Skocz do zawartości

dywaniki z ASO i dziurawa podłoga


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

poruszam temat dywaników poniewaz temat ten pojawil sie w dziale forester i XV. Oferowane przezASO dywaniki są zle skrojone pod nowe auta marki Subaru przez co moze powstac dziura w miejscu pod pedałem gazu. u mnie po paro miesiecznym uzytkowniu XV ( auto kupiłem w czerwcu 2014 we Wrocławskim ASO)  wyglada to tak:

449bd558f7fe5fe3med.jpg

 

za pare miesiecy pewnie pojawi sie dziurka a wtedy bede reklamował  :)

W nowych forkach wyglada to tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja reklamowałem w OTB, identyczna sytuacja z dywanikami - a dziura zrobiła się do gołej blachy!!!! Po tym jak ASO ustaliło, że auto użytkuje jako kierowca również!!! kobieta, bo nie tylko - ja też - to odmówili z gwarancji, "bo na pewno jeździ w szpilkach". Pomimo tego, że jest to nasze któreś auto z kolei i w innych się dziury nie robiły, a warunki eksploatacji były podobne, a w instrukcji obsługi nic nie było o tym, że nie można jeździć w szpilkach - to odpuściliśmy, ale tylko dlatego że auto trzeba było nagle sprzedać.... - pojawił się Forek XT CVT :)

Sytuacja była żenująca, dywaniki oryginalne akcesoryjne Subaru z ASO Subaru, chyba około 30 - 40 tys km przebiegu i dziura do blachy - jak im nie wstyd nie uznawać takich roszczeń z gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kobieta moim autem nie smiga a sam w szpilkach nie jezdze :) Po to temat wrzuciłem do tego działu aby SIP byl przygotowany na tego typu reklamacje i zeby wiedzial ze nie jest to jakis wymysł nadgorliwego klienta tylko rzeczywiscie dziejaca sie "awaria" w nowych samochodach z dywanikami z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po to temat wrzuciłem do tego działu aby SIP byl przygotowany na tego typu reklamacje

 

:biglol:  a co myślisz, że SIP nie jest na to przygotowany? niestety negatywnie :unsure: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% kształt dywaników jest wynikiem amerykańskich afer z samoprzyśpieszającymi autami. Tak jak jest, jest mała szansa, by gaz dostał się pod dywanik. Pewnie chodzi o zabezpieczenie się przed odpowiedzialnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak jest, jest mała szansa, by gaz dostał się pod dywanik. Pewnie chodzi o zabezpieczenie się przed odpowiedzialnością.

ale wystaczyłoby zeby dywanik posiadl to wyciecie tylko  mniejsze- tak aby zakrywał miejsce które sie wyciera. Jakos sobie nie moge wyobrazic jak pedał gazu ma sie dostac pod dywanik przeciez jest przczepiony na bolcach. Tak czy siak nawet jezeli dywanika nie chca zmienic to w miejscu które sie wyciera powinno byc jakies plastikowe utwardzenie ( np jak miałem w Hondzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a czy te dywaniki masz OEM? Raczej masz założony zamiennik. Tak miałem w moim jak kupiłem , poprzedni właściciel miał gumowe na zimę  polskie  g..... , które dokładnie zostawiło ten sam ślad.  Zobacz producenta z tyłu wycieraczki.

Kupiłem oryginał OEM welur i po problemie.

Edytowane przez stijaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego, ja reklamowałem w OTB,

 

lata mijają a tu jakby czas się zatrzymał :)

5 lat temu w OBK przy takiej samej reklamacji usłyszałem identyczne wytłumaczenia. Mam przestać jeździć w szpilkach :)

Taniej wyszło zmienić dywany na nieco większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a czy te dywaniki masz OEM? Raczej masz założony zamiennik

gdyby to był zamiennik to tematu by nie było. jest to OEM dywanik z logo subaru i nabitym nr katalogowym. Problem jak napisałem nie lezy w złej jakosci tylko w tym ze dywaniki sa zle zaprojektowane i nie chronią miejsca w podłodze najbardziej narażonego na przetarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...