Skocz do zawartości

Błąd-czujnik położenia wałka rozrządu subaru legacy 2.0 diesel


chris676

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W ub tygodniu po przejechaniu nastu km i wyłączeniu silnika po ponownym odpaleniu zapaliła się lampka check engine i kontrola trakcji. Pojechałem do mechaników podłączyli kompa , wyświetlił się błąd czujnika położenia wałka rozrządu, byli bardzo zdziwieni, po raz pierwszy odczytali taki błąd w tym silniku, skasowali błąd i wszystko wróciło do porządku, na dwa 4 dni. Dziś rano w trakcie jazdy do pracy problem znów pojawił się na pulpicie.Czy w silniku diesla w subaru znajduje się taki czujnik i jeśli ktoś wie to gdzie on jest,  z min mechaników odczytałem zdziwienie i konsternację, chyba nie wiedzieli czy taki czujnik tam jest i gdzie się znajduje. Proszę o pomoc i info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie wiedza gdzie ow czujnik sie znajduje albo zle odczytuja blad to najlepsza opcja byloby zmienic mechanika na takiego który ogarnia SBD. Na forum, poniewaz jest to forum dealerskie poleca sie ASO

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To istotnie ciekawe bo przeczytałem gdzieś, że czujnik położenia wałka rozrządu w tym silniku nie jest używany do sterowania pracą silnika (czujnik jest jedynie częścią interfejsu diagnostycznego).

Więc albo ktoś napisał nieprawdę albo inny czujnik / wałek powoduje Twoje problemy ;)

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uporałem się z błędem? odłączyłem akumulator na naście minut, błąd zniknął z konsoli a  silnik pracuje bez problemów, samochód jeździ jak wcześniej czyli bez problemu. Jakkolwiek nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie gdzie czujnik położenia wałka rozrządu znajduje się w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...