Skocz do zawartości

Azja Południowo-Wschodnia w październiku/listopadzie - co i jak?


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Piszę w sprawie wyboru miejsca na tegoroczne wakacje :)

 

Sytuacja kształtuje się następująco:

 

Udało mi się  stosunkowo tanio kupić bilety Warszawa-Hong Kong, wylot z Warszawy 15.10, powrót do Warszawy 7.11. Z samego Hong Kongu chciałbym polecieć gdzieś dalej, waham się czy w ogóle poświęcać dni urlopu na zwiedzanie samego Hong Kongu.

 

Na ten moment zastanawiam się głównie nad dwoma wariantami:

1. Tajlandia i Kambodża,

2. Filipiny i Indonezja.

 

Kryteria są takie - po pierwsze nie chciałbym zrazić do Azji mojej dziewczyny.. :) Miałem okazję przez około miesiąc zwiedzać Malezję z kolegami, spaliśmy w miejscówkach po 6-7 zł/dobę, było fajnie, studencko, ale takiego hardcore'u nie chciałbym fundować dziewczynie przy pierwszej podróży w tamte rejony - chcielibyśmy znaleźć kompromis pomiędzy zamkniętymi, luksusowymi resortami, a maksymalnie spartańskimi warunkami.

 

Zależy nam przede wszystkim na poznaniu tamtejszej kultury, zwiedzaniu ciekawych architekturowo miejsc, poobserwowaniu dzikiej przyrody. Mniej interesują nas typowo komercyjne atrakcje jak jakieś ujeżdżanie słoni czy pozowanie z znarkotyzowanym tygrysem w Tiger Temple ;)

 

Część wyjazdu, tj. ok. 5 dni chcielibyśmy poświęcić na mniej aktywny odpoczynek na jakiejś wyspie. Idealnie byłoby, gdyby były tam świetne warunki do snorklowania - wyznacznikiem dotychczas jest dla mnie Tekek na wyspie Tioman :) 

 

Co polecacie?

 

Pozdrowienia,
Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu poleciałbym z HK lub Makao (bardzo mi się tam podobało) do Chiang Mai w Tajlandii. Z obu miast lata bezpośrednio Air Asia za nieduże pieniądze. W Chiang Mai nie byłem,ale podobno jest bardzo ładnie i spokojnie, są świątynie,świetne jedzenie itp. Dalej radziłbym przedostać się do Laosu, co można zrobić na różne sposoby, tzn. bardziej i mniej "przygodowo". Opcja najprostsza to samolot (pociąg/autobus?) do Udon Thani i dalej lądem do Wientian. Stolica Laosu jest bardzo przyjemna. Potem można albo do Luang Prabang i Vang Vieng (nie znam,ale ponoć ślicznie), albo/i na południe w stronę Konglor (genialna jaskinia) i płaskowyżu Bolaven (genialne tereny na motorek). Dalej to już klasycznie, przez 4 tyś wysp do Kambodży, tam pozwiedzać trochę, wyluzować na wybrzeżu (chyba jakieś rafy są do oglądania) i wrócić z Phnom Penh do Makao/HK lub, jeśli czas pozwoli, przejechać wybrzeżem aż do BKK i wrócić z tamtejszego lotniska (tanie loty).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Filipiny - przesympatyczni ludzie, piękne widoki i całkiem sensowne ceny. Trzeba wziąć pod uwagę, że Filipiny to wyspy więc jakby się chciało coś zobaczyć to trzeba latać między wyspami. Jeżeli chodzi o hotele to oprócz Manili był pełen spontan albo wystarczył przewodnik Lonely Planet ;)

 

Kilka zdjęć wyrywkowych poniżej:

 

https://www.dropbox.com/sh/iw3s7ldptk3rdb8/AACio82SPtfU4YJGYPoYKOATa?dl=0

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipiny to też jest dobra opcja. Taniutkie loty z HK, piękne wyspy/plaże, ładne góry, trochę ładnej architektury (Vigan). Na minus na pewno kultura i żarcie - obie sfery strasznie zamerykanizowane, przez co trzeba się naprawdę bardzo mocno oddalić od szlaku,żeby poczuć trochę ducha Azji.

 

Ps. weź też pod uwagę pogodę. Byłem na wyspie Luzon w pierwszej połowie grudnia i aura trochę psuła odbiór otoczenia - sporo padało, niebo często było zamglone (Banaue/Sagada).

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podjęliśmy decyzję, że zaczynamy od kilku dni w Singapurze. Następnie chcemy spędzić ok. 5-7 dni na jakiejś wyspie, gdzie będzie można odpocząć oraz posnorklować w fajnych warunkach - dotychczas moim wyznacznikiem jest wyspa Tioman, gdzie snorklowanie było fantastyczne - bardzo dużo raf, ryb i innych stworzeń.

 

Co moglibyście polecić w okolicach Tajlandii? Jaką wyspę wybrać?

Planowałem wyspy Similan, ale jest duże ryzyko, że do końca października są niedostępne dla turystów (Park Narodowy). Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

 

Pozdrawiam,

Kuba
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

waham się czy w ogóle poświęcać dni urlopu na zwiedzanie samego Hong Kongu.

O innych miejscach trudno mi coś powiedzieć, ale co Hong Kongu uważam, że warto ze dwa dni tam spędzić.

Konfrontacja kolonialnej kultury anglosaskiej z chińską jest bardzo ciekawa.  

Co kto lubi, ale także ich tramwaje ( piętrowe ) to ciekawostka, no i sporo ładnych widoków.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W świetle obecnej sytuacji, tj. ataku terrorystycznego, zaczynam się lekko obawiać urlopu w Tajlandii.

 

Z tego samego powodu odpuściliśmy wcześniej braną pod uwagę Indonezję. Czy już nigdzie nie jest bezpiecznie z uwagi na ten islam?

 

Waham się czy nie zmienić planów na Wietnam. Jak sądzicie? Obecnie mamy kupiony bilet do Singapuru na 2 dni. Pózniej planowaliśmy Koh Kradan i Bangkok, ale bilety jeszcze nie kupione, więc jest czas na znalezienie alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moglibyście polecić w okolicach Tajlandii? Jaką wyspę wybrać?

 

Ko Lanta bardzo fajne miejsce, nie tak załadowane turystami i w miare blisko lotniska w Krabi. Mozna zrobić parodniowy wypad lotniczy Krabi - Bangkok - Siem Reap i zobaczyć Angkor Wat w Kambodży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O innych miejscach trudno mi coś powiedzieć, ale co Hong Kongu uważam, że warto ze dwa dni tam spędzić.

 

Ja spedzielem 10 dni w tym 1 w Makao.

 

Tajlandie polecam, pare dni w Bangkoku i reszta na jakiejs wysepce. Ja bylem na Kho Tao. Z Bangkoku podroz nocnym pociagiem, pozniej prom. Wierz mi na takiej imprezie w pociagu to ja jeszcze nie bylem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...