Jump to content

Błąd-czujnik położenia wałka rozrządu subaru legacy 2.0 diesel


chris676
 Share

Recommended Posts

Witam.

W ub tygodniu po przejechaniu nastu km i wyłączeniu silnika po ponownym odpaleniu zapaliła się lampka check engine i kontrola trakcji. Pojechałem do mechaników podłączyli kompa , wyświetlił się błąd czujnika położenia wałka rozrządu, byli bardzo zdziwieni, po raz pierwszy odczytali taki błąd w tym silniku, skasowali błąd i wszystko wróciło do porządku, na dwa 4 dni. Dziś rano w trakcie jazdy do pracy problem znów pojawił się na pulpicie.Czy w silniku diesla w subaru znajduje się taki czujnik i jeśli ktoś wie to gdzie on jest,  z min mechaników odczytałem zdziwienie i konsternację, chyba nie wiedzieli czy taki czujnik tam jest i gdzie się znajduje. Proszę o pomoc i info.

Link to comment
Share on other sites

skoro nie wiedza gdzie ow czujnik sie znajduje albo zle odczytuja blad to najlepsza opcja byloby zmienic mechanika na takiego który ogarnia SBD. Na forum, poniewaz jest to forum dealerskie poleca sie ASO

Edited by Karas
Link to comment
Share on other sites

To istotnie ciekawe bo przeczytałem gdzieś, że czujnik położenia wałka rozrządu w tym silniku nie jest używany do sterowania pracą silnika (czujnik jest jedynie częścią interfejsu diagnostycznego).

Więc albo ktoś napisał nieprawdę albo inny czujnik / wałek powoduje Twoje problemy ;)

Edited by Knurek
Link to comment
Share on other sites

Jak uporałem się z błędem? odłączyłem akumulator na naście minut, błąd zniknął z konsoli a  silnik pracuje bez problemów, samochód jeździ jak wcześniej czyli bez problemu. Jakkolwiek nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie gdzie czujnik położenia wałka rozrządu znajduje się w tym silniku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...