Skocz do zawartości

wymiana cewki zapłonowej w WRX


well

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem, przy przyspieszaniu w okolicach 4000-6000 obrotów silnik "dławi się" kilka razy... trwa to ułamki sekund.

Byłem u mechanika, jednego, drugiego, komputer wyrzucił jakieś błędy, które zintrepretowali obaj jako problem z cewką zapłonową.

 

I teraz pytanie: czy da się wymienić tę cewkę bez wyjmowania silnika? Ktoś coś wie? Pomoże? (Tamci mechanicy się tego nie podejmują)

 

Subaru WRX 2.0 2002 r. 218km

 

pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Od strony pasażera wymontowujesz filtr powietrza z puchą, od kierowcy zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy + aku.

Dostęp nie jest może jakiś nad wyraz wygodny, ale bez problemu do zrobienia we własnym zakresie.

Edytowane przez monsieurboxeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem, przy przyspieszaniu w okolicach 4000-6000 obrotów silnik "dławi się" kilka razy... trwa to ułamki sekund.

Byłem u mechanika, jednego, drugiego, komputer wyrzucił jakieś błędy, które zintrepretowali obaj jako problem z cewką zapłonową.

 

I teraz pytanie: czy da się wymienić tę cewkę bez wyjmowania silnika? Ktoś coś wie? Pomoże? (Tamci mechanicy się tego nie podejmują)

 

Subaru WRX 2.0 2002 r. 218km

 

pozdrawiam,

Michał

 

wymiana cewki to max. pół godz. , jeśli mechanicy sie tego nie podejmują to oznacza że nie sa pewni diagnozy :) i sie boją że po wymianie cewki bedzie to samo . Podjedź do kogoś kto to prawidlowo zdiagnozuje , zanim wymienisz pół auta i jeszcze bardziej popsujesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...