Skocz do zawartości

SUBARU DIESEL KATOWICE OKOLICE POSZUKIWANIA FACHOWCA


BartoszP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim posiadaniu znalazł się Forester 2010 2.0d. Autko ma najechane 110 tkm~, 20 tkm temu został wycięty filtr DPF oraz podniesiona moc...  :wacko:.  Zregenerowałem turbinę, wyczyściłem wtryski, sprawdziłem kompresje wszystko jest OK ale nie do końca. Od czasu do czasu, teraz coraz częściej auto zaczyna wariować to znaczy : spalanie na kompie wzrasta, zaczyna śmierdzieć w aucie jak i na zewnątrz w okolicach silnika ( na mój nos to nie przepalona ropa ), muli go strasznie zanim zacznie pompować mijają 3 sekundy od wciśnięcia gazu.

Wybrałem się do gościa który usuwał DPF i zwiekszał moc - twierdzi ze wszystko jest jak być powinno na objawy rozkłada ręce.

 

 

Teraz pytanie do was do kogo się mam wybrać na diagnozę bo już nie wiem co mam robić.

 

 

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz pytanie do was do kogo się mam wybrać na diagnozę bo już nie wiem co mam robić.

 

MTS w Dzierżoniowie ogarnia takie wynalazki.

Zadzwoń, umów się, z Katowic nie masz daleko ;)

 

 

Miałem nadzieje na krótsza podroż niż dierżoniów bądź nowy sącz :D ale nie mam wyjścia chcę żeby forek żył

Edytowane przez BartoszP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF usunięty ale objawy wskazują,że Ecu o tym chyba nie wie i próbuje wypalać DPF-a zwiększając dawkę paliwa,czyli mapa,o ile jest zrobiona a nie zastosowany jakiś chip czy box,jest zrobiona niepoprawnie.

Podróż w jednym czy drugim kierunku jak najbardziej i jak najszybciej wskazana,żeby uchronić silnik przed konsekwencjami i kosztami.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też udoskonalił sobie diselka SUBARU wycinając DPF ,poczym dodając gazu w austryjackich górach ,zostawił za sobą 

chmurę czarnego dymu którą zadymił miejscowy patrol policji .

wycieczka w tym miejscu została zakończona .

mandat 1000 euro i powrót na lawecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też udoskonalił sobie diselka SUBARU wycinając DPF ,poczym dodając gazu w austryjackich górach ,zostawił za sobą

chmurę czarnego dymu którą zadymił miejscowy patrol policji .

wycieczka w tym miejscu została zakończona .

mandat 1000 euro i powrót na lawecie

Problem w tym ze mój SBD mający DPF-a ma duże szanse bez serwisu olejowego nie objechac trasy w Alpy ;-)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...