Skocz do zawartości

Forek SBD,dźwięk silnika-proszę o pomoc


Łukasz Liwoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szanowni Forumowicze,jest mi ktoś wstępnie pomóc? Dotyczy Forka SH,rocznik 2009 drugi silnik z przebiegiem 134tyś,całe auto ma 234tyś. Chodzi mi o dźwięk silnika,który dokładnie słychać od 15sec. Z góry przepraszam za jakość.Czy to układ korbowo-tłokowy? tylko wolne obroty i podczas hamowania silnikiem,czuć bicie na drążku,oraz na pedale sprzęgła. Sprzęgło, oraz dwumasa nówka,wymiana nic nie zmieniła. Podczas spuszczania,oleju były drobne opiłki w skrzyni biegów,na wałku zdawczym luzów brak. Dziękuję za ewentualną pomoc. Będę jeszcze próbował skontaktować się z P. Edwinem Mrozem. Na razie nie wiem co począć. Pozdrawiam

 

http://youtu.be/yuzJfQ7hrAg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki i opisywane objawy bardzo niepokojące,ale nie pozwalają na wskazanie przyczyn. :(

Przy wymianie sprzęgła i dwumasy sprawdzony luz wzdłużny wału korbowego i stan uszczelniacza od strony sprzęgła?Rozcięcie filtra oleju silnikowego tez potrafi dużo powiedzieć o stanie panewek.

Uszkodzona dwumasa potrafi nieźle "dudnić" i może poczynić szkody w silniku.

Wizyta w ogarniętym warsztacie wskazana jak najszybciej i jak warsztat w sporej odległości,to chyba ze wskazaniem na lawetę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dieslu , o ile się nie mylę świec iskrowych (spark plugs) statystycznie brak ... są za to żarowe a one z powietrzem za dużo nie maja wspólnego .. chyba ... :) to tak jak bym napisał że poszła przyczłapka od bulgulatora i dlatego wali i dudni :)

a może to poduszka pod silnikiem ?

zdecydowanie popieram zadanie cybla

Edytowane przez pitravenwolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogarnięty musi posłuchać na żywo. Mi to trochę przypomina pracę mojego starego OBK, gdzie z takim (podobnym) dźwiękiem przejechałem ponad 60 kkm i samochôd sprzedałem. ASO twierdziło, że głośny jeden z wtryskiwaczy, ale korekty były w normie

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...