie jest pełna, czy ma wolne piny?

Czy w starym radiu miałeś zmianę dźwięku w zależności od prędkości i to działało?

 

@Akir

Przeszkadza, dlatego ze nie łatwe bedzie lutowanie z taśmy na przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CAN podpinasz tylko te 2 przewody i powinno działać.

Czy Twoja wtyczka 20 pin w aucie jest pełna, czy ma wolne piny?

Czy w starym radiu miałeś zmianę dźwięku w zależności od prędkości i to działało?

 

20PIN w aucie miała 2 wolne piny. Z tego co pamiętam 13 i 20 były wolne i dlatego 13 SWC podpinałem gdzie indziej ale kolory się zgadzały ze schematem.

Jeśli chodzi o CAN to kolory również się zgadzają, pinów pokrywają się ze schematem ale z jakiegoś powodu nie działa.

 

Jak powinna wyglądać zmiana głośności w zależności od prędkości i jak to najłatwiej sprawdzić? Jeździłem kilka tygodni ze zmieniarką Clarion i nie zauważyłem tej zmiany głośności. Czy jest to zmiana typu zmiana głośności o +5 po przekroczeniu np. 100km/h ? Pamiętam, że w ustawieniach Clarion miał opcję speed volume 0/1/2, czy to o to chodzi?

Edytowane przez Gamsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...