Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Subaru Impreza GT


Songo_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się zapytać na co w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie Imprezy GT ?

Doczytałem się w paru tematach co należy zrobić :
1. Skręcić na maksa koła i powoli jechać na jedynce jak nic nie stuka to dyfry są ok
2. Zobaczyć tapicerke poniżej pokrywy poduszki powietrznej pasażera jeżeli ma garb to znaczy że poduszki wybuchały(dodatkowo można sprawdzić szybe podobno po wybuchu pęka)
3. Należy też zapytać się o olej w skrzyni i co ile był wymieniany (50tys. Gearoli SL))

4. Posłuchać odgłosów na wciśniętym sprzęgle, zdarza się padnięte łożysko oporowe lub na wałku sprzęgła
5. Zwrócić uwagę na problemy z wrzucaniem biegów szczególnie dwójki

6. Po włączeniu nawiewu po nagrzaniu silnika nie może być czuć olejem

7. Sprawdzić czy zderzak nie jest czarny wokół rury wydechowej (mógł być katowany na zimnym silniku)

Tyle się doczytałem, nie mówiąc już o tym czy przed oględzinami właściciel rozgrzał samochód bo wiadomo, że często się to zdarza (podczas poprzednich oględzin miałem to samo). No i wiadomo podstawowe informacje o eksploatacji pojazdu jego historii serwisowej, naprawach itp (tutaj jednak nie można sie spodziewać że cokolwiek istotnego się dowiemy).

Z góry dziękuję za wypowiedzi na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeżeli chodzi o nadwozie (blacha) to spotkałem się z trzema egzemplarzami, które były w stanie "idealnym" jedynie na nadkolach pokazywały się ogniska korozji które były do zrobienia w granicach 300-400-stu złotych i naprawdę z "zewnątrz" wydawały się idealne ale jeżeli chodzi o resztę to już inna bajka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...