Skocz do zawartości

Przełącznik zespolony do Legacy 2006


raph

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Moża jakiś spec mi szybko odpowie, bo mi światła z tyłu nie działają i trzeba działać szybko :)

 

Mam przełącznik zespolony do wymiany. 

 

Moje auto to Legacy 2006 Sedan. Rozważam tą aukcję: http://allegro.pl/subaru-legacy-03-08-przelacznik-zespolony-i5339780769.html

 

Pytanie - czy do sedana i kombi są takie same? 

 

-- 

Pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Moża jakiś spec mi szybko odpowie, bo mi światła z tyłu nie działają i trzeba działać szybko :)

 

Mam przełącznik zespolony do wymiany. 

 

Moje auto to Legacy 2006 Sedan. Rozważam tą aukcję: http://allegro.pl/subaru-legacy-03-08-przelacznik-zespolony-i5339780769.html

 

Pytanie - czy do sedana i kombi są takie same? 

 

-- 

Pozdrawiam

Rafal

Tak są takie same, ale skąd pewność, że za niedziałające z tyłu światła odpowiada właśnie uszkodzona manetka (lewa)? Widać nadpalone styki? Sprawdź swoją manetkę wg manuala.

Combination Switch.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka :) - problem występuje już nie pierwszy raz. 4 miesiące temu zrobił jakies obejście, ale radził, żeby się zacząć rozglądać za nowym przełącznik. No i chyba za długo zwlekałem. 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka :) - problem występuje już nie pierwszy raz. 4 miesiące temu zrobił jakies obejście, ale radził, żeby się zacząć rozglądać za nowym przełącznik. No i chyba za długo zwlekałem. 

Jak masz halogeny przednie, to dopytaj czy ta, która chcesz kupić ma taka możliwość, bo są dwa rodzaje. Których świateł nie masz z tyłu?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obu świateł drogowych.

A przód nie działa włączanie tych ledów i dolnych przeciwgłowych (to o te halogeny Ci chodzi?).

Porównaj sobie dwa rodzaje manetetki.

Ta nie ma przełącznika do przednich przeciwmgłowych:

http://allegro.pl/manetka-przelacznik-subaru-legacy-outback-04-09-i4640796005.html

ta ma taki przełącznik:

http://allegro.pl/manetka-kierunkowskazow-subaru-legacy-06r-i5061743752.html

Z tyłu nie ma świateł drogowych. :)

Domyślam się, że jak zapalasz światła pozycyjne, a potem mijania, a nawet przełączasz na drogowe, to tył masz całkowicie martwy. Czyli nie świecą pozycyjne z tyłu - żarnik 5W w żarówce dwuwłókowej 21/5W? A "stop" jest prawidłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - tył jest martwy, ale stop działa i cofania też działają. Ponadto jak włączę przełącznikiem do postojowych to tylne postojowe sa ok oraz przednie diodowe też są ok.

 

Co do tego żadnika to nie wiem. Jeśli sobie elektryk by nie poradził to jeszcze wrócę z tym do Ciebie. :)

 

Dzięki za hinta ze zdjęcia - bardzo pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - tył jest martwy, ale stop działa i cofania też działają. Ponadto jak włączę przełącznikiem do postojowych to tylne postojowe sa ok oraz przednie diodowe też są ok.

 

Co do tego żadnika to nie wiem. Jeśli sobie elektryk by nie poradził to jeszcze wrócę z tym do Ciebie. :)

 

Dzięki za hinta ze zdjęcia - bardzo pomoże :)

Weź sam multimetr w łapki i pomierz przejścia omomierzem między stykami manetki (schemat masz w wiadomości #2). To wymaga odkręcenia 3 śrubek i wypięcie kostki wiązki z manetki.

Z drugiej strony - elektryk też z czegoś musi żyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest problem ze znalezieniem tego przełącznika - tamten okazał się bez przełącznika do halogenów, a jak znowu mają ten przełącznik to prawa strona się nie zgadza, bo mają jakieś dodatkowe przełączniki do tylnych szyb. :/


WOJO - manetka na pewno jest schrzaniona, bo mi to elektryk potwierdził.

 

Jak rozumiem mogę kupić samą manetkę od świateł, nie muszę kupować obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest problem ze znalezieniem tego przełącznika - tamten okazał się bez przełącznika do halogenów, a jak znowu mają ten przełącznik to prawa strona się nie zgadza, bo mają jakieś dodatkowe przełączniki do tylnych szyb. :/

WOJO - manetka na pewno jest schrzaniona, bo mi to elektryk potwierdził.

 

Jak rozumiem mogę kupić samą manetkę od świateł, nie muszę kupować obu?

Dokładnie tak. Obie są montowane niezależnie. Masz halogeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. Zaoszczędziłeś mi kłopotu - bo ten przełącznik co chciałem kupić był bez przełącznika halogenów - miał tylko na tylne przeciwmgłowe. No i niepotrzebnie chciałem kupić kompletny przełącznik - jak starczy tylko lewa manetka. Wieczorem poszukam pojedycznej.


A do Outbacka styknie: http://allegro.pl/subaru-legacy-iv-przelacznik-kierunkowskazow-fv-i5111169947.html czy muszę szukać do nie-Outbacka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. Zaoszczędziłeś mi kłopotu - bo ten przełącznik co chciałem kupić był bez przełącznika halogenów - miał tylko na tylne przeciwmgłowe. No i niepotrzebnie chciałem kupić kompletny przełącznik - jak starczy tylko lewa manetka. Wieczorem poszukam pojedycznej.

A do Outbacka styknie: http://allegro.pl/subaru-legacy-iv-przelacznik-kierunkowskazow-fv-i5111169947.html czy muszę szukać do nie-Outbacka? 

Może być, tylko zwracaj uwagę, by nie był od wersji z Australii, bo nie wejdzie wtyczka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tym kupowaniem części.

 

A jak rozpoznam, że to wersja z Australii?

Spokojnie. Nie spotkałem w Polsce części z AU, a chciałbym np. przełącznik szyberdachu do Legacy kombi, bo ma dodatkowe 3 diody sygnalizujące niezapięte pasy na tylnych siedzeniach. W wersji EU jest jedynie miejsce na 3 dodatkowe diody, a nawet wiązka jest poprowadzona, tylko czujników nacisku w kanapie brak. Różnice są w szerokości pinów męskich we wtyku manetki. Porównaj sobie dwa rysunki z załącznika - złącze B71 w wersji LHD, RHD(EK) i RHD(KA).

Headlight System_LHD_RHD.pdf

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Napiszę jak się historia skończyła. 

 

Przełącznik zakupiony na Allegro pasował (wyglądał jak nowy, a kosztował 80 zł) i elektryk wymienił.

 

Problemem jednak był jakiś przegniły kabel - także WOJO miałeś poniekąd rację.

 

Co nie zmienia faktu, że przełącznik też miałem do wymiany - co zostało zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...